Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják Soros Györgyöt?

Miért utálják Soros Györgyöt?

Figyelt kérdés

Soros az emberi jogokat, a demokráciát, az átláthatóságot, a szólásszabadságot, a kisebbségeket támogató, a zsarnokság és a korrupció ellen küzdő szervezeteknek ad pénzt!

4 billió (14 milliárd amerikai dollár) forinttal támogatott többek között diákokat, a tandíj és a kollégiumi költségek átvállalásával!

Amúgy a CEU Magyarországon az egyetlen jó egyetem en block, amihez köze van. A világon kb. 50., az NBA képzése pedig 21.-ik is volt már...

Csak viszonyítás képpen az ELTE a második "legjobb" magyar egyetem, amikor legjobb volt 325. volt, de jelenleg egy egyetemünk sincs a top 500-ban.

Érdekesség még Sorossal kapcsolatban, ami miatt nem értem, hogy miért utálják, hogy az OSF balliberális szervezet léte ellenére jobbközép szervezeteket is támogat. Bizony!

Zsidó vallású emberként harcolt a muszlimok vallási megkülönböztetése ellen amerikában, máshol pedig a keresztények vallási megkülönböztetése ellen is...

Ellenzi a katonai erő alkalmazását alapvetően, de például támogatta a NATO koszovói beavatkozását, az alapítványa együttműködött Afganisztánban az ottani hadsereggel.

Vagyis Soros fellépett az Al-Kaida és az iszlám állam terror szövetkezetek ellen!

A 2008-as előválasztás során Soros Barack Obamát ugyan pénzel támogatta, de a támogatás azonban a saját zsebéből ment, nem az alapítvány számlájáról emelte le...

Ez szerintem nagyon becsülendő!

Tavaly pedig magán vagyona jelentős részét szétosztotta az alapítványai között.


2018. szept. 15. 03:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát az origo aztán nagyon hiteles forrás :D

Amúgy pont az apja szöktette a szigetre, s mint már írtam összesen 14. életévéig tartott a II.VH.


Ha történt is volna ilyen, hogy egy zsidót és a fiát ilyenre kényszerítettek, hogy behajtsanak, vagy csak ebből tudtak életben maradni, szerinted akkor is, ez az információ hogyan maradt fent?

Illeve egy 11-13 éves gyereknek Te ezt komolyan felrónád?

2018. szept. 15. 09:19
 12/19 anonim ***** válasza:
mert ez a propaganda
2018. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az origo egy álhíroldal, viszont amit az 5.-6. válaszoló ír, az nagyon is igaz. Plusz minden komolyabb háborúban benne van a keze, pl. az ukrajnai puccsot is támogatta.
2018. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az Ukrajnai puccsot is támogatta XDDD

NYOMI FIDESZBIRKA....

2018. szept. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a Soros terv valamiképpen létezik, vagy nevezhetjük másképpen, de már a kérdező által felsoroltak is vázolják, hogy Soros, illetve az olyan emberek, akikkel együttműködik, jelentősen befolyásolni akarják a történéseket, meg akarják változtatni a világot.

Ez gondolom egyértelmű, már csak az képezheti vita tárgyát, hogy mit akarnak és hogy az jó e, vagy rossz.


Amikor láttam a Keresztapa filmet, feltűnt, hogy a nagy hatalmú gengszter számos jó cselekedetet hajtott végre, támogatott embereket, néha álcázásképpen tett jó cselekedeteket, néha saját jó szívéből, leggyakrabban azért, hogy ha eljön az ideje, viszontszívességet kérjen, vagyis taktika volt a mozgatórugója, ami felhívja a figyelmet a hatalomban lévők tevékenységére.

Don Corleone, vagy Soros, vagy akármelyik állam vezető politikusa nagyjából hasonlóan jár el, egy nagyságrendi különbség van a hatásfokot illetően, illetve, hogy mennyire széles körben lehet érezni a tevékenységük hatását.

Ebben Soros egyáltalán nem szerény, hanem roppant nagyvonalú.


Magam ellenszenvesnek találom a gondolatot, hogy az unokám egy néger háremébe kerülhet, bevallom, nem is tetszenek nekem, szerintem csúnyák. Ettől nem hiszem, hogy rasszista vagyok, mert elismerem őket embernek és minden jót kívánok nekik a saját hazájukban.

Azt nem gondolnám, hogy a migráció jelentős segítség lenne a számukra, hiszen az összes néger biztosan nem költözhet Európába, már a töredékük is gondot okoz, vagyis a humanitárius segítség csak blabla, mert nem befolyásolja sem az arab, sem az afrikai régió szegénységét, csupán néhány esetre korlátozódik statisztikai szempontból. Igazságtalan is, mert miért azt a pár százezer szerencsétlent fürdetik tejben, vajban, nem a többit, a milliárdokat?

Ez nem segítség!

A gazdasági hasznuk erősen kérdéses, sőt bizonyíthatóan inkább kár származik a jelenlétükből.

Felmerül ellenben a kérdés, akkor mégis mi lehet az oka a bősz támogatásnak?

Mi lehet a háttérben, milyen gondolatok?

Van e, vagy lesz e haszna a migrációnak?


Sokat törtem ezen a fejem és van egy gondolatom, talán van értelme, mondjatok róla véleményt.

Ha eléggé előremegyünk az időben, akkor az emberiség mindenképpen összekeveredik, ezt nem lehet elkerülni.

Mindegy milyen módon, rabszolgák áthurcolásával, migrációval, vagy lassú szivárgással, de meg kell, hogy történjen. Lehet száz, ezer, vagy tízezer év alatt, de az emberiség valószínűleg össze fog keveredni.

Mármost jelenleg alaposan meg vagyunk osztva, megoszt minket a politika, a vallás, a kultúra, de ha még a bőrszín is, csakhogy ez a megosztás egyenesen katasztrofális lehet.

A mesztic, vagy a mulatt az már nem lesz rasszista, ha mindenkiben lesz néger, arab, cigány, indián, (zsidó), germán, brit, kínai vérvonal, akkor ez már aligha támaszt ellentéteket és az emberiség koncentrálhat a közös problémákra. Igazából jobb lenne olyanokat írnom itt, hogy kaukázusi embertípus, csakhogy kevesen, magam sem ismerem ennek pontos jellemzőit és szerettem volna világosan fogalmazni.

Azért is lehet ennek aktualitása, mármint a népek keverésének, mert eljutottunk a tömegpusztító fegyverek korába és tekintettel arra, hogy a túlnépesedéssel rövid időn belül élhetetlenné tehetjük a Földet, egy évszázad alatt akár olyan ellentétek robbanhatnak ki, amik végzetesek lehetnek, ha maradunk a régi sablonok világában, ha nemzetekben gondolkodunk, amelyek a saját érdekeiket előbbre helyezik az egész emberiség közös érdekeinél.

Ha gyilkos ellentétek keletkeznek, akkor azt mindenki megérzi, egy háborúnak soha nem lehet tudni, mi lesz a vége, meg elpusztítani milliárdokat, az már riasztónak kell lennie mindenki számára.

Pedig aligha lehet majd másképpen, ha nem emeljük az egész emberiséget egy platformra.

Globális problémákat, mint akár a klímaváltozás, vagy a demográfiai robbanás csak globális összefogással lehet megoldani, de ilyen összefogáshoz meg kell változnia a mostani szemlélet alapjainak, az utódaink sorsa függhet tőle.


Ettől függetlenül nekem továbbra sem szimpatikus az, ami most történik, valahogy másképpen kellene megoldani, másképpen kellene hozzákezdeni, ez így, ahogy van több kárt okoz, mint hasznot hoz, ez nem megoldás, igazságtalanságok tömkelegét hozza létre, már ugye feltéve, hogy egyáltalán képben van az valamiképpen, amit fentebb vázoltam.

Szerintetek van abban valami, amit elgondoltam, vagy teljesen futurisztikus?

Ha van, akkor miképpen lehetne elősegíteni az emberiség olyan módon való összehangolását, hogy a kardinális ellentéteket megszüntessük, mint a vallás, a szociológiai vagy az etnikai különbség?

2018. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nyomi fidesznyaller...
2018. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Fú hát tényleg ez milyen megható, szegény szerencsétlen romák úgy ki vannak rekesztve szegénykék még jó hogy Soros bácsi segíti őket, különben nem tudom mihez is kezdenének ebben a csúnya gonosz kirekesztő neonáci magyarok lakta országban!"


Látom nem ment át a lényeg, a romák támogatása a társadalom számára előnyös, ha azt akarjuk hogy integrálódjanak, dolgozzanak, úgy éljenek mint mi akkor igenis segíteni kell az oktatásukat.


A Soros tervről meg annyit hogy az szintén csak Orbánéknál "terv", az egy JAVASLAT volt amit az EP vagy figyelembe vesz vagy nem.

2018. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

" a romák támogatása a társadalom számára előnyös, ha azt akarjuk hogy integrálódjanak, dolgozzanak, úgy éljenek mint mi akkor igenis segíteni kell az oktatásukat."


Nem vonom kétségbe a szavaidat, csak szerényen emlékeztetlek rá, hogy már Mária Teréziának is volt cigányprogramja és azóta elég gyakran napirendre kerül.

2018. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 sörpocak ***** válasza:

"...jelentősen befolyásolni akarják a történéseket, meg akarják változtatni a világot.


Ez gondolom egyértelmű..."


Számomra nem egyértelmű. Érvelni csak stabil alapokon lehet, nem pedig "egyértelmű fikciók" alapján.

Olyan szempontból egyetértek, hogy minden szereplőnek a táblán van valamilyen érdeke, ami mentén mozog, de nem lenne szabad túl nagy jelentőséget adnunk nekik.


Egyrészt Soros a világ egyik leggazdagabb embere, de vállalati szinten ez nem globális erejű vagyon. A gyógyszeripar, hadiipar, technológiai társulások, olajmágnások, a különböző nemzeti és nemzetközi bankok fejei.....ezek mind mind olyan ágazatok és egyének, akik nagyobb hatással vannak a világra, mint egy lassan 90 éves dőzsölő nyugdíjas. Szemléltetésképpen a Disney drágábban vásárol fel más szórakoztató cégeket és tartalmakat, mint Sorosnak az egész vagyona.


"Azt nem gondolnám, hogy a migráció jelentős segítség lenne a számukra"


Ebben tökéletesen egyetértek veled, de az emberi és keresztényértékeknek nem kellene elfogadniuk azt az érvet, hogy "azért nem segítek ennek az egy embernek, mert még további 20 ugyanúgy szenvedne".

Szerintem az evolúció (vagy Isten, nekem mind1), nem azért adta meg nekünk az altruizmus, méltányosság és viszonosság képességeit, hogy aztán kockás papíralapon döntsünk arról, hogy segítsünk-e másoknak, vagy sem.

Beismerem, hogy ezek nagyon naiv gondolatok, de szerintem súlyosabb következményei lennének annak, ha lemondanák ezekről a naiv gondolatokról, mintsem figyelmen kívül hagynánk őket.


"A gazdasági hasznuk erősen kérdéses, sőt bizonyíthatóan inkább kár származik a jelenlétükből."


Bocsánat, de a közgazdaság egy kiemelt téma az életemben. Ha odáig sikerül eljutni az integrációjukban, hogy főállásban dolgozni tudjanak, akkor idővel az már egy megtérülő befektetés lesz.

Nem véletlen, hogy a börtönből szabadultak integrálására is komoly pénzeket fordítanak külföldön. Sokkal jobban kijön az államgazdaság, ha 20 év alatt visszaadózza a börtönben felélt költségeket a rab, mintsem visszakerüljön a börtönbe és csak veszteséget termeljen. Ugyanígy a bevándorlás. Van egy periódus, amíg csak költségekkel jár, de a megtérülési időt követően már csak hasznot termel.


Persze vannak rossz példák is, lásd. ahogy valaki megemlítette a romákat. Franciaországban már egy évszázada vannak feketék és jól meg is vannak...nálunk pedig 500 éve vannak romák és még mindig nem jutottunk sehova. Ez egy nagyon hosszú téma, nem is megyek bele...csak úgy az igazságos, ha elismerem az elméleti "igazság" gyakorlati kudarcát.

2018. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!