Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az amerikai kultúra mikorra...

Az amerikai kultúra mikorra fogja eltörölni a még megmaradt európai kultúrát?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki előhozakodna vele, nem vagyok USA-ellenes! Szóval mikor jön el az a pont amikor az európai foci, mint európai kultúrális termék eltűnik a kontinensről és a helyét az amerikai foci veszi át? Mikor lesz az amikor a forma-1 megszűnik létezni és az eddigi pályákat, mint Hungaroring és Silverstone oválissá építik? Mikor jön el az a pillanat amikor az igényes (nem divatos) öltözködést átveszi a tróger, igénytelen amerikai viselet? Azért esedékes a kérdés - szerintem - mert a mai fiatalok már úgy nőnek fel, hogy az amerikai fociért is rajonganak, halloweent tartanak, mcdonald's kaját esznek, bunkón viselkednek, stb...
2011. febr. 7. 16:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
szerintem gondold át amit írsz, és nyisd ki kicsit jobban a szemed, mikor a nagy világban tájékozódsz...
2011. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
18%

És ha átvesszük?

El kellene azon gondolkodni, hogy nem az amerikaiak a hibásak azon, hogy az ő kultúrájukat jobban szeretik az európainál. Az európait át kellene alakítani olyanná, hogy az szeressék az emberek.

Igazából engem nem érdekel, hogy egy kultúra milyen nemzetiségű. Ha tetszik akkor tetszik.

"bunkón viselkednek"

Régen nem voltak bunkó emberek? A fenét nem.

2011. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az amerikai kultúra mikorra fogja eltörölni a még megmaradt európai kultúrát?"


Soha. Eleve nincs európai és amerikai kultúra. Az USA-n belül nagyon más Brooklyn vagy Texas, más LA vagy a középnyugat kultúrája. Európában is nagyon más mondjuk Görögország és Svédország kultúrája.


Ráadásul egy adott országon belül eltérő az egyes társadalmi osztályok, rétegek és miliők kultúrája.


A kultúrák egyébként nem szokták "eltörölni" egymást.


Több okból is teljesen értelmetlen a felvetésed.


"Szóval mikor jön el az a pont amikor az európai foci, mint európai kultúrális termék eltűnik a kontinensről és a helyét az amerikai foci veszi át?"


Az európai foci terjed az USA-ban, nem fordítva.

2011. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"El kellene azon gondolkodni, hogy nem az amerikaiak a hibásak azon, hogy az ő kultúrájukat jobban szeretik az európainál."

Itt nem azon van a lényeg, hogy szeretik-e. Hanem azon, hogy csak ezt látni mindenhol, ezt promótálják. Én nem azt mondom, hogy ami jó, azt ne lehetne árvenni! De most mi jó van az amerikai fociban? Rendben van, hogy kézzel játszák, de akkor ott a rögbi az legalább nem olyan vontatott! És nem az van, mint az amerikai fociban, hogy egy play rövidebb ideig tart mint felállni az adott yardvonalhoz. Vicces, rövedebb az "akció", mint a készülődés.

2011. febr. 7. 17:30
 15/17 A kérdező kommentje:

"Soha. Eleve nincs európai és amerikai kultúra. Az USA-n belül nagyon más Brooklyn vagy Texas, más LA vagy a középnyugat kultúrája. Európában is nagyon más mondjuk Görögország és Svédország kultúrája."

Igazad van. Csak én általánosságban beszéltem. Azért azt nem mondhatod, hogy nincsenek Európára jellemző sajátosságok, amiket minden európai ország elfogad, mint közös értéket.


"A kultúrák egyébként nem szokták "eltörölni" egymást."

Teljesen nem, ebben igazad van, de egyes részei eltűnhetnek.


"Az európai foci terjed az USA-ban, nem fordítva."

Hát, az európai foci már 30 éve is terjedt ott, de semmi nem lett belőle. Csak a gyerekek játszák. Ennyi. Ezzel szemben pedig az NFL-nek már van európai mérkőzése. És most azt tervezik, hogy az angolok után az egész kontinenst bevegyék a kupába.

2011. febr. 7. 17:35
 16/17 anonim ***** válasza:

Jó most az emberek többségét egyáltalán nem érdekli a SuperBowl csak akkor ha valaki elb@ssza a himnuszukat :D

"a még megmaradt európai kultúrát?" Milyen "még megmaradt"

Amúgy soha! Érdekes, hogy egyes amcsik Európába vágyódnak, egyes európaiak pedig Amerikába!

2011. febr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Soha mert amerikának nincs kultúrája mit akarsz attól a max 300 évtől?XD
2011. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!