Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik zsebre kapják a...

Azok akik zsebre kapják a fizetésüket, nem rettegnek a NAV-tól?

Figyelt kérdés

Rengeteg fiatal van, aki vagy teljesen zsebre dolgozik, vagy minimálra van bejelentve, de sokkal több pénzt kap valójában a munkájáért. Mondjuk meg is tudom érteni őket, túl sok az adó, túl sok a nyugdíjjárulék (a "nyuggertarha" ahogy ők hívják, amit nem maguknak fizetnek hanem a mostani nyugdíjasoknak), továbbá túl sok a szociális járulék is. Mindeközben a legtöbbnek még egy lakása sincs, pedig a régi rendszerben még jóval könnyebb volt a fiataloknak, kaptak lakást az államtól. Tehát teljesen érthető a felháborodásuk, és hogy megpróbálnak minél több adót lecsalni.

De nem rettegnek attól, hogy a NAV ügynökei rajtuk kapnak? Úgy hallottam akkor több milliós büntetést is kaphatnak, ha fekete munkán kapják őket.



2018. ápr. 10. 22:08
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#20: Az igaz, de akkor is ki kell fizetnie a polgárnak ezt a pénzt. A polgár csak azt fogja nézni, hogy x kiadás/hó. Így értettem. De már értem, hogy te hogy értetted.


Az állam építhetne bér-lakóparkokat, ha befejezték a stadionokat. Úgyis az építőiparba akarják tolni Orbánék a pénzeket, a hírek szerint. Ezzel megoldódna sokak lakhatása, és még az elvándorlást is csökkenthetnék. Ha nem lennének drágák ezek a bérlakások.

2018. ápr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Az állam építhetne bér-lakóparkokat"


Azt a lakástakarék és a CSOK helyett kéne.


De most is egyre több állami bérlakás van/lett, mivel a bedőlt lakáshiteleket a Nemzeti Eszközkezelő vette meg, tehát az állam tőle bérli a bedőlt hiteles: [link]

2018. ápr. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!