Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az egyik kiskereskedelmi szakszervezet a munkaerőhiányra hivatkozva vasárnapi boltzárt kér?

Figyelt kérdés

[link]


Én nagyon nem örülnék neki.


Én laktam Münchenbe fél évet, kiküldetés miatt, gyakran mérgelődtem amiatt,hogy vasárnap zárva voltak a boltok, de még sok étterem is.



A megoldás egyszerűbb, mint hinnének.A kormánynak változtatnia kell a munkatörvénykönyvön, szombati, vasárnapi munkavégzésre vonatkozó extra X 40 százalékos pótlékokat kell bevezetni.

Máris lenne, aki vasárnap dolgozik.


A szombat és a vasárnap szabad nap, vagyis nem dolgozol akkor, ami ettől eltér az "nem normális" azaz pótlékot kell fizetni érte.


2018. szept. 16. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Most 50% a minimum a bérpótlék vasárnap.

Én kibírom vasárnapi shopping nélkül. Az első boltzárnál leszoktunk, és rászoktunk az aktív szabadidőtöltésre.

Plázázás helyett kirándulás, túrázás, kerékpározás,családlátogatás, játszótér, stb

Újabban már szombaton is igyekszünk kikapcsolódni.


Javaslom neked is.

2018. szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy vagyok vele, hogy minél kevesebb dolog van indokolatlanul betiltva, annál jobb. Ha nincs munkaerő, fizessenek többet és lesz. Piac. Ha nagyobb a kereslet, mint a kínálat, akkor emelni kell az árat, esetünkben az emberi munka árát, vagyis a fizetést. Nem olyan bonyolult ez.
2018. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon helyes. Az érdekeltek döntsék el, hogy mit akarnak. ne egy Csoti diktálja!
2018. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha a multik nem nyitnának ki, akkor a dolgozók elmennének a kiskereskedőkhöz? Nem véletlen, hogy a kiskereskedelemben van a nagyobb munkaerőhiány. Rosszabb bérek, és nagyobb kiszolgáltatottság. Legalább is a környékünkön.

Az első okosokat ír, de ezt nem mindenki tudja megvalósítani. Ahol nincs kocsi, kamasz gyerekek vannak, nincs pénz étteremben enni, azok vasárnap nem kirándulni fognak.

2018. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4 Én annyi mindent tudnék csinálni, ha lenne több szabadidőm, és nem feltételen drága dolgok.

Tegnap egy terep futóversenyen voltam, ma bicajoztunk a napsütésben 1,5 órát és nagyszülőket látogattunk.

Olyan szívesen elmennék múzeumba, vagy egy termálfürdőbe (1300 a jegy), vagy csak uszodába. Templomba egy vasárnapi misére is jó lenne beülni.

Kimenni egy régiség vásárba, vagy beülni egy teaházba vízipipázni.

Egy éjszakai gyalogtúra...hmm... Kastély látogatás, vár látogatások.

A facebook local applikációja ontja a környékbeli programokat, falunapok, jótékonysági találkozók, bababörzék.


Ezt az életmódot az első boltzárral egyidőben fedeztük fel. Visszagondolva annyira sekélyes életet éltünk. Ha volt pénzünk, akkor hétvégén plázába és bevásárló központokba töltöttük az időt.

2018. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Estádio de Felchút ***** válasza:

Mi az anyátok pitsájának kellene karhatalmi erőszakkal beavatkozni a piacgazdaság működésébe?

Nem kúrtátok már eddig is eléggé szét ezt a kettőbekúrt putri országot?

2018. szept. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Én személy szerint örülnék a vasárnapi boltzárnak, de ha ezt meglépnék a média ezen csámcsogna évekig. Az emberek egy része meg

menne tüntetni a szabadságjogok durva megsértése miatt.

2018. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%

A ballib média hőzöng minden miatt.

A bolt zár miatt, a bolt nyitás miatt, most ismét a bolt zár miatt.

Volt hiszti a megyei matrica miatt is, pedig csak adtak.

2018. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az első okosokat ír, de ezt nem mindenki tudja megvalósítani. Ahol nincs kocsi, kamasz gyerekek vannak, nincs pénz étteremben enni, azok vasárnap nem kirándulni fognak."


Az emberek nem viccből vásárolnak vasárnap is, hanem mert szükségük van rá, mert olyan munkaidejük, hogy akkor érnek rá.


Az elsőt meg ne dicsérjed, köze nincs a valósághoz a tagnak, csak egy zombi fideszes, az egészet csak kitalálja, ha 2010 előtt lett volna a boltzár most zat írná, hogy ő minden vasárnap kétszer is lemegy a TESCOba és milyen hálás a miniszeterlnök úrnak, hogy visszaadta neki ezt a lehetőséget

2018. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Elvtárs, aki nem elvtársad az már csak fidesz bérenc lehet?


Neked se a szomszédod hülye!

2018. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!