Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki ellenzi a bevándorlást az...

Aki ellenzi a bevándorlást az szerez nekem kőművest?

Figyelt kérdés
Építési vállalkozó vagyok, évek óta keresek a cégembe kőművest, ácsot, festőt, bádogost, tetőfedőt, anyagbeszerzőt. Sőt már segédmunkást sem találok. Nincs ember. Rengeteg munkát azért nem tudok elvállalni mert nincs hozzá annyi emberem. Jelenleg 15 fő szakmunkásom van, de 40-50 kellene. Azzal meg ne gyertek hogy nincsenek megfizetve, mert a havi nettó 1 000 000 forintos osztrák ács fizetést nem lehet kitermelni. Illetve ki lehetne csak akkor minden építkezés háromszor annyiba kerülne. Arra meg pénz nincsen az építtetőknél. Gondolom senki sem akar 60-80 milliós egyszobás garzon lakásokat várásolni, tehát kérdem én mi az oka hogy nem jöhetnek a migránsok, hogyha nincs más megoldás?
2018. okt. 4. 11:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%
A migráncsok meg foglyák erőszakolni a többi munkásodat és a feleségedet is.
2018. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Vendégmunkások pedig jöhetnek nincs törvény ami tiltaná ezt szóval nem tudom mi a francról beszélsz de erősen kétlem hogy egy építési vállalkozó aki állítása szerint levan terhelve és emberhátrányban van az itt irogatna csütörtökön déli 11-kor.


Mellesleg az illegális bevándorló aki itt sem marad mert nem dolgozni megy nyugateurópába hanem élősködni, írni olvasni nem tud nem hogy még beszélni mégis mi a francért fogna dolgozni neked itt ha a semmittevésből jobban megéll mint a munkából

2018. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes, az én szomszédom ki tudja gazdálkodni, ráadásul Borsod megyében a 300-350 ezres béreket.
2018. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
5%

Ne most legyél építkezési vállalkozó, amikor a kormányközeli cégek viszik a mesterségesen túlárazott ingatlanlufit. Várd meg amíg kipukkan, ami 1-2 év múlva várható. Utána megint találsz kőművest fillérekért, csak akkor az ÁFA is a régi 27%-os lesz.

Amúgy meg nem akarok szőrözni, de 60-80 millió forintért már Svájcban is 2 szobás lakást veszel, nem hogy itt a büdös balkánon...

2018. okt. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Az a sok szomáliai, afgán és egyéb jól képzett építőmunkás... Életükben nem láttak még házat.
2018. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

Mi a garancia arra hogy a migrének fognak dolgozni a magyar bérekért? Jól emlékszem a töri tanárom szavaira mikor azt mondta hogy azokat a bizonyos sötétebb bőrűeket is ebből a célból telepítettük be hogy legyen munkaerő. Lett? Eltarthatod őket, kitermelheted a segélyüket meg ellopkodják a céged betonkeverőit.

Csökkenteni kell az adókat, sőt adó- és járulékmentes legyen bármi jövedelem mondjuk évi 600 000 Ft-ig és máris lehet dolgozni.

2018. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

"Ne most legyél építkezési vállalkozó, amikor a kormányközeli cégek viszik a mesterségesen túlárazott ingatlanlufit. Várd meg amíg kipukkan, ami 1-2 év múlva várható. Utána megint találsz kőművest fillérekért"


És elmondanád, hogy 1-2 év múlva mitől lesz több kőműves? Osztódnak addig esetleg?

2018. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

"Amúgy meg nem akarok szőrözni, de 60-80 millió forintért már Svájcban is 2 szobás lakást veszel, nem hogy itt a büdös balkánon..."


Ahha, álmodban esetleg.

2018. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"erősen kétlem hogy egy építési vállalkozó aki állítása szerint levan terhelve és emberhátrányban van az itt irogatna csütörtökön déli 11-kor."


Nem értem miért kell démonizálni az építési vállalkozókat, ugyanolyan ember vagyok mint mindenki más, mint ti.

2018. okt. 4. 11:36
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Ne kelljen már most gazdaságtan különórákat tartanom itt a hülyéknek... menj be egyetemre előadásra, ingyenes.

Úgy lesz több kőműves, ahogy 2006 környékén is ingatlanlufi volt, akkor sem lehetett találni építőipari szakembert, aztán 2008-ban amikor bedőlt az ingatlanpiac globálisan, akkor már annyi munkanélküli melós volt mint a fene... így lesz ez most is, ez gazdasági törvény. Persze jól látszik a kérdező kérdéséből a magyar vállalkozói szellem, hogy jól meg akarja lovagolni a mostani helyzetet, hogy magának minél nagyobb hasznot húzzon. Sajnálom haver, nem voltál elég Fidesz-es, így nem vagy a nagy pénzes ingatlanprojektek közelében ;)

2018. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!