Tulajdonképpen mi is az a Nemzeti Együttműködés Rendszere?
Sokat lehet hallani innen-onnan róla, de tulajdonképpen mit is takar ez a dolog? Mire mondják? Mire "használják"?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Írd be a gugliba, hogy
Nemzeti együttműködés Programja parlament.hu
majd olvasd el a pdf fájlt. benne van mi a NER, mit takar ez a program, miért jött létre és mi célt akartak vele elérni.
Az természetesen már vita tárgya lehet, hogy ezen szép szavakból mi és hogyan tudott megvalósulni, de a kérdésed nem erre vonatkozott.
Ez egyfajta gesztus volt az egész nemzet és az ellenzék felé 2010-ben, hogy kezdjünk egy új korszakot, fogjunk össze, ne a kicsinyes pártérdekek meg a sárdobálás határozza meg a belpolitikát. Erre a Brüsszelel megvívandó csaták miatt is szükség lett volna, egy egységes nemzet erősebb. Ehhez tartozó gesztus volt, hogy az ellenzéknek is felajánlották a részvételt az alkotmányozási folyamatban, holott a 2/3 miatt erre semmi szükség nem volt. Továbbá a választópolgárok intezívebb bevonására is sor került nemzeti konzultáció útján, illetve a Trianonban elszakított magyarság is megkapta a szavazati jogot.
Mivel az ellenzék - első sorban Gurcsány Ferenc - nem sok konstruktivitást mutatott, ez a megálmodott rendszer csak korlátozottan jött létre, a határon túli magyarság bevonása és a nemzeti konzultációk rendszere megvalósult, az ellenzék intgrációja viszont azok magatartása miatt meghiúsult.
Simicska ámokfutása után a Jobbik is inkább destruktívvá vált, és ebbe az irányba mutatott Schiffer távozása is az LMP éléről.
Ezért egyre kevésbé van szó erről, kikopott ez a közbeszédből.
Egyszerű megkülönböztetés az előző kormányoktól, hogy az emberek tudják kihez kötni a dolgokat. Nagyjából annyit tesz, hogy lealacsonyították a nemzeti szó jelentését és az új divat, hogy minden elé oda tették, hogy nemzeti. Nemzeti Szívprogram, Nemzeti Tájstratégia, Nemzeti Víztudományi Program, Nemzeti Dohánybolt és még lehetne sorolni.
"Mivel az ellenzék - első sorban Gurcsány Ferenc - nem sok konstruktivitást mutatott, ez a megálmodott rendszer csak korlátozottan jött létre, a határon túli magyarság bevonása és a nemzeti konzultációk rendszere megvalósult, az ellenzék intgrációja viszont azok magatartása miatt meghiúsult."
Kérdem én a Fidesz mikor mutatott konstruktivitást ellenzékiként? Ezen felül évente több, mint 100 törvényjavaslatot vagy módosítást szavazott le, csak azért, mert ellenzéki nyújtotta be.
"Azért nem mindet. Mondjuk ami miatt mai napig lehet olvasni nyavajgásokat mint pl.: Plakáttörvény, amit az MSZP nyújtott be, Paks II ami bár 2010 előtti de MSZPs tervezet volt. Vagy a határzár, civil törvény ez a kettő pl. Jobbikos ötlet"
Nagyon jól kifejtetted, hogy igazam van, hiszen ötletekről és tervekről beszélsz, viszont akkor most megcáfolod a #3-as válaszolót, hogy nem volt konstruktív az ellenzék. Ezt köszönöm.
Viszont, melyiket is szavazták meg úgy, hogy ellenzéki képviselő nyújtotta be?
NER:
Bevonni mindenkit aki gyűlöli az 1990-2010 közötti általuk "balliberális" (magyarul nem fidesznyalonc) elitet, médiát és értelmiséget.
A rendszer elég széles: van benne a Köves Slomó féle zsidó egyház (nem a MAZSIHISZ), Morvai Krisztike féle nemzeti radikális "dzásztisz fájtörök", Bayerzsóti propaganda fröcsögáse, volt-MSZMP-s emberek akikből rengeteg van.
A jelenlegi ellenzék is része ennek, hiszen jelentéktelenek ők de mivel jobban gyülölik egymást mint a Fideszt így a NER fennmarad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!