Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van párt, aki ha kormányra...

Van párt, aki ha kormányra kerülne, fiatalos, újító szemléletű lenne?

Figyelt kérdés

Egyáltalán, ezekhez 2/3 kellene?

Most álmodozzunk...



Olyasmire gondolok, mint:


- Akár az eü ellátás telhes megreformálása, esetleg nyugatról vett példák alapján, gondolok itt: tb, ellátás módja, állami finanszírozás módja.

- Az oktatás megreformálása, akár teljesen új tanterv, szintén esetleg nyugati mintára.

- Egészségre nevelés, akár a bringázás támogatása, a cégek ösztönzése a bringázás támogatására, kedvezmények uszodákba, konditermekbe

- A tömegközlekedés finanszírozásának változtatása és jobban előnyben részesítése

- Közbiztonság jelentős javítása. Térfigyelő rendszerek támogatása (támogassák ebben az önkormányzatokat) és rendőrök ösztönzése. A VIII. kerület szerintem egész jó eredményeket ért el, kb ennek a mintájára.

- Roma kérdésben valami megoldás...


Stb-stb.


Fiatal vagyok, kb 2006 óta fogom fel nagyjából, mi történik körülöttem.

Azért vagyok elégedetlen, mert a fentiekben nem történik semmi előrelépés. Holott lehet, hogy elég lenne megnézni, nyugaton hogyan finanszíroznak egy-két dolgot? Mi a felépítése? Mitől jobb a közbiztonság?

Lehet, hogy nemcsak pénz kérdése, hanem szimplán egy modernebb rendszerrel jobb eredményeket érnénk el?


2018. ápr. 5. 20:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#2:


"Átszervezték a betegirányítási rendszert"

Meg átszervezték a segélyhívót is, így ahelyett, hogy egy helyismerettel rendelkező, tapasztalt diszpécser irányítaná a mentőket a helyszínre, valahol az ország túloldalán lévő központban veszi fel egy droid, aki lehet, hogy semmit sem tud a városról, ahonnan a hívó telefonál. Ez akár emberéletekbe kerülhet!


"Bevezették a dohányzásellenes törvényeket"

Ez dícséretes, nagyon örülök, hogy a bárokban és zárt helyeken már nem kell megfulladnom a füsttől, de a dohánybolt-mutyi nagyon nem kellett volna!


"Ingyenesek a tankönyvek."

Igen, cserébe nem választhat a tanár jó tankönyvet, hanem muszáj az állami propagandatankönyvet használni.


"Bevezették a mindennapos testnevelést"

Ez egyértelműen káros dolog, ugyanis a legtöbb iskolában nincs rá kapacitás, hogy normális tesiórát tartsanak minden nap, így "futás a suli körül" lesz belőle, amivel rövid úton megutálja a gyerek a mozgást.


"A bűncselekmények száma 40%-kal csökkent az elmúlt években."

Nem csökkent, csak át lett minősítve. Rendőr ismerőstől tudom.


"rengeteg roma viszi az iskolába a gyerekét, hogy legyen családi és nem engedi annyira korán szülni."

De csak a pénzért csinálják, eszük ágába sincs se dolgozni, se beintegrálódni.


#7:

"osztrákok is inkább átjárnak hozzánk fogorvoshoz :D"


Persze, hogy hozzánk járnak, hiszen a színvonal ugyanolyan jó, mint náluk, az árak viszont sokkal alacsonyabbak.

2018. ápr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!