Most akkor ha a devizahitelesek azt követelik, hogy kárpótolja őket a kormány, akkor mit követeljen az aki nem volt annyira retardált, hogy túlköltekezze magát?
Ismerek olyat, aki a tehermentes 100nm-es házát eladta, hogy devizahitelre építsen még nagyobbat. Opel astra, plazma tv, 2 szintes ház stb. Aki nem volt annyira hülye, hogy hitelekkel terhelje magát, és elég volt a 28 éves Ford Escort, meg a feltuningolt parasztház, az hol hőbörögjön?
Egyáltalán mi köze ehhez a kormánynak? Mindenki saját, felelősségteljes döntést hozott amikor túlvállalta magát.
Emlékszem még 2006-tól igencsak jöttek a telefonok, hogy vedd fel így-úgy-amúgy a hitelt, csak elfelejtették (vagy később közölték), hogy ez bizony egy "csomagkapcsolt" szolgáltatás, ami ezzel-azzal-amazzal még össze van kapcsolva. Majd amikor már borult a bili, akkor jöttek a "jobbnál jobb" burkolt csomagkapcsolt szolgáltatások.
Tehát azért itt az egyes intézmények hozzáállása is tett sokat azért, hogy belekeverje az embereket a trutyiba... Igen, egy ilyen dologra valóban sokan rá is kaptam ("ótó kő, de nagyobb"). Az a baj, hogy ha már nincs az embereknek tudatos pénzkezelési ismereteik, akkor is nagyon kevés olyan hely van, ahol ezt tanítanák nekik.
Végh Richárd (aki jelenleg a BÉT vezérigazgatója) 2004-ban kiszámolta, hogy 2014-évben a CHF elszámoló ára várhatóan 256 Ft lesz.
Megdőlt tehát az a banki álláspont, hogy a jövőbeni árfolyam nem számítható. Hosszútávon legalábbis egész pontosan számítható, hiszen 2014-ben valóban éppen 256 Ft volt egy CHF.
A bankok szintén ismerhették a határidős árfolyam számításának módszerét, de szemérmesen elhallgatták az ügyfelek elől.
A PSZÁF 2008 júliusában kiadott egy tájékoztatót amiben bemutatta, hogy ha az árfolyam emelkedés ütemével is számolunk hosszú távon, akkor a devizahitelesek nem járnak jobban mint a forinthitelesek. Kérdem én, ilyen részletes és szakmailag is helytálló tájékoztatást miért nem kaptunk a banktól a szerződés aláírása előtt?
#25
Mert akkor nem vetted volna fel a hitelt?
Néhány dolgot azért nem árt szem előtt tartani:
1.
A pénz a hitelekkel teremtődik, tehát ha nincs kereslet a hitelekre, akkor kiszárad a gazdaság.
2.
A jegybank a kamaton keresztül befolyásolja hitelek iránti kereslet és kínálat egyensúlyát.
3.
A bankok elhitették az emberekkel, hogy a devizahitelek jobbak, olcsóbbak mint a forinthitelek. Ez hiba volt.
Takács Zs5 !
Természetesen megfelelő tájékoztatás mellett nem vettem volna fel.
2008-ban arra kényszerültünk, hogy újabb kölcsönt vegyünk fel, hogy a devizahitelt törleszteni tudjuk (hitelspirálba kerültünk). Akkor már odaadták a bankfiókban a PSZÁF kiadványát, és inkább a drága forint alapú konstrukciót választottuk.
Azonban 2007-ben amikor devizában adósodtunk el, akkor még nem voltunk kényszerhelyzetben, hiszen felnőhetett volna a három gyerek egy szobában is.
A forinthitelek megfizethetetlenek voltak, abból nem bővíthettük volna a házat. A Fundamenta konstrukció lett volna megfelelő alternatíva, ami 5 fős családra és 20 év futamidőre vetítve 7 200 000 Ft állami támogatás bevonását jelentette volna a lakásbővítési projektbe, ami kb. a mai 10 milliós CSOK-al lehet egyenértékű.
A kérdezőnek kívánom, hogy érezze jól magát egy tuningolt parasztházban, gazdagságban!
Egy kínai mondás szerint ugyanis az a gazdag akinek nincsen adóssága.
Továbbá javaslom, hogy hőbörögjön a párjának, aki vélhetően már megszokhatta a modortalanságát! Hogy miért kellene hőbörögnie, arra még keresem a választ de nem találom, elvégre szerencsés ember, aki nem hagyta magát megtéveszteni, és kifosztani.
"Továbbá javaslom, hogy hőbörögjön a párjának, aki vélhetően már megszokhatta a modortalanságát! "
Nem hőbörögtem, csak megjegyezném, hogy sem én sem más nem kényszerített senkit semmilyen hitelfelvételre! Senkit nem kínoztak meg azért, hogy építsen 4-5 szobát, vegyen új autót, lapos tv-t és mindenféle baromságot hitelre. A szerződést el lehetett vinni pénzügyi szakemberhez, ügyvédhez, hozzáértőhöz értelmezésre aláírás előtt. Mi 10 évig nyomorogtunk a szülőknél míg sikerült összekaparni és kipofozni ezt a kunyhót. Ez is saját döntés volt, ahogy a devizahitel is, igaz kevésbé látványos. Sokszor megkaptam, hogy azt a 30 éves roncs autót miért nem cserélem már le, milyen igénytelen...most akik mondták bicili és gyalogmenet van..
Ha a bankok elengedik a tartozás akkor az jó megoldás, de akkor mindenkinek engedjék el. A költségvetésből való "kárpótlással" nem értek egyet, mert akkor azt is illene kárpótolni aki spórolt nélkülözött 10-20 évig, hogy legyen valamilye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!