Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az egyik kiskereskedelmi szakszervezet a munkaerőhiányra hivatkozva vasárnapi boltzárt kér?

Figyelt kérdés

[link]


Én nagyon nem örülnék neki.


Én laktam Münchenbe fél évet, kiküldetés miatt, gyakran mérgelődtem amiatt,hogy vasárnap zárva voltak a boltok, de még sok étterem is.



A megoldás egyszerűbb, mint hinnének.A kormánynak változtatnia kell a munkatörvénykönyvön, szombati, vasárnapi munkavégzésre vonatkozó extra X 40 százalékos pótlékokat kell bevezetni.

Máris lenne, aki vasárnap dolgozik.


A szombat és a vasárnap szabad nap, vagyis nem dolgozol akkor, ami ettől eltér az "nem normális" azaz pótlékot kell fizetni érte.


2018. szept. 16. 17:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10%
Milyen munkaidő az olyan, ha csak vasárnap tudsz vásárolni? Hol élsz te a tajgán? :D Ne röhögtesd már ki magad. Különösen a házhozszállítás idejében.
2018. szept. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A boltok most is zárva tarthatnak vasárnap, ha akarnak.

Semmi nem kötelezi őket a vasárnapi nyitvatartásra.

Szvsz inkább legyen hétfőn zárva, mint vasárnap.

Nomeg, ha nincs munkaerő, kínáljnak több pénzt, és lesz.

2018. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A fideszes elvtárs nem tud arról, hogy van olyan, hogy valaki szombaton dolgozik, és nem örül neki, ha vasárnap zárva van minden.


Ismerkedj hazáddal, vannak ilyen munkák a vasutastól a mentősig sok ilyen van.


Ha nem hiszed kérdezd meg őket, hogy mit szóltak hozzá, hogy már pénteken azért kellett bevásárolni menni, hogy vasárnap legyen otthon kaja.


A házhozszállítás korában, ami nem ingyen van, és az sem akkor jön, amikor szeretnéd. Ezt nem tudtad buti?


Tudjuk hogy butus vagy, nem kell még reklámozni is, tudod ha van egy agyament 47%os, aki minden kérdés alatt mélytorkozza a Fideszt és még a fideszesek által is utált vasárnap boltzárat is dicsérgeti az bizony fideszzombi.


A szomszéd család köszöni de szintén utálták a boltzárat, egy biztos nálad okosabbak.

2018. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!