Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az amerikai kultúra mikorra...

Az amerikai kultúra mikorra fogja eltörölni a még megmaradt európai kultúrát?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki előhozakodna vele, nem vagyok USA-ellenes! Szóval mikor jön el az a pont amikor az európai foci, mint európai kultúrális termék eltűnik a kontinensről és a helyét az amerikai foci veszi át? Mikor lesz az amikor a forma-1 megszűnik létezni és az eddigi pályákat, mint Hungaroring és Silverstone oválissá építik? Mikor jön el az a pillanat amikor az igényes (nem divatos) öltözködést átveszi a tróger, igénytelen amerikai viselet? Azért esedékes a kérdés - szerintem - mert a mai fiatalok már úgy nőnek fel, hogy az amerikai fociért is rajonganak, halloweent tartanak, mcdonald's kaját esznek, bunkón viselkednek, stb...
2011. febr. 7. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%

"Mielőtt bárki előhozakodna vele, nem vagyok USA-ellenes!"


Csak USAfób. Vagy csak szimplán hülye. Vagy provokátor. Vagy hobbigyűlölködő. A kérdésed meg normális válaszra sem érdemes.

2011. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem pedig érdemes a kérdésed normális válaszra, mert egyébként az előző sem írt volna ide. (hogy milyen nívón, azt mos hagyjuk)

Én úgy 20-30 évet adok a teljes amerikanizálódás létrejöttéhez. A kezdeti lépéseket Hollywood tette meg és hát egy globális világban az "erősebb kutya" elv erősen érvényesül.

Az eszközök természetesen fognak még változni, az, hogy most így megszívtuk néhány amerikai bank felelőtlen hitelezési politikáját, és az ebből kialakult válságot, szerintem csak a kezdet.

Ahogy Geszti írta: "Lesz még rosszabb"

2011. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Ja, és még annyit kedves Walter mittudoménmi, hogy nem illik ezen az oldalon alapból lehülyézni a kérdezőt.
2011. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem fogja eltörölni.

Most már lassan el fog kezdődni egy olyan időszak, hogy Európában is, az USA-ban is le fog romlani az életszínvonal, mire észre fogják venni az emberek, hogy ez az USA-beli szabados, minden értéket felszámoló életvitel, kultúra és magatartásforma nem egy járható út.


Szépen lassan be fog dőlni. Most már lejtőre került.

2011. febr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem lennének ilyen jelenségek, kis tűlzással, akkor mi is még mindig lovon közeleknénk ide-oda, jurtában laknánk és félbolond vénemberek mondanák meg a jövőt nekünk. Nem, nem a magyarok találták fel a focinkat sem, minek az is nekünk? Meg elárasztottak a törökök is paprikájukkal az is de szar, nem?


Amúgy nekem épp az amerikai ismerősöm van elhűlve azon, hogy mi miket húzunk magunkra itt Európában, ami náluk a cheapish meg ciki dolog, azért itt ölnek az emberek, hogy milyen igényes és csodálatos.

2011. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Itt nem az a lényeg, hogy a jó dolgokat nem vesszük át... De most vagy a halottakról emlékezünk, vagy a felveszünk hülye jelmezeket, ami nem a mi kultúránkhoz tartozik. És sok ember sajnos majmolható, és minden szart elhisznek, befogadnak, és alkalmaznak, ahelyett, h a saját értékeinket, kultúránkat próbálnák megismerni, ja hát az nem "menő"...
2011. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Ha nem lennének ilyen jelenségek, kis tűlzással, akkor mi is még mindig lovon közeleknénk ide-oda, jurtában laknánk és félbolond vénemberek mondanák meg a jövőt nekünk. Nem, nem a magyarok találták fel a focinkat sem, minek az is nekünk? Meg elárasztottak a törökök is paprikájukkal az is de szar, nem?"

A tudomány fejlődéséhez, hogy jön az amerikai foci? És milyen félbolond emberekről beszélsz? Csak nem a vallásról? Mert amerikánál vallásosabb, babonásabb nincs a nyugati civilizációban!


"Amúgy nekem épp az amerikai ismerősöm van elhűlve azon, hogy mi miket húzunk magunkra itt Európában, ami náluk a cheapish meg ciki dolog, azért itt ölnek az emberek, hogy milyen igényes és csodálatos."

Nem Magyarországból kell kiindulni. Európa nyugati részén igényesen és divatosan öltöznek! Vagy csak a gap, az abercrombie és a farmer a divat? Az armani, a gucci, louis vuitton az már nem mert európai?

2011. febr. 7. 16:49
 8/17 A kérdező kommentje:

"Csak USAfób. Vagy csak szimplán hülye. Vagy provokátor. Vagy hobbigyűlölködő. A kérdésed meg normális válaszra sem érdemes."

Köszönöm a válaszod! Egyiknek sem érzem magam a felsoroltak közül.

2011. febr. 7. 16:52
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Számtalan kultúra befolyása alatt voltunk és vagyunk( pl. török, osztrák, német, orosz, cigány, amerikai), mégsem tudták elnyomni mindazt, amitől a magyar magyar lesz. Átveszünk dolgokat, változunk, de a változás nem érinti hátrányosan a nemzetet. Amelyik nemzet nem változik, az kihalásra van ítélve. De nem lesz angol az anyanyelvünk, nem csak gyorséttermekben lehet majd ebédelni, és elődeink emlékét sosem fogja eltörölni egy új rezsim új tanai. A magyarságot csak akkor pusztíthatják el, ha minden egyes magyart megölnek a világon.
2011. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Az európai foci és az F-1 sokkal népszerűbb már lassan az amerikaiaknál is.
2011. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!