Egyetértetek, hogy a kormány családtámogató programjában bőven vannak hiányosságok, problémák?
Én úgy gondolom,hogy a családi pótlékot hagyni kellene a fenébe.
Helyette, inkább az adókedvezmények vonalát kellene erősíteni.Meg is indoklom miért, azért, mert ezzel nem lenne putriba szülés, ugyanis adókedvezmény csak a dolgozó embereknek járna.
A családos anyuka, apuka egyaránt kapnának adókedvezményt, máris jobban járnának, mintha családit kapnának.
De, az egyedülálló anyukák, apukákra is gondolni kellene, ők meg kapjanak nagyobb adókedvezményt, mint az egész családban levő felek.
Továbbá a kismamák, anyukák helyzetét kellene javítani.
Például, ha az anyuka már nem tud dolgozni, akkor a férj kapjon magasabb adókedvezményt, ugyanis akkor egy keresetből kell fenntartaniuk magukat.
Képzeljétek el, ha mindegyikük kereskedelemben dolgozik egyszerű bolti alkalmazottként, akkor ez mennyire nehéz.
Továbbá a GYES összegét kellene növelni.Ugyanis, itt is érvényes, hogy GYES alatt csak a férfi dolgozik, csak már plusz egy főről is gondoskodni kell.
A következő probléma, hogy jelenleg a felsőoktatásban nappali tagozaton tanuló diákok szülei sem családit, sem adókedvezményt nem kapnak, ezen is változtatni kellene.
Ha mindez megvalósulna, akkor az egyszerűbb foglalkozású emberek, mondjuk az előbb említett boltosok a jelenlegi gyermektelenség helyett, talán betudnánk vállalni egy vagy két gyereket.
Akik meg jobban fizető pozícióban vannak,mondjuk mérnökök, közgazdászok vagy hasonlók 3-4 gyereket is betudnának.
A családi adókedvezményt azért hívják így, mert megosztható, igénybe veheti bármelyik szülő egyedül, vagy bármilyen arányban megosztva mindkettő.
Ha az anyuka már nem tud dolgozni, akkor kap (a szülés előtt) táppénzt, csedet, szülés után csedet, gyedet, gyest. Gyed extra is létezik, ha visszamegy dolgozni a baba féléves kora után. Távolról sem igaz, hogy egy keresetből kell élniük.
A felsőoktatásban létezik jövedelemfüggő szoctám, van ösztöndíj, ingyen diákhitel. A családi pótlékot egyébként valóban ki lehetne terjeszteni 25 éves korig a nappalis diákok után, ha nem törölnéd el, vagy behozni kifejezetten csak az egyetemi hallgatók után.
Kevered a szociális rendszert és az adókedvezményt.
A családi pótlék az a gyerek támogatása, függetlenül attól, hogy kik a szülei és mit csinálnak. Az a gyereknek jár alanyi jogon - bár volt egy idő, a bokros csomag, amikor ezt is elvették és nem járt mindenkinek.
Az adókedvezmény pediga dolgozó szülőket segíti a gyerekük eltartásában.
A gyereknek azonban akkor is joga van a segítséghez, ha a szülei nem dolgoznak - mert nem ő tehet róla. Pontosan azért változtak meg a segélyezés szabályai az elmúlt években, azért nem pénzt kapnak hanem vásárolnak velük élelmiszert és tisztálkodó szereket, fizetk a számlájukat az önkormányzat dolgozói közvetlenül, hogy a segítség valóban arra menjen amire adják/adjuk. De ettől még erre a segítségre szükség van.
Egy idős rokonom mesélte pár napja meglepetten, hogy a faluban a roma szomszéd gyereke havi 50 000Ft-os ösztöndíjat kap az általános iskolában, mert kitűnő tanuló. Csodálkozott, hogy van ilyen. Beszéltünk róla, hogy igen, éppen ez a lényeg, azért kapjanak pénzt, mert letettek valamit az asztalra, pl. a gyerek a jó tanulmányi eredményét.Ezt a gyereket segítik benne a szülei, mert jó pénzt hoz a házhoz vele. Inkább a tanulásért kapja, mint a lógás mellett utána más tulajdonát vegye el. Ez a gyerek majd példa lesz a többi romának és talán egyre többen fogják hagyni, segíteni tanulni a gyerekeiket - ez lehet csak változást hozó segítség. Nekik hiába lenne adókedvezmény, attól a gyereknek nem lenne ösztönzés, mert nem látna belőle semmit ha nem dolgoznak a szülei.
Az egyedülállóknak magasabb adókedvezmény:
- az adókedvezmény megosztható a szülők között. Ha valaki egyedülálló, akkor az egészet ő veszi igénybe. A családi pótlékból jár neki magasabb összeg. Ha jól keres, akkor ez minimális különbség lesz, hiszen az adókedvezményt teljesen igénybe tudta venni - ha meg nem keres hozzá elég jól, akkor hiába lenne magasabb a kedvezmény, mikor még a kevesebbet sem tudta igénybe venni.
Valóban kérdéses még a felsőoktatásban tanulók viszonya, de ez nem egyszerű helyzet. Hiszen itt már nem kötelező oktatásról beszélünk és nem gyerekekről, hanem felnőtt emberekről. Ezt a témát más is felvetette már és én is jogosnak tartom hogy beszéljenek róla és bővítsék a felsőoktatásban tanulókkal a családi pótlék és az adókedvezmény körét is - legfőképpen ha nincs saját keresete. Ha pedig van, akkor abból ő maga kaphatna adókedvezményt a tanulmányai alatt. Ha lesz ilyen felvetés én tuti tmogatom - sajna nem én döntök róla.
#1
Jogos a felvetés.
Ha bejönne az egyetemistáknál az adókedvezmény, akkor az az ilyen szociális támogatások megszűnését hozná az illetőnél logikusan, tehát valószínűleg ugyanott lenne a család vagy ő maga.
A családi adókedvezményt kellene hagyni a fenébe, amiről senki sem tudja, hogy mire költik.
Maradjon a családi pótlék emelt összeggel, mellé szociális kártya mintájára X összegű gyermeknevelési támogatás, amit csak olyan dolgokra lehetne költeni előre kijelölt boltokban, ami a gyerekneveléshez szükséges.
Így megszűnne a "szülök még egyet az adókedvezményért" típusú valóban putris mentalitás.
4#
A probléma az ilyen alanyi jogon járó dolgokkal, mint a családi, hogy a kisebbség szaporodását támogatná, amire bizony nincs szükség.
#4
Ez enyhén szólva is marhaság.
Szerinted az adókedvezményért szülnek még egyet - azok, akik dolgoznak és van miből adókedvezményt apniuk, ellenben ha mindenkinek alanyi jogon járna magasabb családi pótlék + egyéb juttatás a gyerek után, akkor nem tennék?
Hol éltél te a 2010 előtti időkeben? Mert pont ez volt és pont ez vezetett ahhoz, hogy a családi meg a segély miatt szültek azok, akik a gyerekből akartak megélni.
Nem azért "szülnek még egyet", hogy kapjanak nagyobb adókedvezményt, hanem azért kapnak adókedvezményt, hogy ŐK szüljenek még egy gyereket, akik dolgoznak és szüljenek még egy gyereket, mert az fontos a társadalomnak!!!!!
Nem értek vele egyet,ugyanis az adókedvezmény azokat segíti leginkább,akik a legkevésbé vannak rászorulva.
Ha létezik családtámogatás,akkor az működjön szociális alapon.
Ha valaki jól él,jól keres,azt meg hagy ne már a társadalom többi tagjának kelljen még protezsálni.
Viszont X gyerek után nem adnék semmiféle támogatást.
Ha valaki mondjuk 4-5-6 gyereket vállal,akkor is max 3 gyerekig járna támogatás,tovább nem.
Adókedvezményt meg kizárólag egy bizonyos jövedelem alatt adnék,tehát aki havi 1 milliót kap,annak semmit,az tartsa el maga a gyerekeit.
Akik a putriba szülnek azoknak miután visznek egy zsák krumplit máris a Fideszre szavaz. Azon családok, akik dolgoznak nem elég nekik a zsák krumpli, elég jól rálátnak a helyzetre, így nem biztos, hogy rájuk szavazna. Tetszik érteni?
Itt Borsodban is baromi sok helyen ezért tudott csak a Fidesz nyerni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!