Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire buták a...

Tényleg ennyire buták a vidéki emberek?

Figyelt kérdés

Én 18 évig éltem falun és azt gondolom, hogy a vidéki emberek meg is maradtak azon a szinten, mint ahol voltak akkoriban.

Kisvárosokban, falvakban van 1-2 hangadó család, onnantól kezdve mindenkinek azt a követ kell fújni, különben a közösség kiveti magából. De hogy ezzel hogy lehet választást nyerni, hogyha nem a fideszre szavaznak akkor bejönnek a migránsok. Elképesztően durva. Nekem tökéletesen mutatja a realitást az, ha külön megnézzük Budapestet. Inkább azt érzem valósághoz közelinek. Csak azt nem értem, hogy a vidéki embereket ennyivel hogy lehetett megvenni maguknak? Pont, hogy a vidékiek élnek a legnagyobb szegénységben és mégis arra szavaztak, hogy "ez így jó, mehet tovább"? Vidéki ismerősöktől tudom, hogy rengetegen utálták ezt a fűtés visszatérítős dolgot is, mert aki vegyes tüzeléssel fűt (tehát a vidékiek jelentős része) azok semmit nem tudnak visszakapni semmiből.

Ha van itt fideszes szavazó az mondja már meg nekem, hogy miért voksolt rájuk? Tényleg érdekel.



2018. ápr. 9. 16:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Persze! Egyedül te vagy helikopter!
2018. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Provokálj máshol.

Nem vagyok fideszes, pesti vagyok,és úgy gondolom Budapesten is sok ostoba ember van, politikai hitvallástól függetlenül.

2018. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%
Közmunkások szavaznak a fideszre. Gyakorlatilag rabszolga szintű munkát végző emberek szerint a legjobb választás a rabszolgatartójuk volt. Nem érdekli őket egy olyan rendszer, amiben ingyenképzések után 4-5-ször annyit kereshetnének piaci munkával. Ő kimegy a 40 fokba kapálni, csak nehogy elvegye a munkáját a terrorista sorosista migráns. Igen. Ilyen embereknek pont ugyanannyit ér a szavazata, mint a tiéd.
2018. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

továbbra is az a kérdés, hogy kire szavazott volna?


mert ebben a kampányban sem hangzott el egyik ellenzéki szájából sem, hogy mitől lenne jobb az átlag embernek(aki akár vidéki és csóró).

egyöntetűen az volt a kommunikáció, hogy a választás tétje, hogy kormányváltás legyen. nem az, hogy a népnek jobb legyen...csak hogy ne a fidesz, hanem ők kerüljenek hatalomra, és ennek érdekében még vissza is lépegettek egymás javára...


akárhogy nézzük, ha valaki ezek alapján szavazott volna a fidesz ellen, az sem kevésbé buta...

2018. ápr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

#3 azt ugye vágod, hogy akik most közmunkások azoknak a nagy része 4 általánost végzett kisebbségi, akik korábban a 22500Ft-os INGYEN segélyen éltek?

Most az a különbség, hogy valamit csinál is és nem csak az adódat viszi te észlény.

Maradjunk annyiban hogy aki közmunkán van (nagy részük) az pont oda is való.

A kérdést meg nem olvastam el mert a válaszokból láttam hogy vége a sulinak és tanulás helyett trollkodik a kolléga.

2018. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Igen, vidéken mind ostobák, buták és tanulatlanok vagyunk. Ja nem.


Mi tanyán élünk, én pl. a Jobbikra szavaztam.

A szüleim viszont a Fideszre, de nem azért mert benyalták a propagandát és hülyék, hanem mert ezt tartották még a legkevésbe rossznak, nem bíznak az ellenzékben. Nem értek egyet a döntésükkel, de tiszteletben tartom.

Vidéken a mezőgazdasággal, állattenyésztéssel foglalkozók egyértelműen Fidesz pártiak a sok támogatás miatt. De senki nem buta, ostoba a politikai nézete miatt, mi lenne, ha felnőnénk végre, és nem szapulnánk egymást a pártpolitika miatt?

2018. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Én vidéken élek, és ahogy tapasztalom, több a könnyen befolyásolható ember a fővároshoz végképp, de még a megyeszékhelyhez képest is.(Még úgy is, hogy a megyeszékhelyen hagyományosan erősek a kormánypártok.) Pártlistán az ellenzéki pártok meg sem közelítették a Fideszt. Az egyéni jelölteket egy kicsit közelebbinek érzik az emberek, és hajlamosabbak elszavazni másra (például standolásoknál személyes találkozó miatt), illetve szép számmal voltak taktikai szavazók, tehát ezért cáfolnám, hogy butábbak. Ennek köszönhetően a választókerület 4 városa közül a 2 nagyobb városban ellenzéki jelölt nyert nem is olyan kevéssel. Összességében viszont a fideszes jelölt győzött ha nem is túl magabiztosan (végignézve sok választókerületet), de azért stabil fölénnyel.

Budapestre több fiatal vándorol, sokszínűbb. Itt jelentősebb az elöregedés, több a befolyásolható idős ember, akik elég aktív rétegnek számítanak politikai értelemben a tapasztalataim szerint. Őket pedig sikerült befolyásolni a leginkább televíziós médiával. (Mert ugye a megszokott M1, Duna megy)

2018. ápr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem unalmasak már ezek a kérdések?
2018. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Egyetértek a 4-essel. Az ellenzéki pártoknak nem volt rendes programjuk, csak azt hangoztatták, hogy kormányváltás lesz.

De kérdem én: én életem mivel lesz jobb, ha ők lesznek a kormányon és nem a Fidesz?

Ugyanúgy lopni, csalni fognak és stb.

Egyik sem jobb a másiknál.

Ezt az ellenzék rontotta el, mert nem azzal törődtek, hogy az embereknek jobb legyen, hanem csak ócsárolták a kormánypártot. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sok embert sikerült volna átállítani, ha inkább azzal törődtek volna, hogy elmondják min valtozattnak.

Mert bőven van min.

Amúgy te vidék alatt 'nem Budapestet' érted? Szóval egy 200 ezres Debrecen is vidék? Én nem hiszem, hogy ott hülye parasztok élnek.

2018. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
#9, a Fidesznek meg semmilyen programja nem volt, csak az, hogy Stop Soros. :D
2018. ápr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!