Most akkor ha a devizahitelesek azt követelik, hogy kárpótolja őket a kormány, akkor mit követeljen az aki nem volt annyira retardált, hogy túlköltekezze magát?
Ismerek olyat, aki a tehermentes 100nm-es házát eladta, hogy devizahitelre építsen még nagyobbat. Opel astra, plazma tv, 2 szintes ház stb. Aki nem volt annyira hülye, hogy hitelekkel terhelje magát, és elég volt a 28 éves Ford Escort, meg a feltuningolt parasztház, az hol hőbörögjön?
Egyáltalán mi köze ehhez a kormánynak? Mindenki saját, felelősségteljes döntést hozott amikor túlvállalta magát.
Ja, és napi árfolyam alapján számolták, nem havi átlag alapján.
Egyébként a férjem az, aki erre az esetre élénken emlékszik, akkor én full magam alatt voltam.
De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy azért várunk állami kártérítést, mert konkrétan át lettünk verve. Ennyi.
És fizetem, nem kell menteni, de azért piszkálja a csőrömet, nah...
"He?
Ahhoz kellett volna vagy 500 ft-os svejci frank, koma!
Nem kóser a sztori."
Tudod van olyan hogy kamat, akkoriban pedig nem 12% stb thm volt a divat hanem a 20-25% na és erre még az árfolyam ingadozás rátett egy lapáttal.
"Már jópár éve forintosították azt, így a mai árfolyam gödörnek semmi hatása nincs rá"
Én nem is beszéltem a jelenlegi helyzetről.
Második Orbán-kormány első munkanap.
1 svájci frank: 187,51 Ft és 192,84 Ft között van.
Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank 21. elnökének hivatalba lépésenek napja.
1 svájci frank: 233,32 Ft és 240,64 Ft között.
Forintosítás bejelentése.
"A november 7-ei hivatalos MNB-árfolyam és a június 16-ai Kúria-döntés óta eltelt időszak átlagárfolyama közül az alacsonyabbon forintosítják a devizahiteleket (CHF: 256,5, EUR: 309,0)."
Hihetetlen, hogy máig nem bírják megérteni, hogy egy full átb aszás volt az egész.
Engem nem sikerült átverni, mert tökre levágós volt, hogy hazudik az ügyintézőjük.
Kihagytam.
Egyébként tegnap írtam ki kérdést.
Egyszerűen nem halad a hitelem fixálása.
Tuti ez se véletlen.
Mindenáron le akarnak róla beszélni, persze, hogy nem véletlenül.
Kérdező,
az ügyletben, a devizaalapú hitelezésben hárman vettek részt és ebből hárman hibáztak.
A bank, mert visszaélt a lehetőségeivel és olyan hitelt adott, amiről tudták, hogy hosszútávon nem fenntartható, nem biztonságos és csak az a kérdés mennyi idő múlva dől be a rendszer, majd pedig amikor megtörtént, akkor mindent a hitelfelvevőre hárított, még azt a veszteségét is, amit nem Magyarországon szenvedtt el, hanem más országokban, csak ott nem tudták ráterhelni az ügyfeleikre.
Az ügyfél, mert olyan hitelt vett fel ami nagyon rizikós volt, sokan a határig elmentek és már egy kis baj is anyagi romlásba vitte őket, nem figyeltek aszerződésre és nem mérték fel a veszélyét, következményét a hitelnek.
De a harmadik résztvevő, az állam is felelős, mert nem szabályozta le megfelelően a hitelfelvételt és hagyta, sőt, direkt szorgalmazta a divizahiteleket. Az államnak lett volna kötelessége megvédeni a hiteleseket a bankok visszaéléseitől éppen úgy, ahogyan kötelessége az élelmszerbiztonságról vagy éppen az ipari szennyezések elleni védelemről is gondoskodnia a lehető legjobban, mert ezért fizetjük az adót.
Pontosan emiatt a felelősség miatt vállalt az állam egy részt a kárból és szállt be pénzzel is a devizahitelesek megsegítésébe - akkor is ha nem az a kormány volt már, amelyik ideje alatt a baj megtörtént és amelyiknek kellett volna a védekezést megtennie. Ahogyan a társadalom minden tagját hátrányosan éríntette a devizaválság miatti gazdasági helyzet, az is éppen így mindenkire kihatott volna - rád is - ha a devizahitelesek teljesen eladósodnak, tönkremennek, mint ahogyan 2010 elején kinézett a helyzet. Vagyis neked is érdeked volt az, hogy valamiképpen megoldódjon a helyzet, akkor is ha adóforintok is mennek bele.
És itt jön be az, amiben igazad van, nem kell az egész kárt az államnak fedeznie, hiszen nem volt felelős az egész helyzetért egyedül. Tehát nem várható el az államtól, hogy teljesen kárpótolja a devizahiteleseket, mert nem az állam vette fel a hitelt nekik, nem is kötelezte őket a hitel felvételére, arról ők maguk döntötek. Amekkora felelőssége az államnak volt, azt felvállalta és a legtöbb devizahiteles helyzetén SEGÍTETT. Ez a kulcsszó, hogy segített a bajban és nem átvállalta a hitelt felvevő rossz döntése minden következményét. A végtörlesztés lehetősége, a forintosítás, árfolyamgát, a szociális felvásárlása a hiteles ingatlanoknak, a sok éves kilakoltatási moratórium és a családi csőd intézménye mind segítség, amivel ha akartak, akkor élhetek a hitelesek. Ettől még nem lesz minden olyan számukra, mintha nem buktak volna bele a hitelbe - de nem is kell. A forinthiteleseknek sem fizette ki senki azt a különbözetet, amivel éveken keresztül többet fizettek a hitelükért, mint a devizahitelesek, ahogyan azoknak sem fizet az állam, akik nem vettek fel hitelt és nem tudtak építkezni vagy lakást venni, mert a devizahitelt nem akarták, a forinthitelt meg nem tudták vállalni.
A felelősségéhez mérten az állam vállalta a részét a következményekből, ahogyan az adófizetők pedig az ügy társadalmi hatásának megfelelően segítettek az adójukból megfizetett összeggel. A bankok elkönyvelték a veszteségüket és az elmaradt nyereségüket - annyit, amennyit a bíróság az állam számára engedett kiróni rájuk. A többi viszont azoké, akik a döntést meghozták és a hitelt felvették.
1. Magyarországon kívül mindenhol tisztességesen megoldották ezt a hitelezési problémát. Legutóbb pl. Horvátoknál. Bűncselekménynek nyilvánította a kereskedelmi bíróság és az embereknek csak annyit kell visszafizetni amennyit felvettek. Tehát se kamat, se semmi.
Hozzátenném, hogy nálunk is elismerték bűncselekménynek. Csak éppen ez annyiban merült ki, hogy küldött a bank egy levelet, hogy x összeget elloptunk tőled, bocsi. (Szánalmas!)
2. Eddig semmilyen "mentőcsomag" nem érkezett, hiába mondja be a propaganda naponta 3x. Annyit tettek eddig, hogy nem emelkedik tovább a hitelnek a tőkéje. (Ami alapvetően nem is emelkedhetne).
"Mentőcsomagok:"
Árfolyamgát: Már megszűnt. Egy forinttal nem segített senkinek se, hiszen a végén úgy is ki kellett fizetni. Ráadásul kamatostul. (Pofátlan)
Magáncsőd: Működésképtelen. Nem tudok róla, hogy igénybe vette volna egyáltalán valaki.
Eszközkezelő: A magyar állam csak a hitelező bank engedélyével (!!!) vásárolhatja meg - na persze baromi drágán - az ingatlant. Ezt az értéktelen ingatlanokra találták ki, ugyanis bankok simán adtak 20 milliót egy vidéki lyukra is. Na ezeket veszi meg az állam az adófizetők pénzéből, nehogy szegény bank vesztesége legyen. Egyébként úgy tudom már évek óta nem fogad be az eszközkezelő keresetet. Tehát tekinthetjük megszűntnek.
És ennyi! Nincs is több.
Ráadásul ha már ennyire megakarjátok óvni a lakosságot az eladósodástól, akkor szólhatnátok azokra, akik most veszik fel a 40-50 milliós hiteleket a 150 ezres fizukra. Elég nagy bukta lesz belőle szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!