Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell eltörölni a luxusadót?

Miért kell eltörölni a luxusadót?

Figyelt kérdés
Végre volt egy olyan adó, ami a vagyonos embereket érintette. Ez miért nem maradhatott? Csak nem azért mert a törvényhozók is érintettek? Azzal senki ne jöjjön, hogy alkotmányellenes. Bajban az ország így van? Akinek van, vállaljon nagyobb részt!! A cél a kilábalás és nem az, hogy a gazdagokon sajnálkozzunk.
2010. jún. 15. 18:56
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Te konkrétan melyik intézkedésre gondolsz, ami az adócsalást szüntetné meg? Nagyon jól tudod, rengetegen minimálbérrel vannak bejelentve, és közben pedig lényegesen többet keresnek. Erről tán nem a munkaadó tehet? Erről beszéltem. Feketemunka! Ez nem fog megszűnni, inkább erősödni fog.
2010. jún. 15. 22:42
 22/31 anonim ***** válasza:

A jelenlegi minimálbér adómentessége igen sokat dob a latba. A pontos adatokat nem tudom most, de fél éve hallottam a rádióban egy beszélgetést, ahol azt mondták, hogy ha a munkaadó minimálbér+5000ft-tot fizetne legálisan az alkalmazottnak, az neki nem 5000ft-t pluszt jelentene, hanem 20000ft-ot, mert máshogy kell adóznia. Ezek után inkább fizet minimálbért és 10-t feketén, mert így az állambácsin kívül mindenki jobban jár.

Na ezért nem szabad a minimálbérnél ilyen adóhatárt húzni.

2010. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Melyik intézkedésre? Szerinted miről beszélgetünk itt? Az egykulcsos adóról. Baromi igazságtalan, ha az fizet kizárólag aki jól él. Ígyis van különbség a magas keresetűek és a min. béresek adója között. Mint mondtam a százalék a bér emelkedésével növekszik. Vagy ti komolyan ennyire nem értitek miről szól ez az egész?
2010. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%

De, pontosan értjük.Szerintem te nem akarod megérteni vagy elvakít a remény.

Miért emelkednének a bérek? Ahhoz fellendülés is kéne, az most nincs, Franciaország,Románia,Spanyolország,Itália most szorított meg és a németek is akiktől függünk az export miatt.A belső fogyasztásra nem lehet építeni mert

- kevesen vannak akik fogyasztani tudnak

- a forgalom nagyrészét a multik bonyolítják le.


Béremelkedés akkor lesz ha több munkahely lesz mint álláskereső.Tudod hány munkanélküli van magyarországon? Hivatalosan 11% körül de állítom van vagy 20% simán.


És akinek nincs miből az miből adózzon ? mert tényleg van olyan aki minimálbért kap kézhez, amelyik vállakozó meg amúgyis feketézik az ezután is fog és röhög a markába hogy még így is több profit marad neki.Hiszékenységre támaszkodva adót csökkenteni amikor tartani kell a hiányt :)

És tudo mennyivel kéne emelni a minimálbért hogy ne vigyen haza kevesebbet az alany az adójóváírás eltörlése után? 20 ezerrel.93 Ft körül kell lenni a minimálbérnek.És akkor még nem válzott semmi, olyan mintha nem is emelted volna? Szerinted hány cég nem tudja majd kigazdálkodni és bezár vagy kirúg embereket ?

2010. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
37%
Te is szeretnéd, hogy linkeljek cikkeket? Megmutassam mi ez? Miért hallgat mindenki a szoci dumára? Nem ábrándultatok ki a 8 év alatt? Azt hittem pedig ehhez nem fér kétség...hihetetlen komolyan mondom. Nem fogtok egy fillérrel sem kevesebbet hazavinni. Megjegyzem szerintem már holnaptól is bevezethetné én igazságosnak tartanám, ti nem akarjátok felfogni, hogy azért 2 év alatt vezeti be, hogy ne járjon rosszul senki, de ez már nem jut el senkihez.
2010. jún. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Linkelni nem kell, mi is tájékozódunk, beszélgetünk emberekkel. Szó nincs szoci dumáról. Ha valaki bírálja a fidesz dolgait, miért kell ezzel jönni? De igen kiábrándultunk, de nem a nyolc év alatt, hanem már azt megelőzően. Ja és előttünk nincs az a rózsaszín köd, amitől Te nem látsz az orrodnál tovább. Ne legyen igazam, de hidd el eloszlik a köd, és Te is ki fogsz ábrándulni. Magyarországon már 129 program is csak nehezen segítene, nem hogy a fidesz kidolgozatlan 29 pontja. Persze van köztük jó is. A jövő magyarországa mindannyiunk kezében van, nem pedig csak az általad oly nagyra tartott, munkát adó vagyonosokéban.
2010. jún. 15. 23:35
 27/31 A kérdező kommentje:

A bankadó bevezetése nagyon helyes! Mit mondott a fidesz(jogosan)? Az állam segítette a bankokat a válságból való kilábalásból, most a bankok vállaljanak nagyobb terhet,az ország érdekében.

Szerintem a gazdagok esetében is így dukálna.

2010. jún. 15. 23:42
 28/31 anonim ***** válasza:

Igazából Magyarországon olyan bank megsegítés, mint amilyen Amerikában, Angliában vagy Németországban, nem volt. Így az eredeti adó (13milliárd) 15x-ét behajtani rajtuk erre az okra hivatkozva egy kicsit furának tűnik. Nem azért, tényleg sokat keresnek, de azért ez nekem egy kicsit túlzottnak tűnik.

Habár az is igaz, hogy a devizahitelekkel elég erősen rásegítettek a válság kialakulásához. De akkor meg büntetőadó lenne? Megint csak olyan furán hangzik...

2010. jún. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"Az állam segítette a bankokat a válságból való kilábalásból, most a bankok vállaljanak nagyobb terhet,az ország érdekében.

Szerintem a gazdagok esetében is így dukálna."

Ha jók értem, akkor az állam húzta ki a gazdagokat is a válság idején? Valamiről lemaradtam. Mert logikádat követve inkább a szegényeknek kéne akkor többet vállaniuk :)

2010. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Ha tájékozódnátok nem jönnétek a rózsaszín köd és egyéb szövegekkel. Nevetséges, hogy légből kapott alaptalan félinformációk és támadó jellegű szövegekre alapozva állítotok hülyeséget.
2010. jún. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!