Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tesz semmit a...

Miért nem tesz semmit a Magyar Kormány az iskolai erőszak ellen? A többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon sok vidéki iskolában egyáltalán nem észrevehetetlen az a jelenség, amely egyre inkább eluralkodik az iskolákban, a tantermekben, az osztály tanulói között. Sok gyermekét azért küldik az adott iskolába tanulni becsületes szüleik, hogy gyermekük tanuljanak, fejlődjenek, okosabbak, egészségesebbek legyenek, mind leli, mind szellemi, mind pedig fizikális szempontok tekintetében véve. Az iskolák, iskolaigazgatók, tanárok mindent meg is tennének értük, de sajnos akadályozottak. Mert vannak olyan tanulók is az iskolák osztálytantermeiben, egyre többen, de sok helyen többen, akik akadályozzák az órák menetét, rondán viselkednek és beszélnek osztálytársaikkal, tanáraikkal, mind az órákon, mind a szünetekben, de sokszor az iskolán kívül is. Nem ritkák a verekedések, verések, befenyítések sem.


Sérülnek az alapvető emberi jogok a magyar iskolákban! A magyar iskolákban tanulók egy része komoly egészségügyi és más kockázatoknak van kitéve, mert nem garantált a biztonságuk a magyar iskolákban! Ha a magyar illetékes tárcák nem tudják a fiatalok egészséges fejlődéséhez való joguknak megfelelően biztosítani az iskolai légkört, akkor lehet, hogy alkalmatlanok a pozíciók betöltésére! Kötelesek olyan iskolákat létrehozni, ahol a gyermekek normális körülmények között tanulhatnak. Ne csak sportcsarnokokat építsen a kormány külföldön, hanem egészséges légkörű iskolákat itthon! És gondoskodjon az iskolákban erős biztonsági szolgálatól! Ideje lenne már!



2018. jún. 2. 12:06
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudtam, hogy a kormány feladata összeállítani a pedagógusképzést végző, autonóm egyetemek tantervét, ill. a kötelező továbbképzések anyagát. Úgy hittem, hogy a gyermekneveléssel, -oktatással foglalkozó szakembereknek elég fontos ez a téma ahhoz, hogy kegalább a saját folyóiratukban elolvassák az ezzel foglalkozó cikkeket.

Egy orvosnak tudja, hogy ha bántalmazott gyermeket visznek be hozzá, jelentenie kell. Ha nem teszi, foglalkozás körében elkövetett veezèlyeztetés vétsége miatt börtönbe kerülhet. NINCS államilag szervezett jogi vagy egyéb továbbképzés, ezt a szakmák maguk szervezik meg. Szomorú, ha te, mint pedagógus, aki a jövő generációt oktatod, azt várod, hogy ugyan rágja már a szádba valaki, mi a KÖTELESSÉGED, és hogyan teljesítheted. A gyermekbántalmazás tragédiába is torkollhat, a bullying következtében tinédzser kori öngyilkosságok is történnek. Nem tudom, mit szólna hozzá a pedagógustársadalom, ha néhány tagja a vádlottak padjára kerülne, mert nem teljesítették törvényben rögzített kötelességüket. Gondolod, nagyobb hajlandóság lenne arra, hogy elsajátítsák a szükséges tudásanyagot, és alkalmazzák is a tanítványaik érdekében?

2018. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Figyi, te vagy nem olvasol rendesen, vagy szándékosan nem értelmezed, amiket írtam.

Olvasd el még egyszer, és látni fogod, hogy PONT NEM ÉN vagyok az, aki nem tudja, mi a kötelessége. És pont ugyanúgy nem tetszik, hogy a kollégáim jó része nem tudja, vagy tudja, de nem érdekli, mint neked.


A képzést végző felsőoktatási intézmények tantervének összeállítása valóban nem a kormány feladata, de hathatnának rá... Egyébként meg az ELLENŐRZÉST, akkreditációt ki is végzi? Szóval bőven lenne lehetősége az államnak befolyásolni ezt a területet.

Csak mint ahogy valaki írta is: nem érdeke. Mert ebben nincs pénz, vagy mert sok pénzt kellene rááldozni. Ha lenne kormányzati akarat, megtalálnák az útját-módját, az biztos.


Nem mellesleg annyiféle tanfolyamot, továbbképzést tud szervezni az Oktatási Hivatal, lehetne akár ebben a témában is. Persze ezek nem kötelező képzések, de mivel ugye 7 évenként 120 kredit értékű továbbképzésnek meg kell lennie, némi érdeklődés azért biztosan lenne.

FYI: Én elvégeztem egy kapcsolódó képzést. Civil szervezetnél, mert mint sok más témakört ebben az országban, ezt is csak a civilek tartják fontosnak ennyire. És az OFI honlapján is találtam nemrég egy jó kis anyagot bullying témában. (Amúgy nem hiszem, hogy sokan olvasnák...)


A kérdésedre válaszolva: Igen, gondolom. Amekkora tudatlanság és nemtörődömség a jellemző most, mint ahogy írtam is több példát, két lehetőség van: vagy foglalkoznak az illetékesek a tájékoztatással, érzékenyítéssel, képzéssel, vagy előbb-utóbb tényleg történik valami olyan dolog, amitől észbekap a "pedagógustársadalom". Meg a gyermekjólétisek, a gyámügyesekkel együtt. Tisztelet a kivételnek, de mint írtam már, a szakmai inkompetencia a jellemző.

2018. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Egyik oka lehet a problémának a kommunikáció hiánya. Bármilyen naívnak tűnhet is ez a felvetés. A nebulók alaptermészete már az első osztályban, sőt az óvodában megnyilvánul. Már akkor kéne a szülőkkel beszélni gyermekük rendellenes viselkedéséről. És már akkor szakembereket lehetne bevonni az ifjú viselkedésének megváltoztatásához.
2018. jún. 3. 23:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!