Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszesek miért nem aktívak...

A Fideszesek miért nem aktívak a neten?

Figyelt kérdés

Figyelem néha a cikkek alatti hozzászólásokat és még az origón is túlnyomó többségben írnak az ellenzékiek, az ellenzéki portálokról nem is beszélve.

Ettől függetlenül a szavazáson mégis tarolt a Fidesz, ezek az emberek hol vannak? :O


2018. máj. 6. 08:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
24%

15-ös nem voltam semmilyen fidesz gyűlésen ,én nem érek rá ilyen műsorokra,hanem dolgozok ,gyerekeket nevelek,pihenek és élek. A nyugdíjas ráér,lehet ha én is majd nyugdíjas leszek és rettentően unatkozom ,akkor kimegyek majd de ez még nem aktuális.

Én azt is visszataszítónak látom az ellenzékiekben ,hogy az időseket lenézik, a vidéken lakókat gyűlölik és ezt minden fórumon kinyilatkoztatják. Pedig ők is lesznek idősek ha egyáltalán megélik és nem üti meg a guta őket addig. 8 millióan meg "vidékiek" mert az ellenzékinek csak a Bp az ország a többi ember nem számít.

2018. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
72%

Több okból:

1. Az ellenzékiek összességében többen vannak. A fidesz-KDNP támogatói együtt is csak kevesebb, mint 50%-át képezik a szavazóknak (a választások eredménye alapján):

[link]

Egyébként meg még kevesebbet, ld. később.


2. A fidesz támogatottsága a korosztályokon belül az idősek között a legkiemelkedőbb:

[link]

[link]

Ők viszont kevésbé használnak internetet.


3. A fidesz támogatottsága a társadalomban az alacsony iskolázottságúak között a legkiemelkedőbb:

[link]

[link]

Bár a Republicon linkelt felmérése szerint a magasabb iskolázottságúak között is a fideszesek lennének relatív többségben, elgondolkodtató, hogy ugyanők mérték azt is, hogy Budapesten is 47% a fideszre voksolna:

[link]

Ez alapján valószínűleg a relatív többség sincs meg a magasabb iskolázottságúak között.

Más, bár régebbi felmérések alapján is így van ez:

[link]


4. A fidesz támogatottsága a falusiak között a legkiemelkedőbb:

[link]

Fentiek egy része, valamint a 2-es és 3-as pontban említett szavazók viszont sokszor internetet sem használnak, sokkal inkább a mediaworks-ös helyi lapokból tájékozódnak:

[link]


5. Akik a fidesz iránt csak 4 évente 1 napig elkötelezettek, szintén nem fognak itt kommentelni a fidesz mellett. Egyrészt, mert általában a 3-4. pont is igaz rájuk, másrészt meg sokszor már a szavazófülkében sem emlékeznek arra, hogy kire is kellene húzni az x-et:

[link]

Az is felmerül, hogy vajon valóban csak elszigetelt esetekről van-e szó? Mert ha nem, akkor a fidesz-KDNP valós támogatottsága a választáson elért eredménynél lényegesen alacsonyabb is lehet.


6. Az internetet leginkább használó fiatalok között a Jobbik a legnépszerűbb párt:

[link]


7. A fentiek tükrében a fidesz valós támogatottsága az internetet használók körében alacsony (kb. 15%):

[link]

A nyers adatok alapján a Jobbikra az internetet használók közül 2x annyi emeber szavazna, mint a fidesz-KDNP-re, de az MSZP és LMP szavazói is megközelítik utóbbiak számát.


A 15% eleve nem sok, és a közülük kommentelők közt is sok a demagóg meg a troll (mint már ennél a kérdésnél is látható), akikkel a normális fideszeseknek „ciki” lenne közösséget vállalni, így ők inkább nem is kommentelnek…

2018. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
61%

"Én azt is visszataszítónak látom az ellenzékiekben ,hogy az időseket lenézik, a vidéken lakókat gyűlölik és ezt minden fórumon kinyilatkoztatják."


igen, mert a sok idős dönti el, hogy a fiatalnak mi legyen a jó. Meg lehet őket venni egy 10ezres utalvánnyal, ezért rögtön rohan szavazni. Szánalmas. Te nem utálnád a szomszédod, aki eldönti helyetted, hogy mit hogy csinálj majd a jövőben? a mai magyar nyugdíjas nem tud gondolkodni. Itt van a gond. Él a kommunista kis világában, semmit se akar előre haladni, jó neki a xar is, ezért legyen másnak is jó. Azt megszavazzák ismét a kommunista rakatmaradékokat.

2018. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
22%

Miért kell minden kérdést törölni, meg miaz hogy trágárságszűrő?!!

Hát miféle liberálfertő ez a weblap?

2018. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
29%

22.


Ezt mind lehúzhatod a klotyón. Akinek választójoga van, annak van és pont annyit ér a véleménye mint a Tudományos Akadémia elnökének.


Olyan párt meg, hogy "Ellenzék" nem volt a szavazólapon. Több párt volt, és ezek közül a legjobb is 30 5 - kal kapott kevesebbet mint a Fidesz.


Az ellenzék leszerepelt, katasztrofálisan kikapott. Harmadszor, zsinórban.

2018. máj. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
69%

17: ne áltassuk egymást. Politikusainknak a nyugdíjas mama ad több tízmilliós kölcsönt, évekig számolják a lakásaikban a szobákat, hatéves gyerek nevén is luxusingatlanok vannak. A miniszterelnökünk szegény mint a templom egere, de a pereputtya dúsgazdag, a legjobb spanja meg meg az ország leggazdagabbjai között van úgy, hogy az itthoni viszonyok között nincs ellenfele, messzebbre menve pedig versenyképtelen. Aha, VÁDAK.


Még a leghithűbb fideszesek is habognak, pl. olyanokat, hogy "a másik is lopott". Amúgy a pártfüggetlen hálapénzes korrupciót vagy egy önkori magánbizniszeit is iszonyú nehéz bizonyítani és átverni az igazságszolgáltatás rendszerén, hát még ha magas körök érintettek és összejátszanak.

2018. máj. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
73%

"Az ellenzék leszerepelt, katasztrofálisan kikapott. Harmadszor, zsinórban."


Én másképp látom. Nálam nem az ellenzék szerepelt le, hanem az a mai magyar ember, aki újra megszavazta a Fideszt...

2018. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
18%
24es megsúgom ezt nevezik demokráciának ,demokratikus választójognak és egyenlőségnek ,mikor mindenkinek beleszólása van a dolgokba, korra, nemre ,lakóhelyre származásra ,iskolai végzettségre tekintet nélkül. Nahát,ezt egy libsi hogy nem érti? Hiszen ez a fő jelszavuk ..de ilyenkor valahogy elfelejtik,és szembeköpik magukat ,milyen érdekes dolgok ezek.
2018. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
75%

#26, HakapesziM (09.20)

„Ezt mind lehúzhatod a klotyón. Akinek választójoga van, annak van és pont annyit ér a véleménye mint a Tudományos Akadémia elnökének.”

Én objektívan leírtam a tényeket, forrásokkal. Nem minősítettem sem így, sem úgy.


„Olyan párt meg, hogy "Ellenzék" nem volt a szavazólapon.”

Ha feltűnt volna, a jelen kérdés nem a választásokról szól, hanem arról, hogy miért kevés itt a fideszes kommentelő. És ebben a minőségben bizony 2 féle ember van: fideszes kommentelő, és ellenzéki kommentelő (függetlenül attól, hogy milyen pártok voltak a szavazólapon).


„Az ellenzék leszerepelt, katasztrofálisan kikapott. Harmadszor, zsinórban.”

Ezt most miért is írod nekem? Mi köze van ennek bármihez is? Pont az ilyen megnyilvánulásokra céloztam, amikor trollokról és demagógokról beszétem…

2018. máj. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
33%

28.


Teljesen megértelek. Micsoda emberek! Arra szavaznak, akire én soha nem szavaznék, én, aki okos vagyok. Hát hülyék ezek?


Na de várjál csak...Mikor 8. - án már tudni lehetett, hogy magas a részvétel, mindenki egekbe magasztalta a bölcs választópolgárt, éltette a demokrácia diadalát.


Aztán pár óra múlva szarba haraptak...Tehát ha ez ellenzék nyer valamilyen formában, akkor jó a nép, ha veszít, akkor meg megvetni való a nép. 2002 - ben jó a nép, 2006 - ban jó a nép, aztán meghülyül, és menthetetlen az állapota. Szerencse, hogy te megőrizted a józan eszedet.

2018. máj. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!