Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek 20 év kemény...

Szerintetek 20 év kemény munkával sikerül utolérni a 10 évvel ezelőtti életszínvonalunkat?

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 15:01
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
94%

10 éve devizahitelem volt (igen, én is felvettem, mert a Gyurcsány-kormánynak köszönhetően 18-20%-os kamattal futottak a forinthitelek), ezt az Orbán-kormány által lehetővé tett 180 forintos árfolyamon végtörlesztettem, önerővel és egy kis, normális kamatú forinthitellel, amit 2 év alatt visszafizettem. Pár év múlva kaptam még valamicskét vissza a banktól, amikor elszámoltatták őket. 40%-kal nőtt a bruttó fizetésem, plusz családi adókedvezményt kapok, bár most már csak egy gyerekre. Piszkosul sajnálom, hogy pont kicsúsztam a 10+10 milkás CSOK-ból, úgyhogy 3 lakáskasszát fizetek. Köszi, nem óhajtok visszatérni a 10 évvel ezelőtti állapotokhoz.

Ja, amúgy diplomás vagyok, itthon dolgozom, ugyanazon a munkahelyen, mint 10 éve.

2018. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
95%

30.


Apa, így jártál. Ha annyira dekoratív, agilis vagy, nosza, a piac kapva - kap utánad.


Vagy mégsem? Tudod, mi sem mindig ennyit kerestünk. Jártam én maszeknál 7.5 tonnás öreg szar kocsival havi 140 - ért, később, a Hungarocamionnál volt, hogy úgy szóltak, vegyem már ki a szabadságom, fél évig nem mentem haza, havi 14 ezer km - t vezettem és még határok voltak, nem voltunk EU tagok. Tele voltam pénzzel legénykoromban. Pótkocsit cseréltem a határon, aztán vissza Spanyolországba, Angliába, hat hét alatt 22500 km - t levezettem. Hazamentem egy hétvégére, és újra meló.


Asszony is melózott hosszú - hosszú évekig havi 80 - ért. Autókereskedésben, könyvtárban stb.

Ez az élet Babolcsai néni. Tessék felnőni. Nincs ingyenebéd, tessék dolgozni!

2018. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Felnőttem már, épp ezért kérdezem, hogy mikor lesz már vége annak a kommunista morálnak, hogy egy titkárnő 420 ezret keres, csak mert csak ott volt már régóta?! El lehet menni libát tépni is havi 80-ért, mivel van helyette 5 diplomás agilis strapabíró munkaerő akár. Tudni kéne váltani. Az meg nem egy sikersztori, hogy te cseszlovákiában 3-400-at keresel 500 óra szarossgatyában üléssel. Nyilván itthon targoncasofőrnek sem alkalmaztak.
2018. aug. 29. 18:49
 34/47 A kérdező kommentje:

"10 éve devizahitelem volt (igen, én is felvettem, mert a Gyurcsány-kormánynak köszönhetően 18-20%-os kamattal futottak a forinthitelek), ezt az Orbán-kormány által lehetővé tett 180 forintos árfolyamon végtörlesztettem, önerővel és egy kis, normális kamatú forinthitellel, amit 2 év alatt visszafizettem."


Neked is csak gratulálni tudok. Sok ilyen van, hogy az A hitelből fizeti a B hitelt, a C hitelből meg a D-ét aztán nyüszít...

2018. aug. 29. 18:51
 35/47 anonim ***** válasza:
65%
Ha az adózási morál, az adók, a fizuk, az árak is úgy akarnák, akkor talán, de akkor sem 100%-osan.
2018. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

" itt egyedül te nyüszítesz, mint egy kivert korcs"


Szeretnél te így nyüszíteni, csak hát az A, B, C, D, E, F, G, H hitel, amiket hülyeségekre felvettél nem engedi, phfej..:)

2018. aug. 29. 20:13
 37/47 anonim ***** válasza:
Sosem volt hitelem, te kis hisztigép :D
2018. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
40%

"Neked is csak gratulálni tudok. Sok ilyen van, hogy az A hitelből fizeti a B hitelt, a C hitelből meg a D-ét aztán nyüszít..."


Nyuszika, én KIFIZETTEM a 20 éves futamidőre felvett teljes hitelemet 6, azaz HAT év alatt. Valamit nyilván félreértettél, mert neked nem ez a megszokott. Nem nyüszítek, mert hétszámjegyű bruttóval, tehermentes saját ingatlannal, plusz megtakarításokkal nincs miért.:-) Te sipákolsz, hogy ki miért van ott a jó munkahelyen - elárulom, én például azért, mert nemcsak a tudásom, a tapasztalatom, hanem a megszerzett kapcsolati tőkém is igen értékes a cég számára. Egy nullkilométeres zöldfülű nem rendelkezik ezzel.

2018. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

"Te sipákolsz, hogy ki miért van ott a jó munkahelyen - elárulom, én például azért, mert nemcsak a tudásom, a tapasztalatom, hanem a megszerzett kapcsolati tőkém is igen értékes a cég számára. "


Nem sipákoltam, csak megjegyeztem, hogy miért ül ennyi 8 osztályos, vagy max. érettségizett őskövület csupán megszokásból többszáz ezerért a közszférában, és egyéb helyeken, mikor van versenyképes alternatíva is. A "kapcsolati tőkéd" is inkább szomorú mint erény! Sajnos ettől függ még mindig egy sikerfoglalkozás, hogy ki volt MSZMP-s, ki a Fideszes talpnyaló stb.

2018. aug. 29. 20:47
 40/47 anonim ***** válasza:
Hát elég nagy szívás lenne most oda lesüllyedni.
2018. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!