Az oktatás leépítésével a Fidesz a szavazói következő generációját készíti elő?
Nem nagyon hiszem hogy tényleg annyira szar-e az oktatás ahogy mondják egyesek.
Már csak azért sem mert akkor hogy a f...ba van az hogy külföldön tudnak érvényesülni a magyar szakemberek és a fiatalok. Ez kicsit ellentmondás nem gondolod?
Rövid válasz: hülye troll vagy.
Hosszabb válasz: nem építik le az oktatást, ellenkezőleg, éppen erősítik.
Ami nektek lepítés, az a valóságban a valódi és értelmes oktatás erősítése.
Mert mi az amit leépítettek az elmúlt 8 évben?
1. a családi pótlék újra csak az után a gyerek után jár, aki bemegy az iskolába és nem lóg.
2. ha elmúlt 16 éves de nem hajlandó tanulni és nem hajlandó normális módon egyttműködni a diákokkal, tanárokkal, akkor nem kötelező már bent lennie az iskolában 18 éves koráig.
3. az alsó tagozatban már nem csak 4. osztály végén buktathatja meg a tanár a diákot a szülő akarata ellenére, hanem ha 1. osztályban nem tanult meg írni, olvasni, számolni, akkor megismételtetheti vele. Így nem lesz annyi funkcionális analfabéta felső tagozatban.
4. a tanárok hivatalos személynek minősülnek, a tanárok, iskolai dolgozók elleni erőszakot már szigorúan büntetik.
5. az iskolai erőszak a diákok között is tilos és erről, meg a hasonló bűncselekményektől az iskolarendőröktől kaphatnak oktatást. Az iskolarendőr jelenlétével megszűnik a rendőrtől való félelem, a rendőr segítő szerepe válik a gyerekeknek természetessé, nem az, hogy ha meglátja, akkor meg kell köpködni.
6. a száz féle drága tankönyv helyett, amelyekben a tartalom teljesen eltérő volt, most 3-4 fajtából llehet választani. Vagyis az iskolák között nem lesz akkora különbség a leadot törzs tananyagban és emiatt a diákok felkészülési lehetőségeiben a mindenki számára egyforma vizsgákra, versenyekre. Mielőtt belelendülnél a deatankönyvválasztásszabadságakorlátozzaatanárt című melodrámába, szólok, hogy a tanár olyan segédanyagot, kiegészítő tananyagot használ amit akar, olyan módszerrel tanít amivel akar, senki nem tiltja meg, hogy ezen FELÜL bármi mást is megtanítson a diákjainak.
6. ingyenesek a tankönyvek, nem lehet a tankönyvpiacon a szülők zsebére bizniszelni. A különbség annyi, hogy míg én 2010 előtt fizettem gyerekenként 14-18 ezer forintot egy-egy tankönyvcsomagra, most nem fizetek csak ha nem akarom, hogy az év végén a tankönyvet vissza kelljen adni az iskolának (mint pl. az érettségi előtt az érettségi tárgyak tankönyvei, amiket megveszünk, hogy 12.-ben is kéznél legyenek)
6. a semmire nem használható, ma már alap végzettséget jelentő érettségi helyett a szakmai tudást állítják előtérbe. A szakmai tudás nélküli általános gimnáziumokban az tanuljon, akinek majdnem biztos, hogy felsőoktatásban fogja tovább képezni magát. Mindenki másnak legyen valamilyen szakmai tudása, szakmai érettségije is mellette - ezért vannak a szakgimnáziumok előtérbe helyezve. Amikből pontosan ugyanúgy tovább lehet tanulni, a szakmai irányban megkönnyítve, mert a szakmai érettségi plussz pontokat jelent a felvételiben.
7. a szakmai tudást helyezték előtérbe az általános, semmire nem használható ismeretanyaggal szemben, ezért jöttek létre a dális képzések a közép és felsőoktatásban is. Éppen az ellenzék követeli a naprakész, használható tudás megszerzésének lehetőségét az oktatásban - ez az.
8. az összes iskola az állam fenntartásába került, a jól álló önkormányzatok külön kérésre tarthatják meg az iskolákat saját fenntartásukban. Vagyis nincs különbség a legkisebb település, legszeényebb önkormányzata által finanszírozott iskola és a nagyvársi iskolák költségvetése között, minden iskolásnak egyenlőek a feltételei.
És igen, az első évben sok baromságot csináltak a túlzott központosítással, a követhetetlen eljárásrendekkel és az alulbecsült költségekkel. A nagyobb részét ezeknek korrigálták és ami maradt, azt remélem az elkövetkezendő években helyre teszik - mert igen, még maradt baromság bőven.
stb. stb. stb.
A felsőoktatás költségvetése nagyobb, mint korábban, csak éppen ez még mindig nagyon kevés. A felsőoktatásban éppen az oktatás szinvonalának érdekében rengeteg változtatás történt - de ezek még mindig nem elegendőek.
Az eredmény az, hogy az oktatás szinvonala nem romlott, hanem javul folyamatosan. A diákok azonban felmenő rendszerben tanulna, amilyen rendszer szerint megkezték a tanulmányaikat, abban is fejezik be. Azok a diákok lesznek majd példái az elérteknek, akik a 2011-es oktatási reformot követően kezdték az első osztályt, vagyis a 2011/2012 tanév után.
Egy erdő állapoátból is csak akkor ítélheted meg, hogy milyen munkát végzett az, aki elültette, ha azon fák megnőttek már, amiket ő ültetett, nem a csemeték mellett már korábban megnőtt fák állapotából.
" Tudsz konkrét példát, forrást, bizonyítékot mutatni, amit az oktatás leépülését szemlélteti?"
Gondolom a Pisa eredményeket veszi alapul. Viszont nem lehet azt reprezentatívnak venni mivel van egy bizonyos 876 ezres kissebség az országban ami azért rendesen lehúzza az átlag értéket
7:
A libsik verték szét a szakoktatást is, a szakközépiskolák már nem tanítottak szakmát, olyan 4+1 éves modellben működtek, ahol 4 évig alig volt valami szakmai tárgy mutatóba, a többség meg nem maradt +1 évet, hanem elment valami bölcsész szakra, vagy OKJ-s gyorstalpalóra, de akik maradtak sem jártak jól, mert a tanműhelyek leépültek, az iskolák igazaból már csak papírokat adtak. A szakmunkásképzőkben is az első 2 évben heti 3 óra szakma volt, a többi közismeret.
Ehhez képest, még ha egyelőre gyerekcipőben is jár, a Fidesz német mintára újraépíti a szakképzést, a szakgimnáziumokban és a szakközépnek átnevezett szakközépiskolákban jelentősen megnövelte a szakmai tárgyak arányát, térségi tanműhelyeket hozott létre, bevezette a duális képzést, emellett a felsőoktatásban a felsőoktatási szakképzést. A libsik sírnak, hogy a többséget az alibi gimnáziumokból szakmát is adó iskolákba akarja terelni a kormány, miközben nem veszik észre, hogy mekkora a szakmunkás hiány. Meg sírnak, hogy hazafias nevelést kapnak a diákok, valamint a heti 5 teei miatt is sírnak, holott az szükséges ahhoz, hogy egészséges felnőttek legyyenek.
#7
Cáfold meg amiket írtam.
Hol nem ingyenes a tankönyv?
FELMENŐ jelleggel vezetik be a teljes ingyenességet, ez azt jelenti, hogy az általános iskolákban már mind a 8 osztélyban ingyenes és a középiskolákban 9. osztályban. Jövőre már 10.-ben is az lesz.
A szakoktatást végző pedagógus felel azon oktatás minőségéért és a diák azért, hogy mit és mennyit tanul meg belőle. Ugyanazon iskola ugyanazon osztályában egyszerre végez az a diák is, aki éppen csak kettesekkel átment, meg az is aki kitűnőre érettségizik vagy vizsgázik.
Melyik fogja megmutatni, hogy az iskola milyen, hogyan végezte az oktatást, milyen az oktatás szinvonala?
Ha van diák aki jól el tudta sajátítani a tananyagot, meg tudta szerezni a szakismereteket - akkor a lehetősége a többienk is megvolt rá. Csak nem éltek vel. Az iskolának, az oktatási rendszernek a lehetőség megadása a feladata, nem az, hogy tanuljon a diák helyett.
Amúgy szerinted azok a diákok, akik most diplomásként vagy szakképesítéssel nem találtak munkát az elmúlt években, azok mikor is tanulták a szakmályukat és milyen oktatási rendszerben?
Ahogyan a PISA felmérések diákjai?
A 2016-os felmérés az akkor 15 évesek között készült, akik még csak felső tagozatban találkoztak az új rendszerrel, nem az új oktatási rendszer szerint kezdték meg a tanulmányaikat. Majd a következő PISA már rszben mutat a mostani rendszerről képet és az utána jövő teljesebben.
Közben nem kellene figyelmen kívül hagyni az összes többi nemzetközi felméést, amik viszont pont ellenkezőleg mutatják az oktatás helyzetét.
A PISA tesztek nagyon fontos hiányosságokra mutatnak rá, de alapvetően arra, hogy a magyar oktatás teljesen mást tartott mindig is céljának. Az még vita tárgya, hogy át kell-e venni azt, amit máshol csinálnak, csak, hogy nálunk is jobb legyen a PISA eredménye.
Az oktatás szinvonalán mindig lehet és kell is javítani.
Ettől még nem lesz igaz az, hogy most rontottak volna a korábbi szinvonalon, éppen ellenkezőleg.
Szokásos balliberális pattogás a válaszok többsége. Forrás sehol, bizonyíték sehol, csak a szöveg. Állítotok valamit, és nem tudjátok alátámasztani. A mai ellenzék színvonala.
Néhány példa:
"Nem csak a Pisa tesztek szerint, hanem a tapasztalatok szerint is."
"Pl. most sem ingyenes a ta könyv,a szakoktatás pedig a béka feneke alatt van."
"már legalább 10-15 éve szerezték a szakmájukat, nem most."
Saját magatoknak mondatok ellent, mikor azt kiabáljátok, hogy a fiatalok tömegesen hagyják el az országot. De már 15 éve szakmás emberek, értem. Valahol sántít a történet libsik. Ideje lenne már felébredni és észrevenni, hogy azért nem megy semmire az ellenzék, mert ahány ember, annyiféle állítás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!