Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire buták a...

Tényleg ennyire buták a vidéki emberek?

Figyelt kérdés

Én 18 évig éltem falun és azt gondolom, hogy a vidéki emberek meg is maradtak azon a szinten, mint ahol voltak akkoriban.

Kisvárosokban, falvakban van 1-2 hangadó család, onnantól kezdve mindenkinek azt a követ kell fújni, különben a közösség kiveti magából. De hogy ezzel hogy lehet választást nyerni, hogyha nem a fideszre szavaznak akkor bejönnek a migránsok. Elképesztően durva. Nekem tökéletesen mutatja a realitást az, ha külön megnézzük Budapestet. Inkább azt érzem valósághoz közelinek. Csak azt nem értem, hogy a vidéki embereket ennyivel hogy lehetett megvenni maguknak? Pont, hogy a vidékiek élnek a legnagyobb szegénységben és mégis arra szavaztak, hogy "ez így jó, mehet tovább"? Vidéki ismerősöktől tudom, hogy rengetegen utálták ezt a fűtés visszatérítős dolgot is, mert aki vegyes tüzeléssel fűt (tehát a vidékiek jelentős része) azok semmit nem tudnak visszakapni semmiből.

Ha van itt fideszes szavazó az mondja már meg nekem, hogy miért voksolt rájuk? Tényleg érdekel.



2018. ápr. 9. 16:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy nem volt programja az ellenzéknek? Mi az, hogy csak a kormánypártot ócsárolták? Pont a fidesznek állt a kampánya abból, hogy gyűlöletet keltett az ellenzék irányába (többek között). Illetve a fidesz volt az EGYETLEN párt, aki program nélkül el mert indulni a választáson. Szerintem ez mindent elmond a birkákról akik behúzták az X-et rájuk. A választási irodában meg szerintem megszakadnak a röhögéstől, biztos volt egy olyan beszélgetés, hogy:

- Te figyelj már, nem merünk elindulni úgy a választáson, hogy nincs programunk, lol

- Fú nem tudom, ennyire azért csak nem ostobák az emberek, hogy így is ránk szavazzanak, csak ne nézzük már ennyire hülyének őket...


*challenge accepted*

2018. ápr. 9. 17:19
 12/17 anonim ***** válasza:

az egy dolog, hogy volt nekik programjuk, na de hangoztatták? nem.

az átlag ember pont leszarja, mi van leírva 20 oldalon keresztül a párt honlapján.


neki az kell, hogy a szájába legyen adva közérthetően, mitől is lesz jobb neki személy szerint.


a fidesznél ez is megvolt, hiszen az átlag ember megértette, hogy azzal, hogy megvédenek a migránsoktól, sorostól meg brüsszeltől minket, az nekünk csak jó lehet. elgondolkozott azon, hogy ezek valós veszélyek-e vagy utánanéztek volna, mi is fenyegeti a magyarságot egészen pontosan? nem, dehogy. az senkit nemérdekel. itt a hiba.


ha az ellenzék nem csak indoklás nélkül arra buzdított volna mindenkit, hogy le kell váltani a fideszt, mert az rossz nekünk, hanem a valós problémákra reálisnak tűnő megoldásokat próbáltak volna mutatni, akkor igen, lehetne nevezni butáknak az embereket, mert nekik a rettegés bárminél előrébbvaló.


de most nem volt senki meggyőzve alternatív problémákról, így azért elég nehéz.

4-es voltam.

2018. ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy "hangoztatták"? :D

Amennyire tudták, hangoztatták, igen. De elég nehéz úgy eljutni a hozzád hasonlóan korlátozott emberekhez akik nem tudnak túljutni a TV2 - rádió 1 - origo szentháromságon és csak azt látják amit a fidesz láttatni akar. Édesjóistenem'...

2018. ápr. 9. 17:42
 14/17 anonim ***** válasza:

senki nem mondta, hogy a fideszre szavaztam. jobbikra szavaztam szolidaritásból, mert sokaknak itt amiatt sírt a szájuk, hogy milyen egy szar alak, aki nem ad reményt, és nem is megy el szavazni...ha a döntésemen múlt volna, én el sem megyek.


annyit hangoztattak a problémákról, hogy változás lesz.


nos, 4 év múlva én is indulhatnék, én is megígérném, hogy jobb lesz az oktatás, az egészségügy meg minden. ez meggyőzne téged? mert szerintem nem.

az ellenzéknek körülbelül ennyi volt a mondandója...a fő csapásvonal az volt, hogy váltsuk le a fideszt, mert az rossz...


ennél sokkal meggyőzőbb bizonyos réteg számára a migránsozás, hiába próbálunk efelett elsiklani...láthatjuk az eredményt. az ellenzéknek nem volt semmi érdemleges mondanivalója, csak hogy váltsunk kormányt.

2018. ápr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
És lám itt vagyunk 4 évvel később, és ugyanerre keresünk rá, hogy miért ilyen ostoba a magyarok kétharmada :D
2022. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Viszont most sokat változott a helyzet...az ellenzék egy katasztrófa. Összeállt a régi MSZP + SZDSZ + elvtelenül odaállt a Jobbik az egész bagázs mellé ami nettó szégyen ex-jobbikosként. Én behúztam a Mi Hazánkra. Nem azért, mert kormányon akarom őket látni, hanem mert sem ezt a bal-lib csürhét, sem a Fideszt nem akarom ott látni. Szerencsére nem lett elvesztegetett a szavazatom, mert ott vannak a parlamentben. Kis boldogságom azért megvan. Ezt a választást nem a Fidesz nyerte meg, hanem az ellenzék bukta el.
2022. ápr. 4. 15:00
 17/17 A kérdező kommentje:

Tényleg ennyit tud a DK, hogyha nem Gyurcsány, akkor Gyurcsányné? :D

MZP meg egy súlytalan, karizmátlan moszat. Értem a szimbolikáját a dolognak, hogy egyéniben ő volt az első aki az összefogás színeiben elvert egy Fideszest, ezért őt "kellett" odaállítani, de szerintem ez tragédia, hogy ez a dreamteam amit a Fidesz ellen fel tudott állítani az ellenzék.

2022. ápr. 4. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!