Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vidéki emberek - főleg faluban...

Vidéki emberek - főleg faluban élők. Nyilatkoznátok?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom mióta megszülettem, nem sokat tudok a vidéki állapotokról. Leírnátok a személyes tapasztalataitokat, hogy mik azok a nehézségek, amikkel egy vidéki embernek nap mint nap szembe kell néznie? Tényleg annyira rossz a helyzet, mint ahogyan ezt hallani lehet? Kérlek azt is osszátok meg velem, hogy mit dolgoztok.


Összességében vidéki emberek tapasztalataira lennék kíváncsi, illetve arra, hogy melyik politikai párttól vártok javulást, ha ilyen létezik.


2014. ápr. 10. 17:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell felülni a Jobbik szövegének, nem késelnek minket napjában 3x halálra a cigányok.


Dolgozunk, jellemzően fizikai munkát végzünk, kevéssé vagyunk elengedve anyagilag, de cserébe általában egészségesebb körülmények között élünk. A cigány itt is pont úgy lop, mint az ország bármely részén, ideológiailag itt is éppen úhgy különböznek az emberek, mint másutt. Ki erre, ki arra szavaz. Egyáltalán nincsen sajnálatra méltó, rossz helyzetünk. Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem mehetnének jobban a dolgok, de inkább országos szinten kellene rendbe tenni a rendbe tenni valót....

2014. ápr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Én vidéki voltam, de már Budapesten élek.


A nagyobb városokban (Győr, Debrecen...stb) ugyanúgy megvan minden, mint Budapesten és ha szerencséd van, jól kereshetsz.


Pontosan mikre gondolsz?Kérlek fejtsd ki bővebben.

2014. ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igazából csak arra, hogy falun milyen lehetőségeid vannak, mennyire tudod képezni magad illetve milyen állásokat lehet szerezni, illetve, hogy mik azok a problémák amikkel ti nap mint nap találkoztok, de egy budapesti viszont nem. Egy kis vidéki életkép érdekelne, személyes tapasztalatokra alapozva.
2014. ápr. 10. 17:59
 4/25 A kérdező kommentje:
Idén fogok végezni az egyetemen angol tanárként és gondolkodtam azon, hogy kiköltözöm egy kisebb faluba a párommal és ott alapítanánk családot.
2014. ápr. 10. 18:00
 5/25 anonim ***** válasza:
55%

1# Attól is függ, hogy melyik részen élsz.


Az ország nyugati része, Csongrád megye értelemszerűen teljesen más, mint Nógrád megye vagy Borsod megy.


A keleti megyék, ahol nagy számban élnek cigányok, ott bizony tényleg van gyakran késelés, idős emberek meggyilkolása 200 forintért, nagyon sok lopás....stb


De, például Szegeden, Szombathelyen értelemszerűen ritkább az ilyen eset,

2014. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ milyen falu kérdező.


Ha van lehetőséged, akkor egy vidéki nagyváros agglomerációjába költözz.Ott meglesz a kellemes vidékies levegő, madárcsicsergés, de közel lesz a város is , ha kell valami.

2014. ápr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

ma 18:02


Hajdú-Biharban élek, Debrecentől kicsivel északra. Pontos településnevet direkt nem írtam/írok.

2014. ápr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Kelet-Magyarországra (főleg Borsodba) semmiképp ne költözzetek. Nem olyan rossz a helyzet, mint ahogy hallani lehet. Sokkal rosszabb.


Egy átlagos borsodi falu: Nincs munkalehetőség, a közeli város legalább egy-két óra séta, busz meg 3-4-szer jár napjában. Nincs az mint Budapesten, hogy hopp lekéstem, jön a következő 10 perc múlva. Van az 3 óra is. A falusi boltok általában legalább 20, de van hogy 50%-kal is drágábbak, mint a városi. Nincs szórakozási lehetőség a (leendő) gyermekek számára, esetleg egy focipálya, gyakran a temető mellett. Még háló sincs a kapukon, ugyanis a cigányok kedvelt tevékenysége minden ok nélkül szétvágni és leszaggatni. Hiába van kertes házad, nem tudsz se gyümölcsöt termeszteni, se állatot tartani, mert ellopják. Már sötétedés előtt sem ajánlott az utcán járni, minden ok nélkül beléd kötnek. Ha rájuk nézel az a baj, ha nem akkor meg az. Ha mellettük mész el azért, ha nagy ívben kikerülöd őket, akkor meg azért.


Tanárként semmiképp se menj olyan faluba, ahol sok a kisebbségi. Köpködnek, káromkodnak, verekednek, szöggel szúrják ki egymás fülét, ha meg rájuk szólsz, akkor rögtön jönnek a rasszistázással, másnapra behívják a szüleiket, akik gyilkossággal fenyegetnek. Egy év alatt ideg-összeroppanást kapsz.


Más megyékben nem tudom, hogy mi a helyzet. Annyit azonban elmondhatok, hogy Borsod és Budapest között nem ég és föld, hanem mennyország és pokol méretű különbség van. A sokak által emlegetett nyócker semmi egy átlagos borsodi faluhoz képest.

2014. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Mire gondolsz nehézség alatt?

És melyik részre?


Nálunk a közbiztonság oké, inkább itthon sétálok végig az utcán, mint a Szigony utca és könyékén Bp-en (azon a részen volt koleszos a hugom, én Csepelen éltem 2 évet).

Munka helyben annak van, aki mezőgazdaságból vagy az itt élők kiszolgálásából (boltok/üzletek/szolgáltatók, kocsmák, oktatás, egészségügy) él. Mindenki más eljár dolgozni autóval/busszal.

Van amit helyben nem tudsz megvenni, ilyenkor mész oda ahol van - célszerű autót tartani, nincs a BKV összvonalasnak megfelelő eszköz az ember kezében.

Szórakozási és hasonló lehetőségek értelemszerűen szűkebbek, mint egy városban (pl. Győr).

Vannak KGST indiánok, az olcsó ingatlanok miatt jönnek is, de azért próbáljuk őket visszafogni. Előfordul egy-egy lopás, de hol nem? Sajna nem lehet mindenkit tetten érni és levágni a kézfejét...


(Gy-M-S megye azon a részéről van szó, ahol a Jobbikos lett a második)


Politikai párttól javulást? Háháhááá... Olvastam azt az írást, a "A vidéki ember tudja, hogy leszarják. Te is, meg a politikusok is." címűt. Részben igaz, mindegy melyik párt van - de valamelyiket választani kell, ezért Jobbik, mert ők még nem járatták annyira le magukat, mint a többi.


De a javulást is érdemes lenne definiálni: az élethelyzet javulása bizony abból kell, hogy fakadjon, hogy van munka. Nem ilyen tingli-tangli önkormányzati valami, hanem rendes piaci alapokon működő vállalkozásnál rendes, bejelentett munka, elfogadható bérezéssel.

Szorgalom van a falusi emberekben, ha lesz munka, lesznek lehetőségek, akkor lesz javulás. Mert a segélyt égő ám elfogadni, attól az ember úgy érzi, hogy semmire sem való dologtalan senkiházi...

2014. ápr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
42%

ma 18:16


Egyes válaszoló vagyok. Na pontosan az ilyesminek nem kell felülni, ahogy írtam is.

2014. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!