Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, segítsete. K...

Fideszesek, segítsete. K választ találni a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Először is, kérek mindenkit, hogy normális kereteken belül vesézük ki a dolgokat :) nem veszekedni vagyok itt és nem obszén válaszok olvasásáért.


Kérdéseim a következők lennének:


- Orbán Viktornak mi a tárgyi bizonyítéka a Soros tervől? Nap mint nap találkoztam olyan személyekkel akik úgy élték a mindennapjaikat, Soros Magyarországra több mint 2 000 000 migránst akar betelepíteni. Javitsatok ki de én ugy tudom: "The EU cannot coerce member states to accept refugees they do not want, or refugees to go where they are not wanted" vagyis "Az EU nem kényszerítheti rá egyetlen tagállamra sem, hogy befogadjon menekülteket, ha nem akar, és a menekülteket sem arra, hogy ott éljenek, ahol nem akarják őket befogadni."


-Miből gondoljátok azt, hogy az ellenzék ÖSSZES pártja/tagja "Soros-bérenc"?

Erre mi a tárgyi bizonyíték? (Nem a jobbikot szeretném ezzel védeni, se a többi ellenzéki pártot) De köztudott, hogy az önkéntes határvadászatban aktív szerepet töltöttek be


-Orbán miért nem hozta nyilvánosságra azokat a bizonyítékokat amik a plakáton szereplő politikusok(„Együtt bontanák le a határzárat” plakát) ellen szólt, bizonyíték hiányában ezek csak üres spekulációk


-Gerrymandering/Választókerület-manipuláció, Egyetlen forduló, Kampányszabályok módosítása, Átalakították az ajánlás módját, választások informatikai rendszerének szolgáltatóját államosították, sajtószabadság korlátozása, etc etc.. Fidesznek miért kellet ezekhez folyamodni?Európai unió tagállamaként, hogy történhetett ilyen szintű manipuláció?


-Rezsicsökkentés(?) Világpiacon a földgázárak bezuhantak, annak arányában mégis horribilis összegeket fizetünk ( 26-28 euró volt megawattóránként, most 14-16 euró) Másképpen fogalmazva: a magyar családok a kormány miatt évente mintegy 83 ezer forintot veszítenek, de ebből most 12 ezret visszakapnak “a nagy hidegre való tekintettel”. (?)


-CSOK, az egy és két gyerekes, fiatal házasoknak csak nehezebb lett tőle a lakáshoz jutás, az újépítésű ingatlanok ára 12 százalékkal a használtaké pedig 18 százalékkal emelkedett a CSOK bevezetése óta eltelt két évben. Jól pedig a háromgyermekes, tehetős családok jártak. (?)


-a 25%-os áfakulcs 27%-ra emelkedett


-Egykulcsos adó bevezetése, Aki idáig is átlagosan fizetett, az ezután is kb. ugyanannyit fizet.

Aki idáig keveset fizetett, az többet fizet.

Aki gazdag, az kevesebbet fizet. (?)


-Mészáros Lőrinc 2017-től Magyarország 5. leggazdagabb és 8. legbefolyásosabb személye. 2011 óta Felcsút község polgármestere, Mészáros szinte a semmiből lett néhány év alatt vagyonos ember. Legális úton ez lehetetlen.(andy vajna, rogán, etc etc)


-Orbán Viktor veje, Tiborcz István az EU csalás elleni hivatala (OLAF) nagyon komoly szabálytalanságokat talált az Elios Innovatív Zrt. által 2011 és 2015 között elnyert közbeszerzésekben. Erről a közszolgálati csatornák miért nem reagáltak?


-Tv2, a Fidesz melletti kampányoló műsorvezetői megérne egy külön topicot is, de demokratikus államban ilyen hogy fordulhat elő?


Előre is köszönöm, hogy elolvastad!



2018. ápr. 12. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Hagyjad őket, úgyis majd megkapod hogy soros bérenc vagy oszt jóvan.
2018. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Soros terv létezik. Ott is van a honlapján. A Kalgeri-terv egy irányvonala. Annyira létezik Soros terv, hogy az általa kitenyésztendő kevert fajt el is nevezte Hono Sorosensisnek. Ezt is maga írja le. Nem titok.


Mindenki elismeri a Soros terv létezését, csupán azt kérdőjelezik meg, hogy van befolyása SOrosnak a világra.


Gondold végig Soros György úgy megy az EU vezetéséhez tárgyalni, mintha a Lidl-be ugrana ki az átlagember. Ha Soros azt mondja, találkozni akar az EU vezetésével soron kívül fogadják. Egy átlagember, civil szervezet(nem sorosista) ilyet nem tehetne meg. Soros komoly multimilliárdos és mint tudjuk a pénznek nagyon komoly befolyása van. Ezeket gondold át

2018. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Ès mèg sokan Kàdàrt ès annak rendszerèt szídjàk màig is.


Csak Kàdàr ès csalàdja,baràtai nem voltak milliàrdosok úgy mint a Fideszesek többsègènek baràtaik,csalàdtagjaik.

2018. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Hibás kérdésekre nem lehet se jó, se rossz választ adni.

A hiba oka az, hogy olyant tételezel fel, ami nincs. Nincs valóságos orbáni harc se Soros, Se az EU, sem pedig a migránsok ellen. Szó van róla, annak elhitetése (azok számára, akiket már egyéb módon megdolgoztak), hogy a fentiek valóságos ellenségek. Ha ugyanis ezt elhiszik az emberek, akkor félni fognak. Ha félnek, támaszt keresnek (még a kutya is elbújik a villámlás elől - ez nem racionális cselekvés, ez a pánik okozta menekülés). Ha van igény a támazra, akkor jelentkezhet Orbán, itt vagyok én támasznak, megvédelek benneteket.


És mondd, ki az a marha, aki elkergetné a saját támaszát. Nincs jobb védelem a hatalom megtartására, mint elhitetni a néppel, a hatalom őket védi. De ha védi, kell egyen ellenség. Orbán fantáziája tág, kiválóan tud ellenséget kreálni szinte bármiből.


Másik komoly probléma a kérdéseddel, hogy racionális választ vársz olyanoktól, akik fanatikusan hisznek. Próbáld megkérdezni mélyen vallásos emberektől, miért hisznek, magyarázzák el. Na itt is olyan válaszokat kaphatsz.


Te csupa olyan dolgot kérdezel, amiről mindenki, aki tud gondolkodni, képes egyszerű választ adni. De tárgyi bizonyítékot előadni nem tud, mert akkor a kezére csapnak (és roppant elégedett lehet a szerencséjének - voltak már halálesetek is).

2018. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szia

én láttam egy videót, ahol össze volt vágva az összes ellenzéki politikus, mindegyik azt mondta, hogy lebontjuk a kerítést. és bakki letörölték... és rohadt mérges vagyok, választások előtt két nappal tűnt el...

2018. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha Soros Györgynek ekkora hatalma van, inkább úgy fogalmaznék: Soros György arra vetemedett az elmúlt években, hogy tönkretegye Magyarországot, kevesebb mint egy félév alatt sikerült volna neki, nulla erőfeszítéssel.


Ha én lennék Soros helyében, (hatalmával és szándékával amit állítasz), akkor kismillió alternatív megoldással meg lehetne oldani a migránsok betelepítését.

Illetve honnan tudható, hogy a Fidesz nem a "Soros-bérenc" párt, és mindvégig ez volt Soros terve, hatalomra jutatta a Fideszt és titokban telepíti be a migránsokat(?) Vajon letelepedési kötvény ennek az előszele lehetett? Ez mind csak elmélet volt, mint a többi.. és elmélet is marad amíg egy felmutatható bizonyítékot nem mutat be, se a Fidesz, se Én

2018. ápr. 12. 19:44
 7/12 anonim ***** válasza:

"Az EU nem kényszerítheti rá egyetlen tagállamra sem, hogy befogadjon menekülteket, ha nem akar, és a menekülteket sem arra, hogy ott éljenek, ahol nem akarják őket befogadni."


A nemzetközi egyezményeink szerint kötelezően be kell fogadnunk a háborús menekülteket, így ennek olvass utána alaposabb. A magyar kormánynak a gazdasági menekültekkel van problémája, akik 2015 óta haladnak át az országon. Gondolhatod, hogy a németeknek sem kellenek a tanulatlan migránsok, így azokat kötelező kvóta keretén belül szét akarják szortírozni az EU tagállamain belül. Ha ezt tagadod, akkor nincs értelme folytatni a beszélgetést.


"Miből gondoljátok azt, hogy az ellenzék ÖSSZES pártja/tagja "Soros-bérenc"?"


Ilyenről szó sincs. A Jobbik mögött például Simicska áll/állt.


"bizonyíték hiányában ezek csak üres spekulációk"


Bizonyíték nélkül a választási csalás is csak spekuláció, mégse szólsz ellene. Nem értem a logikát :)


"sajtószabadság korlátozása, etc etc.. Fidesznek miért kellet ezekhez folyamodni?Európai unió tagállamaként, hogy történhetett ilyen szintű manipuláció?"


Miben nyilvánul meg a sajtószabadság korlátozása? Milyen manipulációról van szó? A francia és angol rendszer pontosan ugyanígy működik, az számodra mégis demokratikus és követendő. Miért is? Keresem a logikát ismét.


"a magyar családok a kormány miatt évente mintegy 83 ezer forintot veszítenek"


Le tudnád írni, hogy ez pontosan hogyan is jött ki? Vagy csak olvastad valahol? Nem kételkedek benne, de hátha tudsz bizonyítékot nyújtani, ha már mindenhol annyira azt kérsz.


"az újépítésű ingatlanok ára 12 százalékkal a használtaké pedig 18 százalékkal emelkedett a CSOK bevezetése óta eltelt két évben."


Ez is mutatja a gazdaságpolitika sikerességét. Egyébként az árat a kereslet-kínálat határozza meg. Az egygyerekes és kétgyerekes családok is jogosultak a CSOK igénybevételére.


"a 25%-os áfakulcs 27%-ra emelkedett"


Na, azt miért nem teszed hozzá, hogy bizonyos termékek áfáját mennyivel csökkentette a kormány? Erről tudnál nekem mondani valamit?


"Aki idáig is átlagosan fizetett, az ezután is kb. ugyanannyit fizet."


Nagyon nagy hazugság.


"Aki idáig keveset fizetett, az többet fizet."


Szintén, miért fizetne többet? Vagy a minimálbéresre gondolsz? Azon vitatkozhatunk, hogy ez jó vagy rossz.

2018. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha Soros Györgynek ekkora hatalma van, inkább úgy fogalmaznék: Soros György arra vetemedett az elmúlt években, hogy tönkretegye Magyarországot, kevesebb mint egy félév alatt sikerült volna neki, nulla erőfeszítéssel. "


Sorosnak nem terve tönkretenni az orszégot, hiszen ide akarja telepíteni a muszlimokat. Azt akarja, hogy kóbejöjjenek és keveredjünk velük. Megszűnjön a nemzeti identitásunk, vallásunk, családi ünnepeink. Legyünk egy lelketlen zombi massza.


Van amire soros sem gondol pl az általa értelmileg, fizikailag legenderizált társadalom nem tudja magát megvédeni és gyakorlatilag az ide érkező iszlámnak megágyazza a disznóvágást, amit látunk nyugaton. Ez csak fokozüdni fog.

2018. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. Nem érdekel a Sorosozás.

2. Nem érdekel a Sorosozás.

3. Nem érdekel a migránsozás.

4. A parlamenti létszámcsökkentésnek örülök, a kétfordulós választás eltörlésének és a győzteskompenzációnak nem.

5. Keveset fogyasztok, a rezsicsökkentés/nem csökkentés minimálisan érint.

6. Ez volt a legfájóbb pont az elmúlt négy évben, viszont egyetlen ellenzéki párt sem vállalta fel a megszűntetését, ezért nem volt faktor a döntésemben.

7. Támogatom a fogyasztási adók emelését a munkát terhelők csökkentésével együtt.

8. Ez volt a döntő faktor, hogy életemben először Fideszre szavaztam. Pontosabban az, hogy az ellenzék adóemeléssel akart kétkulcsos adót, nem pedig egy új, alacsonyabb kulcs bevezetésével, akivel mindenki jól jár, mi "szemét gazdagok" is. Olyannyira fontos volt ez nekem, hogy ha az ellenzék nyert volna, már úton lennék Svájcba.

9-10. Zavar a korrupció, de nem hiszem, hogy az ellenzék nem lopna és valóban utána menne az ellopott pénzeknek. Másik fontos szempont volt, hogy ha el is hiszem, hogy az ellenzék lényegesen kevesebbet lopna, annak minimális használt látnám, hisz alapjövedelmekre és egyéb hülyeségekre akarták elszórni, nekem csak adóemelést ígértek.

11. Demokratikus államban az ember többé kevésbé azt tesz a tulajdonával, amit akar. Ha a tv2 napi 24 órában akarna fuimucil reklámot adni, azt is megtehetnék. Minden másra ott a távirányító.

2018. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9#

12.Èljen Viktor!

Kenyèren ès vizen!👍😉

2018. ápr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!