Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vidék miért szavazott...

A vidék miért szavazott ennyire a Fideszre?

Figyelt kérdés
A budapesti értelmiség nyilván azt mondja, hogy hülyék, meg úgy általában mindenki más hülye, ezt hallotam ma a BKV-n is, hogy hülye a magyar nép, mondta valaki. Én nem hiszem, hogy az emberek mind hülyék, se Budapesten se vidéken. Tény, hogy van olyan, aki zárcsökkentést akar, meg vannak megvehető szavazatok is, meg vannak szenilis nyugdíjaos, meg munkájukat féltő közmunkások, stb. De azt gondolom, hogy ilyen magas választási részvétel azt mutatja, hogy az embereknek fontos volt a választás, gondolkodtak és sokaknak ez a kormány a jó, vagy a jobb választás. Azt gondolom, nem dőlt össze a világ, némelyek rögtön arról beszélnek, hogy akkor most elhagyják az országot. Talán inkább meg kéne érteni, hogy miért szavaztak ilyen sokan a Fideszre. Azt túl könnyű magyarázat, hogy mert mindenki hülye. Talán inkább az nem túl okos, aki ennél jobb magyarázatot nem képes adni, és nem is akarja megérteni.

2018. ápr. 10. 08:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
36%
mert fejlödik a videk
2018. ápr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%

Már elmondták a választ. Ha nem látom a szememmel én se hiszem el. De ott voltam, láttam...

Kisbuszokba ültették a vidékieket és elvitték őket egy elkerített zenés mulatságra. Ez bőven elég.

2018. ápr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
29%

"De azt gondolom, hogy ilyen magas választási részvétel azt mutatja, hogy az embereknek fontos volt a választás, gondolkodtak és sokaknak ez a kormány a jó, vagy a jobb választás"


A magas választási részvétel azt mutatta, hogy az emberek kormányváltást akarnak.


Ha azt akarták volna, hogy a Fidesz győzzön, akkor el sem mentek volna szavazni, akkora erőfölényük volt, plusz rátettek a megfélemlítéssel pár lapáttal, az is megtette a hatását.


Ez a választás amolyan gyenge próbálkozás volt a módosításra. Egyáltalán nem arról van szó, hogy a Fideszre voksoltak annyian, de Orbán mindig is úgy könyvelte el, ha választást nyertek.


Amúgy meg honnan tudod, hogy nem volt megbuherálva? A médiától kezdve a NAV-ig minden a kezükben van.

2018. ápr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
33%
Vidékin azért ne az átlag dolgozó polgárt értsük aki vidéken él, hanem a zsák krumpliért, közmunka megvonásával történő fenyegetéssel megvásárolható cigányokat kell érteni. Nem vagyok rasszista, a rasszista az a kormány aki ebben az állapotban tartja a cigányságot és 4 évente előhúzza őket amikor jól jön a szavazatuk.
2018. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
33%

Választások előtt megvették olcsón tüzifával meg pár ezer Erzsébet utalvánnyal a szavazatukat.

Egy olyan országban ahol a vidék szegénységben él ez nem nehéz.

Vannak kisebbségek aki egy üveg sörért arra szavaznak akikre mondod.

Még egy olyan helyen ahol nem olyan alap az internet mint manapság a TV könnyű az embereket kamu Sorosozásal az orruknál fogva vezetni.

2018. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
31%

Erzsébet utalvány,rezsicsökkentés,ingyen kaja-pia +10 kiló krumpli, egy Széchenyi bankó - ezek szimpla vesztegetések.

Aztán azzal is fenyegetőztek, hogy aki nem a fideszre szavaz annak nem lesz közmunkája,segélye.

Illetve vidéken Pistabá meg Maris néni (10/9 x) csak az M1-hez fér hozzá, illetve mészáros lölő és andy vajna által felvásárolt megyei hírlapokat olvassa/látja + Kossuth rádió. És mivel más forrás "nincs", így 100%-ban elhiszik, hogy vitya megvédte őket a nem létező migránsoktól és az arab számok bevezetésétől.


Szóval igen, van akit megfenyegettek, van akit kilóra megvettek és vannak akiket egy mesterséges világban tartanak -Göbbelsi propaganda- illetve ezeknek tetszőleges kombinációi.


Ezzel még nem is lenne "baj" mert aki ezt hallja 0-24/7 az nyílván el is hiszi egy idő után, tiszta pszichológia.


Viszont ott van a baj, hogy az alapvető szkepticizmus hiányzik a vidéki "egyszerű" emberekből. Ha lemennék bármilyen kis faluba, elővenném a police.hu jelentéseit, és megmutatnám nekik, hogy heti max 5 migránst fognak el, egyből jönne, hogy én soros bérenc vagyok stb stb.Vagy tételszerűen felsorolnám, hogy lölő mit lopott, azt se hinnék el. Na itt a baj. Ezért vannak a vidékiek lehülyézve.

2018. ápr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
78%

Vidék alatt mit értesz.

Mert ha mindenkit, aki nem budapesti, akkor felejtsétek el a kisbuszokat meg a zsák krumplit :)

Egyrészt a sok mini baloldali párt csak Budapesten létezik.

Másrészt ha el is jutottak valahova, ott sem volt szimpatikus pont ez a fajta hozzáállás, amit itt is sokan képviselnek, hogy aki nem budapesti, az biztosan zsákfaluban él, közmunkán, 8 általánossal.

2018. ápr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
21%

Ha egy informatikai rendszert speciálisan készítenek (horribilis pénzért) egy feladatra, akkor annak nem szabad összeomlania!

Ha összeomlik (ahogy már fél-9-kor megtörtént) akkor az alapfunkciójára alkalmatlan - és hiteltelen!

A választási rendszer nem tudta az elvárhatót teljesíteni: a titkosságot, a biztonságosságot, a hozzáférhetetlenséget stb. Így miért higgyem el az eredményeket?

2018. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
36%
Nem szavaztak. A Fidesz csalt ahogy szokott.
2018. ápr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
38%

Vidéken is olyan falvakban volt 80%os fidesz győzelem, ahol az emberek 20-30 ezer forintokból élnek. Sajnos rengeteg ilyen ember van, ők csak az m1ről tájékozódnak és el hiszik a sorosozát/migránsozást. Emellett kaptak 5 kiló krumplit. Nekik ennyi elég volt.

Én azon vagyok kiakadva, hogy van olyan velem egykorú (20-22 éves) ismerősöm, aki egyetemre jár, minden eszköze megvan az információszerzésre, ennek ellenére napi szinten osztogatta az origó kamucikkeit. A másik kedvencem, aki úgy szavaz egyéni jelöltet, hogy szerinte szép a kerület ezért ugyan arra a pártra voksol aki az előzőt nyerte. Vagy aki állítása szerint jól keres, neki jó így ő nem akar ebben változás de abba már nem gondol bele, hogy ez nem is változna, nem tud magán túl gondolkodni.

Őszintén szólva én is azt gondolom, hogy aki a fideszre szavazott, az nemnormális vagy szimplán nem elég értelmes. Egész egyszerűen nem látok egy reális érvet/indokot sem.

2018. ápr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!