Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki ellenzi a bevándorlást az...

Aki ellenzi a bevándorlást az szerez nekem kőművest?

Figyelt kérdés
Építési vállalkozó vagyok, évek óta keresek a cégembe kőművest, ácsot, festőt, bádogost, tetőfedőt, anyagbeszerzőt. Sőt már segédmunkást sem találok. Nincs ember. Rengeteg munkát azért nem tudok elvállalni mert nincs hozzá annyi emberem. Jelenleg 15 fő szakmunkásom van, de 40-50 kellene. Azzal meg ne gyertek hogy nincsenek megfizetve, mert a havi nettó 1 000 000 forintos osztrák ács fizetést nem lehet kitermelni. Illetve ki lehetne csak akkor minden építkezés háromszor annyiba kerülne. Arra meg pénz nincsen az építtetőknél. Gondolom senki sem akar 60-80 milliós egyszobás garzon lakásokat várásolni, tehát kérdem én mi az oka hogy nem jöhetnek a migránsok, hogyha nincs más megoldás?
2018. okt. 4. 11:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
A legközelebbi befogadóközpontban sok szakambert fogsz találni :D
2018. okt. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

#10

Csak azt nem érted, hogy az összes, amelyik még itt maradt, az mind el fog innen húzni nyugatra.

Nem egy kőművest ismerek és mindegyikük a határán táncol annak, hogy elhagyja az országot, mert már nagyon elegük van. Ha beroppan a magyar építőipar, akkor már mennek is.

2018. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A mai napig tolonganak dolgozni az emberek ha nincsenek bejelentve, ráadásul feltűnően alacsony bérekért is. Egyrészt azért amiért még Romániába is átjárnak. Mert ha bejelentett munkahelyük lenne, akkor a bank máris behajtaná a tartozásukat. Sok vállalkozást ismerek ahol a tulaj milliókat hord az öltönye szivarzsebében mert annyira jól megy a feketegazdasága. A kérdés szerint meg ennyire rosszul megy a fehér gazdaság?

Érdekes hogy havi 80-100 000 Ft-ért hajlandóak dolgozni feketén, de nem hajlandóak például a Balatonra elmenni szakácsnak nyugati bérekért (pl. 5-600 000 Ft) bejelentett formában.

2018. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értem miért kell démonizálni az építési vállalkozókat, ugyanolyan ember vagyok mint mindenki más, mint ti.


"


Nem demómizállak, én is csináltam már ezt és eleve hülyeség amit írsz, azt állítod 15 szakmunkásod van.Akkor mennyi segédmunkásod lehet 30-40? Ez már egy középszintű vállalkozásnak felel meg. A legtöbb épitkezési vállalkozónak van 2-3 szakmunkása

2018. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"eleve hülyeség amit írsz, azt állítod 15 szakmunkásod van.Akkor mennyi segédmunkásod lehet 30-40?"


Nagyapám egyik haverja foglalkozik építőiparral és az ő 25 munkásából 7 segédmunkás van. Akkor miről beszélsz?

2018. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
51%

Ha bedől az ingatlanpiac, akkor az globálisan dől be, világpiaci viszonylatban, tehát külföldön se nagyon lesz meló, így nem mennek ki. Csak az a különbség, hogy a Nyugat az sokkal hamarabb fel fog épülni egy ilyen ingatlanválságból, valamint egy svájci ingatlan, az svájci ingatlan marad, egy osztrák ingatlan is sokkal értékállóbb, egy hanyatló k-európai ingatlan meg jó sokat fog veszíteni az értékéből. Óriási kockázatokkal vesznek lakásokat most itt. Nagyon a szélén állunk a bedőlésnek, már meg is látszik, hogy a bankok is növelték a minimális önerőt, mert nem bíznak az ingatlanok "értékállóságában". Szóval nyugi, én azt mondom neked 2 éven belül annyi kőművest találsz bevándorlók nélkül is, amennyit csak akarsz.

Egy mérnök és közgazdász :)

2018. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

"hülyeség amit írsz, azt állítod 15 szakmunkásod van.Akkor mennyi segédmunkásod lehet 30-40? Ez már egy középszintű vállalkozásnak felel meg. A legtöbb épitkezési vállalkozónak van 2-3 szakmunkása"


Ne haragudj, de akkora baromságokat írsz, hogy a válaszaidat csak ignorálni tudom ezentúl.

2018. okt. 4. 12:05
 18/25 anonim ***** válasza:

Mivel név nélkül megy a beszélgetés, megmondhatod, hogy mennyit tudnál fizetni egy kőművesnek, villanyszerelőnek, segédmunkásnak, meg azt hogy nagyjából melyik országrészben fizetnéd ezt a bért.

Egyenlőre csak az 1 millió hangzott el. Abban egyetértünk, hogy az nem kivitelezhető.

2018. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
82%
És szerinted afgán, iraki, szomáliai menekült az jó kőműves lesz?
2018. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
76%

Kamu a kérdés.

A kérdező lapátot nem látott még, nem hogy vállalkozó

2018. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!