Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor mikor fogja...

Sörpocak kérdése:

Orbán Viktor mikor fogja eltörölni a tandíjakat?

Figyelt kérdés
Bő két (ha nem három) évtizeden át kampányolt ezzel, aminek annyi eredménye lett, hogy bevezették a diákhitelt. De ez csak a tandíjnak egy időbeli elnyújtását jelenti (bizonyos esetekben kamatokkal együtt).

2018. aug. 3. 15:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%

Valami zavar van az erőben. Mikor és hol kampányolt ilyennel Orbán?

Egyszer volt róla szó, mármint a tandíj eltörléséről fideszes szorgalmazásban, amikor MINDEN felsőoktatásban tanulóra kivetették a tandíjfizetési kötelezettséget aki akkor éppen egyetemre, főiskolára járt, akárhány évfolyamos is volt már és az utána felvételizőkre. Kivétel nélkül mindenki tandíjas lett, majd tervezgették, hogy így vagy úgy lesznek ösztöndíjasok közülük. Egyszer.

Sokadik évfolyamos egyetemistaként én fizettem azt a tandíjat, nem volt diákhitel csak az államtúl a tanulmányi eredménytől függően kapott ösztöndíjam és a szociális helyzet alapján kapott pénz. Na ezt postafordultával fizettem is be tandíjként amint megkaptam.

Szerencsére nagyon rövid idő alatt megszűnt ez a rendelkezés. Ezen kívül nem tudok tandíjfizetés elleni kampánnyal. Ha van infód, szívesen látnám.

2018. aug. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

Milyen tandíjról beszélsz?


Képzési hozzájárulást fizetnek akiket nem vettek fel államira. Az nem egyenlő a tandíjjal.

2018. aug. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Soha napján kiskedden, bornyú nyúzó pinteken!
2018. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem nincs olyan képzés, ahova ne lehelte bejutni a kellő mennyiségű tanulással államilag finanszírozott képzésre.

Annak meg semmi értelme, hogy olyan piaci területekre képezzünk futottak még embereket, ahova alapvetően csak kiváló eredménnyel van belépő. Merthogy a jog meg a közgáz az tipikusan ilyen.


A szocik meg mindenkire rávarrtak volna félévi 50 ezret, merthogy "úgyis a gazdagok mennek egyetemre".

Azért van különbség, nem pocakocska?

2018. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%

Nem hinném,az állam abból él,hogy pénzt szed be emberektől.

A tandíj egyik jó bevétele,mert sokan fizetnek,mert az élet mozgatórugója a tanulás.

Tehát mindenki valamilyen módon fizet érte,mert tanulatlanul nem lehet menni semmire.

2018. aug. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Takács!


Megkeresem neked a forrást, de előtte még szeretném megérteni a másik hozzászóló gondolkodását, ha nem gond.


"Képzési hozzájárulást fizetnek akiket nem vettek fel államira. Az nem egyenlő a tandíjjal."


Ahhoz, hogy egy fiatal egyetemre járhasson (nem állami ösztöndíjasként), ahhoz fizetnie kell. Méghozzá a 100%-át fizeti meg a költségeknek. Ez az én szememben tandíj.


Vagy ha nem, kifejtenéd nekem, hogy mi a különbség a kettő között? (Idehaza és európai összehasonlításban)

2018. aug. 3. 17:21
 7/18 anonim ***** válasza:
7%
A pontozások alapján is látszik, hogy aki értelmes, tapasztalat által megszerzett, hiteles információt ad, az le van pontozva, csak mert az ellenzékieknek ez nem tetszik. Hiába vezetik félre embereket, hiába hazudnak, hiába forgatják ki a Fidesz akkori szavait, akkor is le lesznek pontozva. Hát igen, ez a mai magyar ellenzék színvonala. Szégyen!
2018. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha megtalálja hogy milyen díjakat emelve lehet fedezni ezt úgy, hogy a birkának ne tűnjön fel.
2018. aug. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkinek egyetemre járni. Van rengeteg szép szakma amiben ráadásul hiányzik a munkaerő és ennek megfelelően a fizetések is jók. Tessék abban elhelyezkedni, nem a diploma a kulcs a sikerhez. De aki szerint ez hülyeség, az ne lepődjön meg, ha a bölcsész diplomájával hamburgerrel szolgálja ki a tetőfedőt a Mc Donaldsban.
2018. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én várom azt a forrást.

Tényleg kíváncsi vagyok mikor is kampányolt ilyesmivel.

2018. aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!