Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a cenzusos...

Mi a véleményetek a cenzusos választójogról?

Figyelt kérdés
Én egy olyasmi (elég fura) rendszerben hiszek, ahol például van egy szavazatod, ha elmúltál 18, ha büntetlen előéletű vagy, érettségi, diploma és ami a csövön kifér: B-s jogosítvány, C-s jogosítvány, nyelvvizsga, IQ, EQ, szakképzés, minden ami létezik azért járjon egy szavazat, hogy ezeket az Isten barmait (akik szerint "legyen zárcsökkentés") ki lehessen zárni (vagy legalább visszaszorítani) a közügyekből.

#Választójogi Csernus
2018. ápr. 27. 00:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
* kulcsszó: választójogi cenzus, sorry autocorrect
2018. ápr. 27. 00:01
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Egyszerűen úgy kéne korlátozni: hogy csak az szavazhat aki itt lakik, és állampolgár, legalább érettségi, és legalább nullszaldós, vagy nettó befizető az államba. Így a haszonlesők ki lennének zárva, így azok döntenének akik fizetik a "bulit"...
2018. ápr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
6%
A Soros-terv része.
2018. ápr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Én műveltségi cenzust vezetnék be, egy kérdéssel:


Ön támogatja mások szavazati jogának korlátozását, vagy extra szavazatok adását?

Aki bejelöli, hogy igen, az nem szavazhat, mert nem érti a demokrácia lényegét, hogy mindenki egyenlő választójoggal rendelkezik.

2018. ápr. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
Felteszem, belevennéd azt is, hogy minden nevelt gyermek után is jár egy szavazat. Sőt, amennyiben az illető gyermeknek van jogsija, érettségije, nyelvvizsgája, szakmája, diplomája magas IQ, EQ, netán doktori fokozat stb, stb., akkor a szülő is megkapja érte a plusz szavazatot. Ez ugyanis az ő részéről is teljesítmény. Bár igen kecsegtető a dolog, ugyanis e rendszer szerint nekem csak önmagamért lenne 8-9 szavazatom, plusz a gyerekeimért még kb. 18, mégis elvetendőnek tartom.:-)
2018. ápr. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
4, Tényleg, hát miért is tennénk különbséget egy szenilis, skizofrén, tömeggyilkos és egyetemi tanár szavazta között mégis miért tennénk különbséget?
2018. ápr. 27. 00:42
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha kizársz egy csoportot, onnantól kezdve másodrendű állampolgárokká válnak és senki nem fogja képviselni az érdekeiket.


Amúgy te pont annyira vagy képben a nagypolitikával, mint sittes Laci, akinek se jogsija, se általánosa, hiszen nincsen a birtokunkban minden információ, de ha lenne is, a nagy többség nem tudna vele mit kezdeni.

2018. ápr. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Én a szavazójogot érettségihez és egy politikai kvízhez kötném. Utóbbiban nem lennének nagyon nehéz kérdések, csak ilyenek, hogy ki a köztársasági elnök, sorolj fel 3 parlamenti pártot, mennyi a bejutási küszöb. stb. Biztos vagyok benne, hogy az emberek legalább fele így is elvérezne rajta.
2018. ápr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

Aki ilyet mond, hogy "legyen zárcsökkentés", ezeket tényleg egy ólba kéne összeterelni és tenyészteni. Mert tényleg ezen a szinten vannak.

Régen a szocializmusban azt mondta a orosz tanárom, hogy ha büdös kölök nem tanulsz mész utcaseprőnek! Tényleg így kéne csinálni velük.


PL. Németh Szilárd egy tirpák birkózó. Na most egy birkózónak csirke méretű agya van. Mit keres az ilyen a politikában?

2018. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Bár (nem tudom, miért, nyilván zavaró, ha nincs rá ellenérved:D) töröltetted a kommentemet, ismételten felteszem a kérdést: talán a tisztességes, értelmes, kvalifikált munkaerő felnevelése nem a közjó érdekében végzett teljesítmény? Ha már cenzuson gondolkodsz (ami alapból elvetendő, személyes véleményem szerint), akkor a meghatározó értékek között ez a szempont is kell, hogy szerepeljen. Felhívnám a t. moderátorok figyelmét, hogy a kommentem a kérdéshez kapcsolódik, nem trágár, nem provokatív (ahogy a kitörölt sem volt az), úgyhogy semmilyen szempontból nem ütközik a gyk szabályzatába, ellentétben a kedves kérdező cigányozásával.
2018. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!