Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vidék miért szavazott...

A vidék miért szavazott ennyire a Fideszre?

Figyelt kérdés
A budapesti értelmiség nyilván azt mondja, hogy hülyék, meg úgy általában mindenki más hülye, ezt hallotam ma a BKV-n is, hogy hülye a magyar nép, mondta valaki. Én nem hiszem, hogy az emberek mind hülyék, se Budapesten se vidéken. Tény, hogy van olyan, aki zárcsökkentést akar, meg vannak megvehető szavazatok is, meg vannak szenilis nyugdíjaos, meg munkájukat féltő közmunkások, stb. De azt gondolom, hogy ilyen magas választási részvétel azt mutatja, hogy az embereknek fontos volt a választás, gondolkodtak és sokaknak ez a kormány a jó, vagy a jobb választás. Azt gondolom, nem dőlt össze a világ, némelyek rögtön arról beszélnek, hogy akkor most elhagyják az országot. Talán inkább meg kéne érteni, hogy miért szavaztak ilyen sokan a Fideszre. Azt túl könnyű magyarázat, hogy mert mindenki hülye. Talán inkább az nem túl okos, aki ennél jobb magyarázatot nem képes adni, és nem is akarja megérteni.

2018. ápr. 10. 08:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
32%

Nem úgy "hülyék". Sokféle hülyeség van. De itt nem erről van szó.


Az embernek mint fajnak elég jól ismert tulajdonságai vannak, és ezek rendszerezhetők, ismertek a fontossági sorrendek is.

Ismert jelenség, hogy a környezet hatásai (mindent ideértve, a villámcsapástól a szomszéd molesztálásáig, meg a jó üzletig, ahol bevásárolsz), szóval a környezet hatásaira reagálni kell valahogy. Aki tudja mit kell tennie, megteszi, aki elég sok esetben nem tudja, félni fog, hogy egy következőnél vajon mi fog történni (a félelem elemi életben maradási ösztön). Aki nagyon fél, bizonytalan, és támaszt keres. De aki nagyon fél, az nem folyton retteg, ettől még éli hétköznapjait, tehát ez nem látszik rajta. A támasz sokféle. Egyik módja, hogy állandóan mondogatjuk, te nagy veszélyben vagy, de én megvédelek.

Létezik úgynevezett rövidtávú memória, amely a sokszor hallott (látott) dolgot megszokássá alakítja, tehát így kialakul egy képzet a védelem módjáról.


Most az ellenzék változást akart, a kormány pedig azt magyarázta, ha én megyek, megszűnik a védelem. Elemi emberi reakció, hogy nem fogják elengedni a támaszt. Az ellenzéki politikus nem ismeri a pszichológiát, ezért hibásan kezelte az egész kérdést. HA valaki azt hajtogatja, én megvédelek, erre azt válaszolni, hogy kihasznál, meglop, tökéletesen kontraproduktív. Az ellenzék csak ott tudott eredményt elérni, ahol nem működött ez a félelem, mert az emberek tudták rá a megfelelő választ (ellenzék nélkül is).

A vidék, különösen az elmaradottabb térségek lakói nem hülyébbek, hanem kiszolgáltatottabbak. Értelemszerű, hogy jobban ragaszkodnak a védelemhez, akkor is, ha tudják, nincs. Az agy különös dolgokra képes saját védelme érdekében.

2018. ápr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
16%

"Vagyis - még nektek is érthető tudásszint szerint, a "vidék" lakossága 8 millió ember.

Ebből a 8 millióból 2,8 millió él kisközségekben, ellenben 5,2 millió városi."


Csak az én választókörzetemben elemeztem a valasztas.hu-n kiadott adatokat. Én Heves megye egyik választókörzetében lakom, ahol a Jobbikos jelölt nagy eséllyel nyerhetett volna. Meglepetés volt, hogy a jelölt kb. 15%-kal alul maradt a fideszes képviselővel szemben. Nem értettem az egészet, ezért kezdtem az adatokat vizslatni. A megyeszékhelyen a 47 szavazókörből 27-ban nyert a jobbikos jelölt, míg 20-ban veszített. A szavazatszám pedig 54 - 46 %-ra jön ki, ha csak a két politikust tekintjük. Utána szépen megnéztem a környező falvakban a szavazatokat és itt jött a pofáraesés, csak egy illusztis példa: jobbik - 70 szavazat, fidesz - 420 szavazat. Ennek kösznhető, hogy végülis a jobbikos jelölt alulmaradt és a fidesz képviselője magabiztosan nyert. Én nem hülyeségből mondom, hogy megvették őket. Végig elemeztem az egész választókörzetemet, hogy igazoljam magam.

2018. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
19%

"Még akkor is ha nektek ia az lenne a legkönnyebb, ha belátnátok, hogy egyszerűen kevesebben gondolkodnak úgy mint ti és ennyi.

Nincs világvége, az ország szépen haladni fog tovább előre, nektek is jobb lesz az életetek és titeket is megvédenek majd.

Akkor is ha ti mindebből csak a rosszat látjátok."


Igazad van, nézzünk az eredmények mögé és akkor láthatjuk, hogy a 2019-es önkormányzati választásokon egy koalícióknak nagy esélye van több városban, ha összejönne akkor könnyedén leváltható lesz a fideszes városvezetés.


Lehet megvédenek, csak tőlük ki véd meg minket, én egyetemista vagyok és hétfőn az volt a fő téma, hogy menni kell és mások is ezt beszélték, akiket nem is ismerek.

2018. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
78%

22: Szóval egyetlen egy körzet alapján te már tudsz mindent :D


Én is megnéztem a sajátomat. És semmi ilyet nem tapasztaltam. A városunkban, a város egyes részein, a környező falvakban nem volt semmilyen felállítható "minta", mint, amit te leírtál.

Egyik körben x-nek volt több szavazata, másikban y-nak, a faluban is, a városrészekben is.

Nem volt ilyen, hogy x a faluban volt erős, y meg a városban.

2018. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
25%
A politikai elemzőkre bízom a teljes ország választókörzeteinek szavazateloszlásának az elemzését. Mindenesetre nem véletlen, hogy a Fidesz Áder János tervei alapján annak idején átalakította valamennyi választókörzetet teljesen indokolatlan településeket összecsatolva.
2018. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

"könnyű az embereket kamu Sorosozásal az orruknál fogva vezetni"


szerintem értelmes ember látja, hogy ez egy propaganda még egy eldugott faluban is, és én nem nézném hülyének az embereket tömegesen, persze van akiknek ez a véleménye, ahogy azt említettem a kérdésben, viszont akkor felvetődik, hogy ezek az emberek mit gondolnak a szavazati jogról? Hülyék ugynakkora szavazati joggal rendelkezzenek?

2018. ápr. 10. 09:40
 27/35 anonim ***** válasza:
3%

"Én nem hiszem, hogy az emberek mind hülyék, se Budapesten se vidéken."


Pedig ha elhinnéd, akkor jóval közelebb járnál az igazsághoz.

2018. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
22%

"Ha ilyen "együgyűek" a vidékiek, akkor a "rendkívül okos" pesti unokák, gyermekek miért nem világosítják fel a "sötét" Nagyit, hogy mi kell neki?!"


Mondjuk talán azért, mert az ilyen nagyikák mindent sokkal jobban szoktak tudni, mint az unokájuk és különben is, nekik minden jár és rohaggyanak meg a semmirevaló, maji fijatalok.

2018. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem kérdezzétek meg ezt még vagy ezerszer, hátha más választ kaptok rá, mint eddig!
2018. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
11%

"Szóval egyetlen egy körzet alapján te már tudsz mindent"


Van egy nagyon jó honlap a címe valasztas.hu nagyon hasznos oldal.


Mondjuk nem tudom te hol élsz, én Észak-Magyarországon, Eger, Miskolc, Gyöngyös, de mondjuk arra sem számítottak szerintem sokan, hogy a Jobbik Fehér megyében visz körzetet. Egyszer fognának össze is sokkal jobban állnának.

2018. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!