Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik zsebre kapják a...

Azok akik zsebre kapják a fizetésüket, nem rettegnek a NAV-tól?

Figyelt kérdés

Rengeteg fiatal van, aki vagy teljesen zsebre dolgozik, vagy minimálra van bejelentve, de sokkal több pénzt kap valójában a munkájáért. Mondjuk meg is tudom érteni őket, túl sok az adó, túl sok a nyugdíjjárulék (a "nyuggertarha" ahogy ők hívják, amit nem maguknak fizetnek hanem a mostani nyugdíjasoknak), továbbá túl sok a szociális járulék is. Mindeközben a legtöbbnek még egy lakása sincs, pedig a régi rendszerben még jóval könnyebb volt a fiataloknak, kaptak lakást az államtól. Tehát teljesen érthető a felháborodásuk, és hogy megpróbálnak minél több adót lecsalni.

De nem rettegnek attól, hogy a NAV ügynökei rajtuk kapnak? Úgy hallottam akkor több milliós büntetést is kaphatnak, ha fekete munkán kapják őket.



2018. ápr. 10. 22:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Ilyen korrupt országban a NAV lazán lefizethető."


Akkor már nem mind1, hogy adó és nyugdíjjárulék formájában fizeted vagy korrupciós pénzként a NAV-nak?

2018. ápr. 10. 22:25
 12/22 anonim ***** válasza:

Kèrdező.

Mi szàmít neked lelakàsnak?

Koszos a fal? Ki lehet festeni!

2018. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Addig jó amíg nem tudod elképzelni. Rengeteg kárt lehet tenni egy ingatlanban hidd el. Elég sok ilyen esetet ismerek, hogy fél milla+ kárt simán csináltak a bérlők, aztán mégsem lett belőle semmi, mert nem akartak a bíróságra menni. Olyat is ismerek aki a megyeszékhelyi lakását már évek óta nem adja ki, ott áll üresen, mert "megégette" már magát ilyen bérlőkkel.
2018. ápr. 10. 22:29
 14/22 anonim ***** válasza:

Kèrdező.

Nem ide vàg a tèma,de leírom.

Albèrlő vagyok,de ên a tulajokkal mindig rosszul jàrtam.


Volt olyan,hogy ese 19:00 magassàgàban akart a tulaj sajàt kulccsal benyitni hozzànk.

De ő volt megsèrtődve amikor szàmon kèrtem.


Egy màsik albèrletben a tulaj baràtai màszkàltak ki,be a kertes hàz kapujàn a tàrolónkba a cuccainkat dzètdobàltàk,de amikor a tulajt megkèrdeztem,hogy mièrt adott kulcdot a haverjainak,mèg ő volt megsèrtődve.


A mostani helyen pl. Nem làtunk sàrga csekket.pl. tavaly nyàron a gàzszàmlànk a kànikulàbsn 18000 ft volt.

A garàzsból kidobatta a kocsit a tulaj,mert kellett a lânyànak.

Amikor ràkèrdeztünk,hogy a bèrleti díj így cdökken-e mert a garàzs is benne volt az ârban,azt vàgta a fejünkhöz,hogy màdhol külön fizetnek a garàzsèrt.

Csak azt felejtette el,hogy nem ebben egyeztünk meg.


Volt olyan tulaj is,aki úgy adta el a lakàsàt,hogy nem tudtunk róla. A felesègem meg otthon volt friss műtèt utàn,de ez nem êrdekelte a tulajt,mert dimàn az utcàra tett minket.



Úgyhogy nem mindig a bèrlővel van a problèma hanem a tulajdonosokkal is.


Tudom,sokak szerint ezek a viseljedèsek a normàlisak a tulajdonosok rèszèről.

2018. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesíràsèrt,telóról írok ès mindig mellè nyúlok.
2018. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"És akkor én még nagyon kis hal vagyok. Nézd meg a Tiborc féléket akik milliárdokat zsebelnek."


Épp, hogy a kis halakat tudják csak megszívatni. Tiborcz nagy hal, Orbán Viktor veje, ő annyit zsebel amennyit akar, de egy kis csávót, akár még az ingatlanjától is megfoszthat a bíróság ha ilyen kaliberű adócsalást rá tudnak bizonyítani.


Én biztos, hogy nem tudnék nyugodtan aludni egy percet sem, ha vaj lenne a fülem mögött. Folyton attól rettegnék, hogy beüt a Krach és tízmilliós nagyságrendű büntetést szabnak ki rám, mint derült égből a villámcsapás.

2018. ápr. 10. 23:02
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha önállónak nevezhető üzletszerű tevékenységet végzel, mint például valamilyen termékeket árulsz, és nem fizetést kapsz, hanem saját hasznod van, akkor téged büntetnek meg, mert feketén vállalkoztál.


De ha téged feketén alkalmaz egy cég, feketén ad neked fizetést, akkor a céget bírságolják meg, mert nem jelentett be, nem fizette utánad a járulékokat, az adót, mert mindez a cég dolga. Ez például rendszeres, folyamatos munkavégzésnél egyértelmű.

2018. ápr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"túl sok az adó"


Itt a legkisebb az adó az egész világon szinte. (KATA)


"régi rendszerben ... kaptak lakást az államtól"


Bérelhetted, nem kaptad és fizetted a lakbért. Ma 10 millió lakáshitelnek 20 évre 11 ezer a havi kamata. Ha nincs havi 11 ezred lakásra akkor valamit rosszul csinálsz.

2018. ápr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Itt a legkisebb az adó az egész világon szinte. (KATA)"

Kivéve pár országot, az adóparadicsomokban szinte semmit nem fizetsz.

A KATA-t azzal egészítsük ki, hogy csak abban az esetben a legideálisabb, ha magánvállalkozó, vagy BT-s vagy, és a KATA határán van az éves bevételed, ami 8/12 milla. El kell ismerni, hogy nagyon hasznos, jó esély a KATA, de csak a kisvállalkozóknak. Munkavállaló nem lehetsz KATA adózással fix munkahelyen, mert akkor a kapsz a NAV-tól.

Bemész egy boltba, veszel egy tévét, vagy más cikket, és fizetsz 27% áfát. Elromlik valamid, az alkatrészen is ott a 27% fa. Kedved van autót venni, arra rátevődik még a regisztrációs adó is.


"Bérelhetted, nem kaptad és fizetted a lakbért. Ma 10 millió lakáshitelnek 20 évre 11 ezer a havi kamata. Ha nincs havi 11 ezred lakásra akkor valamit rosszul csinálsz."


A legolcsóbb hitelnél is havi 50 ezer forintot fizetsz a havi törlesztőként. Azt nem tudom, hogy az önkormányzati bérlakásoknál most mennyi a havi.

2018. ápr. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"A legolcsóbb hitelnél is havi 50 ezer forintot fizetsz a havi törlesztőként."


Nagyjából, amiből 11 ezer megy a kamatra, a többi meg a tőketartozásra, ami te pénzed marad csak lakás formájában kapod vissza.

2018. ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!