Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik lehetnek az okai annak,...

Mik lehetnek az okai annak, ha valaki úgy dönt, hogy sohasem szavaz? 25F

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mi lehet az oka annak, ha valaki sohasem megy el szavazni?


Számomra nagyon nehéz megérteni, hogyan lehetséges, hofy valaki sohasem él az egyik legszebb demokrarikus jogával. A történelem során rengeteg ember az életét adta azért, hogy léhessen szavazni.


2018. szept. 8. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos nem tudok neked válaszolni, mert ezeket én sem értem.

Annyit viszont már megfigyeltem, hogy aztán ezeknek a legnagyobb a szája, amikor a létező bármelyik kormányt kritizálni kell.

2018. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Az, hogy rühelli a fideszt.
2018. szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Pontosan az ilyen szellemi színvonalon levők nem mennek el szavazni, mint a 2-es.

Most őszintén, mit lehet erre mondani?

Többek között a távolmaradásukkal segítették a Fideszt, de ezt nem fogják fel.

2018. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem érdekli, vagy "egyik kutya, másik eb" alapon egyiket sem szereti.


Illetve ott van még a potyautas hatás is: egy ember szavazatán úgyse múlik semmi, elmegy helyette pár millió, azok majd úgyis szépen bölcsen meghozzák a döntést, ő megspórolja a vesződést

2018. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Én például azért nem szavaztam sose, mert:

1. nem értek annyira a politikához. Érzelmi alapon meg már szavaznak elegen, lásd politika kategória.

2. nem érdekel egyik párt se.

3. a fenti kettőt figyelembe véve van jobb dolgom is, mint elmenni.

2018. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kismillió oka lehet.

- Nem érdekli a politika.

- Nem ért hozzá, és nem akar laikusként totózni.

- Egyik potenciális párt sem nyerte el a tetszését, így gyakorlatilag mindegy neki, épp ki van hatalmon.

- Vallási vagy egyéb kulturális okok miatt nem teheti (pl Jehova Tanúinál úg tudom, tilos).

- Úgy gondolja hogy az ő egyetlen szavazata úgysem változtat semmin, stb.

2018. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk az, hogy belátta, az egész egy színjáték, és semmi értelme egy kisebb rakás szart megszavazni a nagyobb rakás szar helyett.

Mire mész a szavazati jogoddal? Eldöntheted, hogy 4 évig ki forgasson ki téged a vagyonodból. Ráadásul mióta minden párt úgy csal a választásokon, ahogy akar, azóta ez a nevetséges látszatjog is teljesen értelmét vesztette.

Ennyi elég magyarázatnak?

2018. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk az, hogy nem hisz a demokrácia nevű színjátékban :D Legalábbis ez az oka annak, hogy pár diplomás ismerősöm nem szavaz.
2018. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Alain Delon ***** válasza:
83%
Mert belátja az ember, hogy a szavazás csak kirakat, cirkusz. Semmi hatása nincs. Minden politikus azt csinál, amit akar, hiába ígérgetnek bármit is.
2018. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar választani a kerékbetörés és a felkoncolás közt. Jog avan
2018. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!