Mit szóltok hozzá, hogy az utolsók között van a magyar egészségügy az EU-ban?
2017-es történelmi mélyrepülésünk után 2018-ban is a legrosszabb egészségügyi rendszerű országok között végeztünk az Európai Egészségügyi Fogyasztói Index (EHCI) rangsorán.
36 vizsgált országból már csak öt van, amelyikben rosszabb a helyzet mint nálunk, köztük Ciprus, ahol egyáltalán nincs állami közegészségügy (ezért kapott 0 pontot), no meg ilyen egészségügyi "nagyhatalmak", mint Bulgária vagy Románia...
Szinte minden más környező állam megelőz, Szlovákia és Csehország nagyságrendekkel jobban áll, de lehagytak a szerbek, a macedónok, még Albánia is jobb egészségüggyel büszkélkedhet.
Szerintetek rendben van ez így? Tényleg a stadionépítés a legfontosabb prioritás, amikor az egészségügyi rendszerünk összeomló félben van és hatalmasak a várólisták?
Szerintetek meddig tartható ez a helyzet?
Fideszesek: ti büszkék vagytok a kormány teljesítményére, amikor az látható, hogy évről évre rontunk a besorolásunkon az egészségügy területén?
Szerintetek egy fűtött gyeppályás falusi gigastadion ára nem volna jobb helyen az egészségügyben?
18 milliárdért fölöslegesen lefolytatott (érvénytelen népszavazást eredményező) gyűlöletkampányok helyett nem az egészségügyet kellene inkább fejleszteni?
Évi 80 milliárd közpénznek tényleg az állami propagandamédiában van jobb helye, mint az egészségügyben?
Így Albánia alá kerülve nem kellene lassacskán elgondolkodni ezeken a kérdéseken? Vagy korai még, és várjuk meg inkább, míg Bulgária is lehagy?
Mi a véleményetek?
"HA felmegy a cukrod 27-re, és kérsz egy időpontot, akkor azért elég gáz 27-es cukorral lézengeni amibe bele is halhatsz 7 hónap alatt, ha diétázol is."
27-es glukózszinttel nem szakrendelésre kell menni, hanem a sürgősségire.
Idióta kérdező:
"Kásler Miklós, az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója az eseményen arról beszélt: a tavalyi adatok szerint Magyarországon száz halálozásból 26-ért felelős daganatos megbetegedés; az EU-n belül Szlovénia 32-es mutatója a legrosszabb, de a magyar szint feletti arányt produkált Hollandia, Írország és Dánia is."
" 2010-hez képest csak ebben az évben már 60 milliárd forinttal többet költünk onkológiai ellátásra – fogalmazott az államtitkár, a nyolc évvel ezelőtti, 138 milliárdos és az idei, 200 milliárd feletti összeget állítva szembe egymással. Hozzátette: ez idő alatt kicserélték a besugárzó eszközök kétharmadát-háromnegyedét, így a korábbinál sokkal pontosabb, kevesebb mellékhatással, szövődménnyel dolgozó eszközzel gyógyíthatnak a szakemberek."
"2010-ben Magyarországon 73 CT, 30 MR készülék állt rendelkezésre. A legfrissebb, július eleji kimutatások szerint jelenleg 104 CT-berendezés és 65 MR-berendezés található."
Lehet a tényekkel vitatkozni, csak nem érdemes.
"66%-os, ezek a tények:"
A tények azok, kedves, hogy az USA-ban, ha dohányzol és nem jársz el szűrővizsgálatokra, akkor a gatyádat kifizeted az egészségbiztosításra - HA egyáltalán köt veled bármelyik biztosító szerződést. Nálunk pedig hiába van évtizedek óta ingyenes, behívós nőgyógyászati és mellrákszűrés, a nők nem egészen fele jár el ezekre. Hiszti ment a trafikok miatt, hiszti megy már az elképzelés miatt is, hogy közterületen teljesen betiltják a dohányzást, hiszti megy a chipsadó miatt. Az okokat nemcsak az egészségügyi rendszerben kell keresni.
Egyébként hajlok arra, hogy jó lenne erősen korlátozni és szigorú feltételekhez kötni az állami finanszírozású egészségügyi szolgáltatásokat, csak annyit nyújtani, amennyit a befizetett járulékok fedeznek. Minden mást pedig a magánszektorban lehet intézni. Kíváncsi vagyok, milyen pofát vágna a most fanyalgó sok idióta, ha tényleg csak annyit kapna a pénzéért, amennyi futja belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!