Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek 20 év kemény...

Szerintetek 20 év kemény munkával sikerül utolérni a 10 évvel ezelőtti életszínvonalunkat?

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 15:01
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
94%

20.


Állóklíma nincs. Az még nem általános, inkább déli országokba járó cégeknél van ilyen rendszeresítve. De egy titkot elárulok, csak neked: ha lenne állóklímám, akkor is vedelném a sört. Mert szeretem.

2018. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

" Asszony nettó 420 - at kap"

Ne haragudj Haki de ez valami komszomol vonalon mehet. Vannak itt 5 diplóval 3 nyelven beszélő 20-on évesek is, akik asszony helyett 180-ért is elvégeznék a melót kifogástalanul. Igaz az nem személyi nimfa jellegű volna.

2018. aug. 29. 16:25
 23/47 anonim ***** válasza:
11%

"Mi olyan hihetetlen benne? Képeztem magam, tanultam, éjjel nappal dolgoztam. Meg lett az eredménye."


Na, gratulálok. De viszont ha normális országban élnénk, akkor nem ment volna el 10+ év az életedből csak arra, hogy ne nyomorogj. Emlékszem a 90-es éves Magyarországára, apám egy gyógyszercégnél dolgozott és lóphasz munkával is olyan jól éltünk, mint annak a rendje. Tényleg szinte semmit nem dolgozott, folyton csak a céges bulik, meg az élet, nem szakadtak bele a munkába akkoriban az emberek, mégis jól éltek. Ugyan ez van most külföldön. A külföldiek élik a jó életet, mi meg megszakadunk a munkába és az önfejlesztésbe azért, hogy meg tudjunk élni. Na látod ez a baj, ezért megy ki mindenki.

2018. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
59%

"Ne haragudj Haki de ez valami komszomol vonalon mehet."


Nyilván, szerinted mi másért ennyire elvakult fideszes?

2018. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
79%

22.


Nem tudok mit mondani. Asszony szülei kétkezi melósok voltak, élnek, 80+. Az érettségi után dolgoznia kellett, így meló mellett diplomázott. 28 éve dolgozik. Van két nyelvvizsgája, meg egy csomó mindenféle más vizsgája. Nem politizál, négy évente szavaz, annyi. Csak tudja a dolgát. Bárki más is képes rá.

2018. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
51%

"Igaz az nem személyi nimfa jellegű volna"


Gondolom nőrokonaid vagy édesanyád példája ihlette ezt a mondatot.

2018. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

"Gondolom nőrokonaid vagy édesanyád példája ihlette ezt a mondatot."

Nem, dehogy. Csak annak mindig oka van ha egy középkorú nő, aki úgy ahogy makog oroszul, és az MSZMP égisze alatt végzett el valamit, még mindig nem cserélték le egy ledoktorált 3 diplomás 4-5 nyelvből nyelvvizsgázott 20-on évesre.

2018. aug. 29. 16:45
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdést többesszámban tették fel,tehát nem a te saját életszínvonalad a kérdés,hanem úgy általában a lakosság életszínvonala."

A lakosság általában? Hát, ha a lakosság általában tenné az állampolgári kötelességeit és élne állampolgári jogaival akkor nem itt tartanánk!

Lehet érvelni az átlaggal de nincs értelme. Az az átlag sajátossága, hogy gyök kettőig nem lát előre, benyalja a devizahitelt és és elhiszi a barátok közt/valóvilág/egyenes beszéd című + m1-2-x (vagy szomszédok színvonalú) mesterművekből áradó információhalmazt. Nem olvas a sorok között, nem tesz a saját sorsáért, de rinyálni rinyál.

És ez csak az átlag a teljesen "lecsúszott" (persze szigorúan önhibáján kívül) rétegről nem is beszéltünk. Gondolom ők azért élnek a 10 évvel ezelőtti szinten mert a gonosz többség kizsákmányolja őket és nincs alapjövedelem.

2018. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
94%

"MSZMP égisze alatt végzett el valamit"


Milyen MSZMP? '72 - es, '90 - ben érettségizett, KISZ - es sem volt. Nem tud oroszul - bár tanult, én is tanultam, akkoriban általánosban azt kellett - angol, olasz nyelvvizsgája van.


Nem tudsz belekötni. Nem fideszes. Szülei kétkezi melósok voltak. Nem voltak párttagok. Nem politizál. És mégis jól keres. Erre varrj gombot.

2018. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Mindenütt vén hülye analfabéták ülnek gigantikus összegekért napot lopni. Elmúlt már az a világ. Mikor fog az dominálni, ki a képzettebb?
2018. aug. 29. 17:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!