Mit szóltok hozzá, hogy az utolsók között van a magyar egészségügy az EU-ban?
2017-es történelmi mélyrepülésünk után 2018-ban is a legrosszabb egészségügyi rendszerű országok között végeztünk az Európai Egészségügyi Fogyasztói Index (EHCI) rangsorán.
36 vizsgált országból már csak öt van, amelyikben rosszabb a helyzet mint nálunk, köztük Ciprus, ahol egyáltalán nincs állami közegészségügy (ezért kapott 0 pontot), no meg ilyen egészségügyi "nagyhatalmak", mint Bulgária vagy Románia...
Szinte minden más környező állam megelőz, Szlovákia és Csehország nagyságrendekkel jobban áll, de lehagytak a szerbek, a macedónok, még Albánia is jobb egészségüggyel büszkélkedhet.
Szerintetek rendben van ez így? Tényleg a stadionépítés a legfontosabb prioritás, amikor az egészségügyi rendszerünk összeomló félben van és hatalmasak a várólisták?
Szerintetek meddig tartható ez a helyzet?
Fideszesek: ti büszkék vagytok a kormány teljesítményére, amikor az látható, hogy évről évre rontunk a besorolásunkon az egészségügy területén?
Szerintetek egy fűtött gyeppályás falusi gigastadion ára nem volna jobb helyen az egészségügyben?
18 milliárdért fölöslegesen lefolytatott (érvénytelen népszavazást eredményező) gyűlöletkampányok helyett nem az egészségügyet kellene inkább fejleszteni?
Évi 80 milliárd közpénznek tényleg az állami propagandamédiában van jobb helye, mint az egészségügyben?
Így Albánia alá kerülve nem kellene lassacskán elgondolkodni ezeken a kérdéseken? Vagy korai még, és várjuk meg inkább, míg Bulgária is lehagy?
Mi a véleményetek?
Add össze a vizsgált helyeke az eü.-re és a sztadionokra fordított összeget, meglátod, tán rosszabbul is állnak.
.
#8
"milyen intenzíven nőtt az orvosok fizetése"
Főleg azoké, akik az itteni alacsony miatt mentek külfödre.
"jobban állunk az egy főre jutó orvosok számában"
Helyesen:
'jobban állunk az egy főre jutó, az ORSZÁGOT ELHAGYÓ orvosok számában'
.
Neked tán foglalt helyed van valamelyik VIP kórházban?
"Fideszesek: ti büszkék vagytok a kormány teljesítményére, amikor az látható, hogy évről évre rontunk a besorolásunkon az egészségügy területén?"
Igen, büszke vagyok rá. Magasról teszek az EHCI jelentésére, amely egyébként természetesen nem a 2018-as évet mérte fel.:D Tessenek elolvasni, micsoda szakmai összefoglalót rittyentett a gittegylet rólunk és a lengyelekről, akikkel - micsoda véletlen - egy szintre tettek bennünket:
"1.3.29 Poland and Hungary
Both countries share 29th place at 584 points. Poland (29th at 584 points) has not done
well in the EHCI in recent years, despite having good and plentiful medical education and
a long tradition of solidarity-financed public healthcare.
The reason(s) for this is not obvious. However, it is well known from management
practice, that if top management starts focussing on things other than producing the best
products or services, the quality of products/services declines. In a corporation, “other
things” can be Business For Fun such as “sexy” company acquisitions, using the corporate
jet for hunting trips with posh people, or whatever.
In recent years, the governments seem to have focussed on things other than the optimal
running of the country, such as killing off the free press, politicizing the judicial system,
keeping out also very modest quotas of migrants and banning abortion in all but the most
extreme circumstances.
One real area of excellence in Polish healthcare seems to be cardiac care. Poland comes
out well almost regardless how that is measured; low Standardized Death Rates
(particularly compared with neighbouring CEE countries) and making it into the fairly small
group of countries scoring Green in 2017 on the 30-day Case Fatality indicator.
Since the start of the EHCI, ongoing political discussions on fundamental reform in Poland
and Hungary (as well as in Romania and many other CEE countries) has yet delivered
little. The public and the medical profession deserve better."
Erre az adekvát reakció ennyi: nyasgem.
"Egyébként pedig a sport támogatása pont hogy az egészséget segíti."
Gondolom a Kisvárdai, cigányoknak uniós támogatásból épült "gyúrócenter" is azt segíti, ahova sem a cigányok sem a 7köznapi emberek be se tehetik a lábukat? De van még sok ilyen.
Tisztázzunk pár dolgot:
1. Uncsi, hogy a világon minden reális kimutatást politikailag motiváltnak kiáltanak ki a kormánypárti bégetők. Ha EU-szerv adja ki, akkor azért (mert Brüsszel meg Soros!), ha egy független kutatóintézet, akkor azért ("nem egy hivatalos EU- mérés") nem kell komolyan venni. Mint a nyuszika, akivel két baj lehet: ha van sapkája és ha nincs...
Kedves fideszesek, szerintetek ebben az országban csak akkor kell valamit komolyan venni, ha Mészáros Lőrinc vagy Andy Vajna tulajdonában álló orgánum állítja, vagy létezhet más hiteles forrás is, azokon kívül, amelyeket közvetlenül pénzel a regnáló hatalom?
2. Ez a kérdés még nem volt kiírva, csak hát sajnos 2017-ben ugyanez volt a helyzet, arról volt kiírva korábban egy kérdés.
3. A felmérés mindig a megelőző évet elemzi (mint minden komoly felmérés a világon), a 2018-as tehát 2017-ről szól, a 2017-es pedig 2016-ról szólt. Az Orbán-kormány ámokfutásának hetedik esztendejéről van szó tehát valóban, a nyolcadik "gyümölcseiről" majd jövőre adnak ki jelentést.
4. Az élsport támogatása NEM betegségmegelőző módszer (max pár száz hivatásos labdarúgó betegségeit előzi meg). A tömegsport, az egészséges életmód promoválása az lenne, persze, és töredékébe kerülne a stadionépítéseknek.
5. Magyarországon hatalmas az orvos- és nővérhiány, különösen Kelet- és Észak-Magyarországon, egész kórházi osztályok zárnak be emiatt. A "szuperkórház" fantasztikus ötletét is az orvos- és nővérhiány ihlette: arról szól, hogy egy központosított intézményben még több beteget próbáljanak meg eláttatni még kevesebb orvossal és nővérrel, egy helyen.
6. Magyarországon hihetetlenül hosszúak és egyre hosszabbak a várólisták. Negyedik stádiumú, a szövettan szerint rendkívül invazív (gyorsan terjedő) rákban szenvedő ismerősöm április elején május végére kapott időpontot csontizotópos vizsgálatra (csak egy vizsgálat, ami nélkül nem állítják fel a diagnózist és nem kezdik meg a kezelést!!!).
A daganata terjedési ütemét tekintve csak ezalatt a várakozás alatt akár hónapokat, éveket veszíthetett volna az életéből, ha nem fizet privát intézménynek inkább (Kérdés, hogy akkor miért is fizette harminc évig a betegbiztosítását a magyar közegészségügynek? Hogy belehaljon, mire sorra kerül egy várólistán???).
Kár hazudozni, kedves fideszesek, mindenki tudja Magyarországon, mert napi tapasztalat, hogy az EHCI-rangsor teljesen helytálló, és bizony katasztrofális állapotú az egészségügy.
A népszavazási hazugságkampány 18 milliárdja bizony az összes magyarországi egészségügyi alkalmazott egy teljes
évi bére! Megérte inkább egy érvénytelen népszavazásra eltapsolni?
A kormányzati hazugságiparra (úgynevezett "közmédiára") eltapsolt évi 80 milliárd forint átcsoportosításával az elmúlt 8 év alatt fel lehetett volna újítani majdnem minden kórházat, vagy át lehetett volna szervezni az egészségügyi rendszert.
Az elmúlt 8 év alatt épült stadionok árából minden megyében le lehetett volna rövidíteni a várólistákat, ha mindet új műszerek vásárlására költik.
Ha szerintetek normális, hogy Szerbia leelőzzön egy ilyen rangsorban, akkor nagy baj van a fejetekben, azt gondolom. Igaz, Szerbiában nem volt 18 milliárdos hazugságkampány érvénytelen népszavazásra (pedig tele van menekültekkel az ország), a déli határzár túloldalán, nem 80 milliárdból sugároz kormánypropagandát a közmédia, és nem épül minden faluban stadion.
Talán így lehetséges, hogy jutott nekik az egészségügyre pár fitying, pedig rosszabbul állnak gazdaságilag nálunk...
Van is rá ötleted hogy lehetne ezt megoldani?
Mert probléma probléma igen tudja mindenki már lassan 30 éve. De senki sem ált elő megoldással.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!