Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltörölni a patikaliberalizásc...

Eltörölni a patikaliberalizásciót?

Figyelt kérdés

Nem sérti ez enyhén szólva a szabad piac elveit? A fő érvük, hogy legyen gyógyszerész végzettséghez kötve, na de könyörgöm, ennyi erővel, ha valaki éttermet akar nyitni, annak legyen szakács + egy sor egyéb papírja ami kapcsolódik, sőt könyvelő i slegyen.


Éppen ez a lényeg, ugyan már miért ne lehetne megbízni egy gyóügyszerészt, és miért kell a tulajdonosnak annak lennie?


Szerintetek ez nem megy szembe teljesen a szabad piac elveivel ? Sztem abszurd.


Azt látom, kezdődnek az orbán-túlkapások, a másik kettő találmányuk legalább ekkora baromság .... NAGYON DURVA


2010. jún. 10. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem. Az a baromság amire te vágysz.

Olvasd el az ebben a kérdésben linkelt szöveget és helyettesítsd be a megfelelő helyekre a gyógyszerészt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..


A vállalatokat szakembereknek kellene irányítani, akik nem csak a pénzhez értenek, hanem ahhoz is, amivel a cégek foglalkoznak.

2010. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Na szerintem ez semmi másra nem jó, mint hogy a gyógyszerész (és egyben az orvosi) lobbi számára tegyen egy szívességet, mert amúgy semmi másra nem jó ez. És hogy miért kell ez a szívesség? Csak találgatni tudok, de talán azért, mert ezen kívül egy ideig mást nem fognak tenni az egészségügy terén...
2010. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Tartottam a patikaliberalizációtól, aztán nem történt semmi. Annyi történt, hogy azóta a lakóhelyemtől 2 perc sétára van patika, amelyik vasárnap is nyitva tart, este 10-ig, és ezért még ügyeleti díjat sem számolnak fel. Szóval nem támogatom ennek az eltörlését.
2010. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

A háború előtt is létezett olyan,hogy valaki örökölt egy patikát. Mivel ő nem volt gyógyszerész,nem működtethette. Eladni nem akarta,ezért bérbeadta.

Hogy mi van emögött? Nem tudom. Arra viszont emlékszem,hogy az előző Orbán kormány alatt Mikola volt az egészségügyi miniszter. Az öccse gyógyszerész volt és a Gyógyszerész Kamara megkérdezése nélkül kapott az öccs magas kitüntetést,mint gyógyszerész. Kisebb botrány is lett belőle.

2010. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ne haragudj első, de sztem meg az a nagy baromság amit te írsz


egy vállalatot tudod éppen olyan embernek kell irányítania aki qurva jól ért a pénzcsináláshoz, és utána másodlagos kérdés, hogy természetesen ehhez a legmegfelelőbb szakember gárdát összeszedi ... csak tudod adott esetben egy kockafejű de a saját területén profi informatikus (azaz jó szakember) nem biztos, hogy egészében is képes egy céget irányítani, sőt nagy valószínűséggel nem képes !! más képeségeet igényel, és akkro megint a pénz szerepe még elő se került


áruld már el miért nem megy ez szembe a szabad piaci versennyel? ha valaki éppen a tőkéjét patikanyitásba akarja felktetni, akkor miért nem teheti meg, hogy a saját pénzén igenis nyit egyet aztán felveszi alkalmazottként a szükséges szakembereket ?? ez így lenne logikus


na az a Mikola-story meg egyenesen kiakasztó persze, de hát sztem most is lesznek ilyenek


(a kamarai tagság már megcseszi hadd legyen szabadon eldönthető ... mégis mi az már, hogy köteleznek valakit egy kamarai tagságra? attól tán jobb szakember lesz ?)

2010. jún. 11. 07:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem is lenne baj azzal, ha a tulajdonos tulajdonos maradna, csak akkor tényleg ne képzelje magát másmilyen szakembernek, ne sorolja a "hatékonyságot" a színvonal fölé, és ha jön plusz egy hülye törvény, ami miatt ismét feleződik a kiszolgálás sebessége, akkor ne az alkalmazottakon vezesse le szórakozott dühét, hanem indulás lobbizni. Elvileg a "főállású tulajdonos" nagyobb lobbista kéne legyen, mint a gyógyszerészek tömörülése. Persze lehetne találgatni, hogy ki mennyi munkát "fektetne be" abba, hogy mindenki mosolyogjon a "boltban"...
2010. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!