Van remény, hogy itthon nem csak a 3+ gyerekes családokat emelik ki a támogatási intézkedésekkel, hanem akár az 1 gyermekeseket?
Most várom első gyermekemet, elmúltam már 30 és az itthoni helyzetet figyelembe véve nem hiszem hogy később bevállalnék még egyet, esetleg akkor ha tényleg pozitív irányba menne el itthon a kevesebb gyerekes családok támogatása is.
Szomorúnak és szégyenletesnek találtam azokat a plakátokat melyek az az üzenetet közvetítették, ,hogy "egy gyerek nem gyerek", "testvérben az erő" stb.
Én mint egyke különösen sértőnek vettem. Mintha a 3 gyerekesektől számítanának itthon a családok, de kérdem én egy olyan országban ahol kevés gyerek születik nem az első gyerek megszületésének ösztönzését kellene jobban támogatni, megbecsülni jobban az 1 gyermekes családokat is?? Sokaknak ez az 1 gyerek is nehéz kihívást jelent a szülőknek. Itthon azt gondolom elsősorban az 1 és 2 gyerek a cél.
Igen, van remény. Ha a momentum nyeri legközelebb a választásokat, mindenki "család" lesz majd, kiemelten a konvencionálistól eltérő gender-összetételű párok és a sok kutyát tartók.
Minden országnak érdeke a népessége lassú növekedése, legalábbis az ellátórendszer jelenlegi felépítése mellett. Innentől teljesen normális, hogy az állam a minél több gyerek vállalását ösztönzi, és ehhez hozzá tartozik az rettentően felháborító marketingakció is.
Ha az első gyerek megszületése volna a családtámogatás fókuszpontjában, az nem ösztönözné a szülőket a továbblépésre a 2. vagy a 3. felé.
Az 1 v. 2 gyerek nem lehet jó cél, az tovább erősíti a társadalom elöregedését.
#12
Felszámoltátok a MANYUP-ot, most meg itt sajnálkozol, hogy hát sajnos így működik a nyugdíjrendszer, hogy az aktívak termelik ki a nyugdíjasok pénzét is?
Ekkora egy cinikus majmot. :D:D:D
Meg benyelt az állam úgy 3000 milliárdot, hát mi az?
Tudod mi az?
Az a magyar dolgozók pénze volt, amit Viktorka és disznói lenyeltek mint napközis a vajas kenyeret.
és a hülyék meg arról beszélnek, hogy rendbe tették az államháztartást
rohadt könnyű ha föléled a tartalékaidat
"Ráadásul a nagycsaládosok miután felnőnek a gyerekek,sokkal kiszolgáltatottabbak lesznek,elvállalnak minden kuli melót,miután már nem jár a gyerek után a támogatás."
LOL. Mint felnőtt gyermekekkel rendelkező nagycsaládos, határozottan állíthatom, hogy hülyeségeket firkálsz.:D A jelenlegi jövedelmem VÁSÁRLÓÉRTÉKEN kb. a háromszorosa (mindenféle támogatás nélkül) annak, amit az első gyerekem születése előtt kerestem. Az idő előrehaladtával az ember szintén halad előre, és nem egy helyben topog. Legalábbis azok, akik - felelős emberként - tesznek is önnön boldogulásukért.
"rohadt könnyű ha föléled a tartalékaidat"
Egyetértek. Mennyivel jobban állnánk most, ha a szocialista kormányok nem árusítják ki fingért-húgyért az ország vagyonának legnagyobb részét, vagy mondjuk 2002-ben Medgyessyék nem duzzasztják fel teljesen fölöslegesen 40 ezer emberrel az államapparátust - a kisebb, takarékosabb állam jegyében.:-) Csak ennek az aprócska manővernek a költségvonzata évi 110 milliárd forint volt, közel négyszerese (!!) a manyup később költségvetésbe vont tőkéjének.
Alapvetően hibás a családtámogatási rendszer. Lehet magyarázkodni (néhányan meg is teszik ezt itt), hogy miért így néz ki a dolog, csak az a probléma, hogy semmi eredménye nem lett a szisztémának.
A saját véleményem az, hogy pontosan az első gyereket kellene ösztönözni. És nem, az, hogy már az első gyereknél kapnak a nők támogatásokat, az nem ekvivalens azzal, amit én mondok. Azt mondom, hogy az első gyerek születéséről kellene szólnia a politikának, és nem a minél több gyerekről. Hogy miért? Mert a jelenlegi rendszer hatékonyságával szemben, statisztikailag is kimutatható, hogy aki megszüli az első gyerekét, az nagyobb hajlandósággal fog bevállalni egy másodikat is stb. A háromgyerekes politika azt közvetíti, hogy a nőknek 3 gyereknyi kötelességük van, ez pedig rossz üzenet.
Másrészről pedig a férfiak teljesen el vannak felejtve. Lehet azt mondani, hogy azért, mert nem ők szülik meg a gyereket, de ha kihagyjuk őket a képletből, akkor egyrészt az apaság lesz alulbecsülve, másrészt pedig így is baromi magas a válások aránya. Ezen fordítani kellene. A gyerekükkel magukra hagyott anyák még annyira sem lesznek motiváltak további gyerekeket bevállalni, mint előtte.
Mennyi orbánista van itt. Így van, a nőkből fejőstehenet kell csinálni, aki legalább két évente kipottyant egy gyermeket magából. Az úgy is oly könnyű dolog ugyebár, a férfiak meg pláne nagyon jól tudhatják milyen könnyű is a folytonos álmatlanság, a fájdalmak stb. ami a terhességgel és a sokszor síró kisbaba gondozásával jár.
Az az egyik probléma, hogy itt nem minőségre hanem mennyiségre akarnak menni. Én ha milliomos lennék sem szeretnék kettőnél több gyermeket ellátni, azért sem, mert úgy érzem nem tudnék annyi figyelmet fordítani ennyi gyerekre,ráadásul nem személyzetre,bébisziterre szeretném bízni a gyerekeimet.
Sokan azért nem vállalnak be ennyi gyereket, mert nincsenek családbarát munkahelyek és rendszeresen mindig a nő marad otthon. Amíg a skandináv országokban is egyforma arányban vesznek részt az apák is a gyerekek felnevelésében, értsd gyesre mennek, sőt valahol kötelezően elő is írják hogyha beteg legalább 5 napot otthon kell neki is tölteni a gyerekekkel, hogy tehermentesítse az anyát.
Az pedig igaz lehet amit az egyik kommentelő írt, hogy itt olyan robot emberekre van szükség, akik behódolnak, alacsonyabb kognitív képességekkel rendelkeznek, hisz így a kormány biorobotjai lehetnek. A magasan képzettek ilyen magyarországi körülmények között úgyis nyugatra tendálnának, tehát ugyanúgy fogyna a magyar.
Van még egy olyan probléma is, hogy nagyon sok munka nem végezhető otthonról. Az orvos nem végezhet otthonról például műtétet, vagy az én esetemben biológusként nem tudnék on-line elvégezni laboratóriumi munkákat.
Itt van egy kutatási eredmény amit a Cambridge University kutató csapata készített:
"Minél több gyereket szülnek, annál nagyobb a nők esélye, hogy halálos kockázatot jelentő szív- és érrendszeri zavarokkal küzdjenek. A gyakran szívinfarktusban vagy sztrókban végződő keringési rendellenességek esélye már a harmadik terhességgel is nő, igaz, akkor még nem jelentősen. Az öt vagy annál is több gyereket vállalók esetében viszont közel 40 százalékkal ugrik."
"A keringési zavarok kialakulásához nagymértékben hozzájárul például maga a terhesség. A várandós nőknek, különösen a terhesség második felében, a rájuk jellemző normál állapothoz képest jelentősen megnő a vérnyomásuk. Minél többször kénytelen a szervezetük a jelentős vérnyomás-növekedéssel megküzdeni, annál valószínűbb, hogy a szívműködésükben tartós zavar áll be."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!