Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó hogy a kormány már...

Miért jó hogy a kormány már óvodában el akarja kezdeni az ideológiai agymosást?

Figyelt kérdés

Mindig is utáltam mikor a politika már a kisgyerekeket is manipulálni akarja. Annyira avittas gondolkodásnak tartom a vallásosság erőltetését az óvodában, ez ugyanaz ami a langymeleg cocializmusban foximaxi képzés alatt ment.

Az is undorító mikor biodiszletnek használják őket és esernyőt tartják a helyi hatalmas fideszes csalónak illetve mikor a kormanyablak átadást elenekeltetik velük.


2018. aug. 6. 14:39
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

40.


Ha tudnád miket néz a gyerek. Vágja az összes rajzfilmet, de szereti a régieket is. Most pl. A Dzsungel könyve színházi változatára van rákattanva.


De tudja kívülről az István a királyt is.

2018. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

"Tessék hazamenni és bekapcsolni a cartoon networkot, biztos jobb a gyereknek az angelo rulez mint a magyar nepmesek..."


Nem tudom mi az az angelo rulez, de komolyan: magyar népmesék? 2018-ban egy gyereknek? A felnőttek persze csillogó szemmel nosztalgiáznak rajta, de a gyerek nem csoda, hogy az amerikai szarokat fogja inkább szeretni. Nem feltétlen azért, mert az angelo rulez vagy akármi olyan magaskultúrát képvisel, hanem a megvalósítása miatt. Mintha Magyarországon megállt volna az idő, 50 éves dolgokat akarunk a gyerekkel megnézetni, népmeséket meg Vukot meg Mézga Gézát meg Süsüt, de semmi új nincsen, ami versenyezhetne a modern nyugati művekkel. Legyen akár hazafiság is a téma, de új legyen, ami a mai gyereknek szól, ne valami múltszázadi hejehujás gagyiság.

2018. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

42.


A gyerekek imádják a Süsüt, Vukot, A mesék Mátyás királyrólt, Pom - pomot stb. Mellette persze megnézik a legújabb Star Wars epizódot is, nincs ezzel baj. Haladni kell a világgal, de az nem azt jelenti, hogy mindent ki kell dobálni ami régi.


Kicsit gondolkodni kéne, szomorú, hogy nekem, egy egyszerű melósnak kell erre felhívni a figyelmet. A népmesék sok rejtett motívummal rendelkeznek, az nem összehasonlítható egy csihi - puhi rajzfilmmel. Gondoljunk Jankovics Marcell munkásságára. Csukás István és sokan mások maradandót alkotottak. A Kaláka együttes és lehetne sorolni, akik magyar verseket, rigmusokat dolgoztak fel. A népi kultúra kiapadhatatlan forrás.


És mellette ott a könyv! Nem jó, ha a gyerek csak a tévé előtt ül, mesélni is kell. Társasjáték, találós kérdések, néha bábszínház, színház, nagyon színvonalas előadások vannak. Festés, színező, a gyurma.


Tudom, hogy sok tufa szülő van, mert látom, játszótéren, úton, útfélen. Leteszi a tévé elé a gyereket, addig sincs gond vele. Az olyan felnőtt is lesz.


Attól senki nem lesz menő európai polgár, hogy mindent elfelejt ami magyar és holnaptól csak amerikai mesét néz a gyerek. Sőt. Attól biztos nem lesz az.

2018. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy el kell felejteni meg ki kell dobni? Azt mondomon, hogy esetleg lehetne új dolgokat is csinálni, ami nem egy az egyben a nyugati cuccok koppintása, de korszerűen van megcsinálva a mai fiatalság nyelvén. A gyerekek szeretik a retro magyar dolgokat, készséggel elhiszem, én is tapasztalom. Egy bizonyos korig persze, hiszen egy ideig minden újdonság egy gyereknek. Amikor meg már mondjuk kétszámjegyű lesz az életkoruk, akkor meg már rémesen gagyinak tartják őket, ami nem is csoda.
2018. aug. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
A Vukot pl bemutatták 1981-ben, jól sikerült, népszerű lett, és akkor le van tudva a gyerekkérdés? 2581-ben is a Vukot fogjuk nézni, mert az jó? Amúgy jól jellemezi a magyar helyzetet a 21. században. Az ezeréves sikereken lamentálunk fociban, gazdaságban, kultúrában, a jelenben meg van a nagy büdös semmi.
2018. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

31.

"Hiába választasz. Anyanyelved csak egy marad. Csak nagyon hosszú idő alatt tanulsz meg más nyelvet anyanyelv közeli szinten."


Wroong!

1. Rengeteg ember nő fel 2 vagy több "anyanyelvvel."

Pl. Ha én teszem azt Koreaiul beszélek, a feleségem pedig mondjuk Mandarin nyelven, mind ezt mondjuk Kanadában, akkor a gyereknek már 3 "anyanyelve" van.


2. Nem olyan nagy kunszt ám jól megtanulni egy idegen nyelvet. Ha nem úgy állsz hozzá hogy "bmmeeeeg há tanujjon meg mindenki magyarú!".

Nekem is sikerült, nem egyet, szorgalom, kitartás és hozzáállás kérdése az egész.


Ha tetszik, ha nem, globalizált világban élünk. Az idegennyelv mindenhol ott van, és könnyebb elsajátítani mint valaha.


"És máshol mindig idegen maradsz."

Ez részben igaz, részben nem.

Ha magyarként mondjuk kiköltözöl svédországba, és ott magyar névvel, magyarként viselkedsz, magyar maradsz, tehát "idegen". (Bár hogy ez mennyire hátráltat téged akármiben, az csak attól függ, mennyire idegengyűlölő a lakosság (köhmm köhmm... Mint itt pl. Köhmm)

Viszont ha zavar hogy "idegen" vagyok az adott országban, ott van az asszimiliáció lehetőssége is, hogy átveszem az adott külföldi ország szokásait, kultúráját, nyelvét, és nem próbálok magyar maradni, és bummm! Már is nem vagyok annyira idegen.


(Jaa és mielőtt megkapom hogy "a magyar az magyar marad, vér nem válik vízzé! Blabla" nem ugyan ezt az asszimiliációt várjátok ti is a migránsoktól? Ha tőlük el lehet várni, akkor bizony másoktól is, ha másoktól nem lehet, akkor tőlük sem.)


Solved.

2018. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

46.


1. Ha valakinek két vagy több anyanyelve van, akkor annyi van. Az nem idegen nyelv számára.

2. Big deal. Képzeld, én is tudok három idegen nyelven, azért tudom a buktatóit a dolognak. Ahhoz nagyon sokáig anyanyelvi környezetben kell élni, hogy megközelítőleg anyanyelvi szinten beszéljünk. Sokaknak nem is sikerül, pl. sok török Németországban. Pedig ott született.

2018. aug. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

"Sokaknak nem is sikerül, pl. sok török Németországban."


Nekik a török az anyanyelvi környezet, pont ez a baj.

2018. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!