Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vidéki emberek - főleg faluban...

Vidéki emberek - főleg faluban élők. Nyilatkoznátok?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom mióta megszülettem, nem sokat tudok a vidéki állapotokról. Leírnátok a személyes tapasztalataitokat, hogy mik azok a nehézségek, amikkel egy vidéki embernek nap mint nap szembe kell néznie? Tényleg annyira rossz a helyzet, mint ahogyan ezt hallani lehet? Kérlek azt is osszátok meg velem, hogy mit dolgoztok.


Összességében vidéki emberek tapasztalataira lennék kíváncsi, illetve arra, hogy melyik politikai párttól vártok javulást, ha ilyen létezik.


2014. ápr. 10. 17:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
#9 - kimaradt: napi 2*2 órát tömegközlekedem (ebből 2*1,5-öt ülök a buszon, a többi a megállóban álldogálás és egyebek) Győrbe, ott dolgozom egy cégnél. Szerelek, konkrétabbat nem mondanék. :)
2014. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én falusi vagyok és semmilyen nehézségeim nincsenek nap mint nap. Dolgozni járok egy gyárba kb 40 kilóméterre. Sok BP.-i is ide jár. Bp.-től kb 25 kilóméterre van a melóhely.. Egyáltalán nem rossza helyzet. Sehol nem rossz a helyzet ha van munkád és kevés a cigány tök mindegy hol vagy. A mostani kormánytól várok javulást.
2014. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

,,ma 18:16


Egyes válaszoló vagyok. Na pontosan az ilyesminek nem kell felülni, ahogy írtam is."


Miért írnék hazugságot? Borsodban nőttem fel, egy olyan faluban, amit leírtam. Több mint fél éve vagyok Budapesten, de bizony még ma is fura érzés, hogy az utcán szétnézve nem minden második ember cigány, s mióta itt lakom egyszer sem kötött belém senki. Nem akartak megverni, nem köptek le és nem kell hallgatnom nap mint nap azt, hogy éppen melyik szomszédot rabolták ki. Örülök, ha te nem ilyen helyen nőttél fel.

2014. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
28%
Ezeregy borsodi ismerősöm van, ötödannyira nem látják kiélezettnek a helyzetet, mint ahogyan te leírod azt. Maradjunk ennyiben, vitázni se kedvem, se türelmem.
2014. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
95%

,,Ezeregy borsodi ismerősöm van, ötödannyira nem látják kiélezettnek a helyzetet, mint ahogyan te leírod azt. Maradjunk ennyiben, vitázni se kedvem, se türelmem."


Kizárólag olyat írtam, aminek szem- és fültanúja voltam, vagy éppenséggel pont édesanyámmal esett meg. Nem pletykák, hanem megtörtént események. Nem tudom, hogy az ismerőseid Borsod mely részén élnek. A kérdező kíváncsi volt a véleményemre, én pedig megosztottam azt, a lehető legőszintébben. Lehet, hogy rossz helyen nőttem fel, azonban ez biztosan nem különálló eset. A nagyszüleim is Borsodban élnek, csak a másik szélén, tőlünk kb. fél órányira autóval. Ugyanez a helyzet ott is. A gimnáziumunkban késelés is volt ottani éveim alatt. A mellettünk levő faluban pedig baltás gyilkosság.

2014. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

Én Pest megye peremén, Nógrád megye határánál lakom. Itt lehetsz eladó, robotolhatsz gyárban, mehetsz takarítani vagy közmunkára. A legközelebbi város 45 percre van busszal, kocsival 20 perc, Budapest tömegközlekedéssel 2 óra, kocsival 1-1,5. Az utazással a legnagyobb gond, hogy ritkán járnak a buszok és hihetetlen rosszak az összeköttetések, főleg a vonattal, ha hazafelé jön az emberrel, olyankor akár 2-3 órát is kell várni a következő buszra ami errefelé jön.

A közeli városba jár a többség dolgozni, de ahogy írtam elég korlátoltak a lehetőségek (eladó, gyár, takarítás és esetleg árufeltöltő). A munkaszerzés amúgy nehéz, mert a környező 6 település is ugyan ebben a helyzetben van, így nem is nehéz inkább lehetetlen.

Például most volt felvétel az egyik gyárba azokat vették vissza akiket régebben elbocsájtottak, mert őket nem kell betanítani, meg alapjáraton egy munkára kb. 200-300-an jelentkeznek.

Kevés fiatal ment Budapestre egyetemre (korosztályom), a legtöbben vagy munkanélküliek (és feketén besegítenek valahol pl. erdő), vagy gyárban dolgoznak, illetve mostanában egyre többen mennek külföldre.

Cigányok itt is vannak, a többség szintén vagy gyárban dolgozik vagy erdőn. Olyan méretű problémák nincsenek velük mint amiket lehet hallani. Amivel én eddig találkoztam részegen kiabálás, beszólogatás, azt hiszem egy betörési eset volt, rongálás, illetve mivel itt vannak elkerítetlen kertterületek így zöldség lopás (itt nem kell kikerülni őket, nem kell átmenni a másik oldalra, meg hasonló dolgoktól nem kell félni (késelés stb.)). Amúgy most már van állandó rendőrség is.


Én részemről nem szeretek itt lakni, főleg azért, mert korlátoltak az ismerkedési lehetőségek, sokat kell utazni (+várakozni), ha valahova el akarok jutni (ugyan ez vissza), korlátolt munkalehetőségek, ha egyáltalán kapsz, este 6 után nincs bolt, de legfőképpen az utazás, mert ebből fakadóan több mindenben is korlátolt vagyok (pl. tanulás, munkavállalás, bulizás stb.).

2014. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 tetro ***** válasza:
46%
annyira kíváncsi lennék ez a sok késeléses gyilkosság, hogyan és miért marad ki az éves statisztikákból... hány gyilkosság is történt tavaly összesen 130? és ezek többsége ugye családon belüli erőszak, meg ismerős által elkövetett... akkor hol vannak a késelések?
2014. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én Heves megyében élek Gyöngyöstől kb 10 km-re. Érezni lehet az M3-as és Budapest közelségét. Sokan eljárnak dolgozni a fővárosba vagy környező gyárakba. Nem csak kétkezi munkásra kell gondolni. Itt a szőlő meghatározó bevételi forrás volt sokáig, ezért rengetegen taníttatták a gyereküket Pesten. Sokan nem is tértek vissza. Vannak jó páran, akik vendéglátásban vagy idegenforgalomban helyezkedtek el a Mátra közelsége miatt. A mi településünkön van iskola, óvoda, 2 háziorvos, kb 5 ÁBC, 2 kocsma, lottózó, cukrászda, posta, sőt a 70-es években még mozi is épült. Ma sajnos üresen áll. A közbiztonság jó, csak a román vendégmunkásokkal szokott időnként probléma lenni. Ők dolgoznak a helyi gazdáknak napszámért. Pár évente van betörés, de akkor is más településről jönnek át, vagy házalók törnek be. Épp ma hallottam valakitől, hogy amíg kerítés nélkül nyitva lehet hagyni a kocsit, nincs igazán gond. A településünkön egy hűtőház és egy borászat is működik még a TSZ időkből maradt ránk. Ott sokan dolgoznak, valamint egy kisebb műanyag gyár is épült itt. Rengeteg szakmunkást felszívnak az ilyen helyek. A munkanélküliség 4%. Szóval nem panaszkodom, de persze mindig lehetne jobb is.
2014. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nálunk az ország déli részén (konkrétabbat nem fogok írni) elmegy. Vannak akik eljárnak dolgozni, meg akik még a mezőgazdaságból próbálnak megélni, tengődnek. Magyarán szűkösen akad megélhetési lehetőség jelenleg, de azért nem fenékig tejfel az élet, vannak nehézségek, meg "érdekesebb részei" a megyének ami kissé olyan "borsodias", de (hangsúlyozom) még annyira nem rossz a helyzet.
2014. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ja arra elfelejtettem válaszolni, hogy melyiktől várnék javulást!


Nos amelyek idáig hatalmon voltak azoktól nem annyira számítok erre.

2014. ápr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!