Az oktatás leépítésével a Fidesz a szavazói következő generációját készíti elő?
"A szocik alatt ezután még 2 évig nem tanult szakmát, csak közismeretet. Persze, fontos a műveltség, csak azért nem adnak kenyeret a boltban."
Akkor e logika mentén, végülis elég lenne általános iskola is nem? Betanított munkásnak, árufeltöltőnek az is elég, és adnak érte kenyeret a boltban.
Csak a probléma ott leledzik, hogy mikor esetleg szakmát váltana mondjuk 35 évesen beül egy második szakképzésre, akkor rá fog döbbenni kollektíve mindenki, hogy az ún. közismereti tárgyak az alap, amire lehet építkezni. Aki nem tudja a fizikát meg a matekot középsulis szinten, abból nem lesz mondjuk elektronikai műszerész, vagyis lehet, csak akkor be kell pótolni azt, ami a középsuliban kimaradt, aki nem tanul informatikát meg angolt eleget, abból te nem fogsz két év alatt rendszergazdákat meg weblap szerkesztőket képezni, aki a HTML-ről csak azt tudja, hogy négy betű. Aki nem tanul gimis szinten biológiát, abból nem fogsz tudni, ápolót, gyógymasszőrt csinálni stb, stb stb.
Ezekre nem gondoltok? Mert itt a gond, erről írtam korábban, hogy most, amikor a munkaerőhiány miatt boldog-boldogtalant fölvesznek, most még jó ez a lebutított képzés is, majd amikor átalakul a munkaerőpiaci környezet és ezeket a szerencsétleneket át kellene majd képezni valami másra, na akkor fog teljes pompájában kitűnni, hogy mi sok szépséget hozott számukra ez az úgynevezett szakképzési rendszer átalakítás.
31:
Amit írsz, a dolgok egyik oldala, a másik oldala meg az, hogy a gyenge gimik kiköpnek egy rakás embert, akik a felsőoktatásba alkalmatlanok, de mivel szakképzést sem kaptak, ezért csak betanított munkára alkalmasak, vagy elmennek valami OKJ-s gyorstalpalóra, ott meg nincs annyi idő gyakorlati szakképzésre, mint a középiskolai szakképzésben. Aki meg gyakorlati oktatásban megtanult egy kétkezi szakmunkát, annak az ügyessége, affinitása meglesz más szakmunkához is, sokkal könnyebben képzi át magát, mint egy gyenge gimis bármi ilyenre. A matematika alapjait meg általanos iskolában elvileg megtanulja mindenki, legalábbis olyan szonten, hogy megtanuljon számolni, ami a legtöbb szakmunkához elég, ahova nem, ott tanulnak szakmai számításokat is.
#Majdnemmindenki
Bocsássatok meg, de a "nem kell bizonyíték, csak nyisd ki a szemed", "fölösleges válaszolni", "mert ő megtette?" jellegű megnyilvánulások nem igazán bírnak meggyőzőerővel. Még szerencsétlen #tgt küszködik, hogy alkosson valamit, de ő meg nem olvasta végig szerencsétlen #Takács pontjait, vagy leragadt azon a szinten, hogy a saját véleményét próbálja bizonygatni, ahelyett, hogy érvelne. Ti pedig bizonyára olyan mélyen benne vagytok a témában, hogy a trivialitásából fakadóan fölöslegesnek érzitek átlag földi halandók számára is összeszedjétek az érveket, viszont ha vágytok rá, hogy mások is a ti nézeteitekkel szimpatizáljanak ez egy elkerülhetetlen erőfeszítés, amit meg kéne, hogy cselekedjetek.
Gyengébbek kedvéért pedig az "érvelés" azt jelenti, hogy az érme mindkét oldalát kell vizsgálni, összevetve a kettőt. Pl: #tgt példájával élve "16 éves gyerekeknek elengedni a kezét, és kiküldeni őket a munkaerőpiacra, ahol biztosan nem fogják tudni megállni a helyüket, hiszen nincs tudásuk, így csak közmunkások lehetnek, ez bizony embertelen döntés." szép és jó, hogy kifejti, hogy embertelen, de teljesen megfeledkezik róla, hogy az ilyen diákok jelenléte, akik kényszerítő erő nélkül nem tartják érdemesnek az érettségi megszerzését, mennyire áldásos a többi diák számára? A tanároknak van-e kapacitása azzal a megkülönböztetett figyelemmel kezelni az ilyen diákokat, amit valószínűleg igényelnének? Miért fontos, hogy egyáltalán +2 évet eltöltsön valaki egy oktatási rendszerben amit alapjaiban szarnak ítéltek? És mi van az olyan családokkal, ahol anyagi szempontból tényleg rászorulnának, hogy végre munkába álljon a gyerek? És most még csak hasra ütés szerűen soroltam pár kérdést, ami beugrott egy ilyen döntés pozitív/negatív hatásainak vizsgálatkor.
Szóval jelen állás szerint a "Fideszes troll" pontokba szedett verziója sokkal megnyerőbbnek tűnik. Tehát legyetek oly drágák, hogy összekapjátok magatokat és értelmesen kifejtitek az álláspontotokat.
Akkor én végigmegyek rajta, amit írt:
1. Ez helyes, jó döntés volt.
2. Erről már volt szó, erősen vitatható, de nem érdemes egy sablonra ráfűzni az összes ilyen gyereket. Csak a probléma szőnyeg alá söprése ez a korhatár, utána továbbra is pénzbe, erőforrásokba fog kerülni az, aki 16 évesen kikerül az iskolarendszerből.
3. Ez is erősen vitatható, a bukás utána bélyegként él tovább. Arról nem is beszélve, hogy ez ütközik a 2-es érvvel, hiszen az így megbuktatott gyerek kárt tud tenni abban az osztályban, ahová bukott. Nincs igazán jó megoldás, de szerintem az alapkészségeknél lemaradó gyerekkel külön speciális pedagógusnak kellene foglalkoznia a normál tanórakon felül. A buktatás azon a szinten itt is a problémák szőnyeg alá söprése, de a korábbi rendszer is az volt.
4. Ez jogos, helyes, bár megjegyzem, a gyerekekkel szembeni erőszakot is szankcionálni kellene, mert az a legtöb esetben ki sem derül.
5. Vagy felerősödik a rendőrökkel szembeni ellenszenv azzal, hogy fenyegetően beviszik őket az iskolába.
6. Az elmúlt években elég sok gond volt az állami tankönyvekkel, miközben korábban egészen jók voltak pl. a Mozaikos könyvek. Ez egyértelműen visszalépés. Az, hogy más segédanyagot használhat a tanár, ezen nem sokat segít.
7. Mint korábban leírtam, ezzel egyetértek.
8. Ez nem egészen igaz, volt olyan város, ahol az önkormányzat akarta, mégis elvették. Vitatható amúgy, hogy ez hozzájárul-e a színvonal emelkedéséhez.
A változások nem első osztálytól léptek életbe, tehát már most mérni kellene tudni, ha valóban volt javulás.
A felsőoktatásra GDP arányosan kevesebbet költ az allam, szóval ez hamis. Egyébként ez nem lenne baj,bha közben be lennw vezetve a tandíj.
32-es! Ebben pont nagyon nagyot tévedsz, az OKJ az ma a szakmai képzés, és hidd el, hogy aki érettségi után megy szakmát tanulni, az hosszabb távon sokkal jobb munkaerő lesz, mint az, aki már tizedikben is alig tanul valami közismeretet. Láthatóan e téren nem vagy képben, mert az érettségizetteknek ezeken az úgynevezett "gyorstalpalókon" ugyanazt az óraszámot adják le, nappali képzésben, mint annak, aki már alapból szakközépbe járt és a gyakorlatuk is ugyanúgy zajlik. Ez a "gyorstalpalónvégzettsemmiresemjóOKJs" mítosz az öreg szakmunkás bizonyítványt kapott emberkéktől hallom, akiknek fogalmuk nincs, hogy működik a nappalis szakképzés 18-25 éves kor között.
Nem is beszélve arról, hogy a munkaerőpiacon a érettségi+OKJ-s papír sokkal többet ér, mint egy OKJ-s papír, a szakközépsikolák ugyanazt az OKJ-s bizonyítványt adják ki. Eleve már maga az, hogy valaki meg sem próbált egy érettségit adó képzést felém azt kommunikálja, hogy tetszik vagy sem, de buta képzetlen és képezhetetlen, szerinted kit fognak fölvenni ha választhatnak két jelentkező közül, akiknek ugyanaz a végzettsége, csak az egyiknek van érettségije is?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!