Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Törvényszerű, hogy az ideológi...

Törvényszerű, hogy az ideológiák váltakoznak?

Figyelt kérdés

Nem tudom jól érzem e,de azt veszem észre,hogy a világon megint(főleg a rosszabbik,szegényebb felén) megint fasizálódás megy.


Mikor gyerek voltam,a 90-es évek végén,2000-es évek elején sokkal liberálisabb volt a világ,nyitottabbak az emberek.Társadalmi tabukat döntöttek meg.Kisebbségek harcoltak a jogaikért.


Ma meg mintha mennék vissza az időben,vagy nagyon erőszakosan ilyen fundamentalista irányba akarják terelni a világot.

Lásd idegengyűlölet.

Én azt hittem,hogy a felvilágosodás egy előre tartó folyamat,de bizonyos dolgokban úgy érzem megint kezd visszatérni a sötétség.

Az emberek nem tanulnak semmiből?


2018. aug. 6. 23:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"

Mindig voltak átmeneti visszaesések a fejlődésben, ahogy most is van. De szerintem ez a mostani nem vészes.

"


Igen,valahogy én is így nevezném,átmeneti visszaesés.

Remélhetően tényleg csak átmeneti.

2018. aug. 7. 09:20
 12/14 A kérdező kommentje:

11-es válasz jól leírja mire gondolok.


Most nézem a Szolgálólány meséjét,ami egy nagyon rémes disztópia,és számomra elképzelhetetlen,hogy egy ilyen rendszer újra felvesse a fejét.

De azért mindig ott van a félsz.

Igen,majd az állam megmondja hogyan élj,a gyereked mit tanulhat.Először még csak minél több embert ellehetetlenítünk a felsőoktatástól,később már majd az állam dönti el mi lesz belőled.KMK,rendőrállam.

2018. aug. 7. 09:26
 13/14 A kérdező kommentje:

14-es az illiberális nem ezt a jelenti,hanem azt,hogy amit szabad Jupiternek azt,nem lehet a kisökörnek.

Meg,ami nekem nem tetszik,azt betiltom.


A liberális pedig azt jelenti,hogy mindent szabad,amivel másnak nem ártok.

2018. aug. 7. 09:27
 14/14 anonim ***** válasza:
28%

"Amúgy az mit jelent, hogy bűn lesz liberálisnak lenni? Bűn lesz, ha szabadon gondolkodom? Bűn lesz, ha azt mondom, hogy nem kell leköpködni és agyonverni egy olyan embert, aki mondjuk zöldre festeti a haját vagy férfi létére piros autót vezet, mert azok mind bzik és ki kell végezni őket nagyon helyesen?"


az a baj, hogy ti komcsi balhülye férgek voltatok az egyetlenek, akik itt embereket öltek meg a gondolkodásuk miatt

mekkora egy undorító hazug troll vagy!

2018. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!