Van remény, hogy itthon nem csak a 3+ gyerekes családokat emelik ki a támogatási intézkedésekkel, hanem akár az 1 gyermekeseket?
Most várom első gyermekemet, elmúltam már 30 és az itthoni helyzetet figyelembe véve nem hiszem hogy később bevállalnék még egyet, esetleg akkor ha tényleg pozitív irányba menne el itthon a kevesebb gyerekes családok támogatása is.
Szomorúnak és szégyenletesnek találtam azokat a plakátokat melyek az az üzenetet közvetítették, ,hogy "egy gyerek nem gyerek", "testvérben az erő" stb.
Én mint egyke különösen sértőnek vettem. Mintha a 3 gyerekesektől számítanának itthon a családok, de kérdem én egy olyan országban ahol kevés gyerek születik nem az első gyerek megszületésének ösztönzését kellene jobban támogatni, megbecsülni jobban az 1 gyermekes családokat is?? Sokaknak ez az 1 gyerek is nehéz kihívást jelent a szülőknek. Itthon azt gondolom elsősorban az 1 és 2 gyerek a cél.
A diplomások között még mindig alacsonyabb a munkanélküliek aránya,és az rabszolga-összeszerelő üzemben sem a diplomások dolgoznak a legnagyobb arányban.
Sokkal több a szakmunkás 40-es,50-es nő az ilyen helyeken,akik korán szültek,és a gyerekek felnőttek,és inkább elmennek ilyen helyre dolgozni,mert valamivel többet fizet,mintha a szakmájukban minimálbérért dolgoznának.
Ráadásul kiesik a gyereke után járó kedvezmény.
Erre írtam,hogy általában egy nagycsaládos sokkal inkább kiszolgáltatott.
Nem csak azokra az évekre kellene gondolni,amikor még kicsik a gyerekek,hanem amikor olyan 20-25 évesek lesznek,kezdenek,kirepülni,és az az utáni időszak.
És,aki korán szült,azok ilyenkor még 50 körül vannak,és elég messze van még a nyugdíj.
"Az ilyen téves sztereotípiák éppen úgy vakvágányra visznek titeket"
Annyiban helyesbítenélek, hogy ha ez egy vakvágány, akkor az ország fele benne van. Ha hihetünk a felmérésekben, akkor a gyereket akaró nőknél még mindig toplistás az a kérdés, hogy "De akkor hogy lesz karrierem?" És a szociológusok erre szokták azt mondani, hogy ha kiegyensúlyozott lenne a férfiak és nők gyermekgondozásba és -nevelésbe fordított energiájuk, akkor az megoldhatná ezt a kérdést is.
Mert sajnálom, de az, hogy a Gyed-et igénybe veheti a férfi még távolról sem jelenti azt, hogy minden más kedvezményre is ugyanúgy jogosult. Jogi kategóriában gondolhatunk a legfrissebb dologra is, miszerint 3 gyereknél elengedik a nők egyetemi tandíj kötelezettségét. A "hétköznapok" kategóriájában pedig ott a társadalom, az, hogy a főnök még kevésbé megértőbb ha a férfinak kell szabadságot kivennie a gyerek miatt, hogy az effajta kötelezettségeket automatikusan a nőkre terhelik.
A jelenlegi kormány sok gondot megoldhat az új redisztribúciós törekvéseivel, de a topkategóriás problémák között sok a nem anyagi szempont is.
#42
nagyobb részben egyetértek a gondolataiddal. Igen, sok még a teendő, de azt nem szabad elhazudni, hogy most jó irányba megyünk és megyünk előre legalább.
A vitának nem azon kellene folynia, hogy vajon jó-e a családtámogatás, kell-e a több gyerekeseket segíteni - hanem azokon a témákon, amiket felvetettél.
Azt azonban el kell fogadni, hogy ezek generációs kérdések is egyben. Egy most 35-40 éves nő és férfi nem fogja megváltoztatni sem a saját, sem a környezete gonolkodását, hozzáállását alapjaiban, idő kell hozzá és kicsit lassabb tempó, hogy a dolgok változzanak.
Ha a lehetőséget megteremtik - mint ahogy megteszik az apáknak is már járó gyerekszüléshez kapcsolódó plusz szabadsággal, igénybevehető gyes, gyed, lusz szabadságok kérdésével, akkor egyre többen fognak vele élni. Amint egyre többen lnek majd vele, egyre elfogadottabbá válik majd a munkaadók körében is, hogy a apa éppen olyan dolgozó szülő, mint az anya.
Amit meghírdetett a miniszterelnök, a konzultáció vagyis a "szerződés a nőkkel" éppen ezekről fog szólni, hogy mik azok a változások, amik ahhoz kellenek, hogy többen tudjanak gyermeket vállalni, HA akarnak is.
Ha visszatekintesz az elmúlt évekre, a családok megítélésében, a férfiaknak a gyermeknevelésben játszott szerepében és a nők helyzetében már sok kézzelfogható változás történt. És történni fog ezután is, csak legyünk türelemmel.
"Aki 30 felett kezd el szülni,az ritkán jut el 3+-ig.
Lehet,hogy neked sikerült,de ez nem általános.
A képzett nők,akik karrierépítés után vállalnak gyereket ritkán nagycsaládosok."
Te tényleg nem tudsz szöveget értelmezni?:D 24 évesen szültem az első gyerekemet. Ma annyival könnyebb helyzetben lennék, hogy már diplomás gyed is van, ami két évig jár. Barátnőm 34 évesen szülte az elsőt, 4 gyereke van, szintén diplomás. Gyed alatt szerzett még kettőt az első mellé. Ne oktass már ki arról, hogy mire kell gondolni, meg mire nem, azt a hülyeséget meg végképp ne hajtsd már, hogy aki huszonévesen ("korán", wtf??:DD) szül szakma, végzettség birtokában, az 50 éves koráig otthon héderel, aztán már csak biorobotként tud elhelyezkedni.:DD Nem tudom, te hol élsz, milyen körben, és hány éves vagy, de szemmel láthatóan halvány lila gőzöd nincs a valóságról. Ez nem olyan nagy baj, de akkor legalább ne told az elképzelt hülyeségeidet ezerrel.:DD
"de azt nem szabad elhazudni, hogy most jó irányba megyünk és megyünk előre legalább."
Csehországban, Oroszországban stb. a családtámogatási reformok hatásai elég hamar megmutatkoztak, míg mi kis hazánkban semmi, de semmi nem történt.
Én úgy vélem, hogy most, a legutóbbi hírek jelentik a jó irányt, amikben a kormány arról tesz tanúbizonyságot, hogy végre nyitnak az egy gyermekes családok felé is, illetve az egyedülálló szülők felé. Jó, beismerem ez mind már abszolút nézőpont kérdése, de szerintem a családalapításhoz szükséges első lendület megsegítése majd hatékonyabb lesz, mint a "harmadik lendület" ösztönzése.
Asszem sikerült a témáról a teljes körű véleményemet ismertetni, köszönöm a vitát!
"Csehországban, Oroszországban stb. a családtámogatási reformok hatásai elég hamar megmutatkoztak, míg mi kis hazánkban semmi, de semmi nem történt."
Erre tudnál konkrét adatokat is mutatni, linkkel? Én ugyanis nem tudok arról, hogy pl. Csehországban bármiféle változás történt volna a termékenységi rátákban, csak arról, hogy eleve valamicskével jobb volt a helyzet, mint nálunk.
És miért jó az az országnak,ha minden 10.családnak lesz 3 vagy több gyerek,de emiatt a maradék 9-ből 5-nek egyáltalán nem lesz gyereke?
Nem lenne jobb,ha a maradék 9-ből inkább lenne 7-nek 1,mint 1 sem?
Ráadásul a 21.században sokkal többe kerül egy gyereket felnevelni,a nagycsaládos pedig csak viszi a pénzt,de képzett munkaerőt nem sokat ad.
"És miért jó az az országnak,ha minden 10.családnak lesz 3 vagy több gyerek,de emiatt a maradék 9-ből 5-nek egyáltalán nem lesz gyereke?"
Miért is van a kettő között ok-okozati összefüggés?:DD Te valami nagyon fals álomvilágban élsz. Le kéne már jönni arról a hülye sztereotípiáról, hogy nagycsaládos kizárólag képzetlen ingyenélő lehet, aki a segílyé' szüli sorba a gyerekeket, és azokból is képzetlen ingyenélő lesz. Pontosan azért van úgy felépítve a családtámogatási rendszer, hogy a gerincét a családi adókedvezmény adja (ami, ugyebár, munkabér-alapú), hogy ne a szegénység újratermelését mozdítsa elő.
Akkor ajánlom nézd meg a mélyszegénységben élők hány százaléka nagycsaládos.
Érdekes módon nem kezdtek tömegesen 3 gyereket vállalni a családi adókedvezmény miatt.
Egyszerűen a magyarok többsége nem szeretne nagycsaládban élni,mégis ezeket pénzelik leginkább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!