Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van párt, aki ha kormányra...

Van párt, aki ha kormányra kerülne, fiatalos, újító szemléletű lenne?

Figyelt kérdés

Egyáltalán, ezekhez 2/3 kellene?

Most álmodozzunk...



Olyasmire gondolok, mint:


- Akár az eü ellátás telhes megreformálása, esetleg nyugatról vett példák alapján, gondolok itt: tb, ellátás módja, állami finanszírozás módja.

- Az oktatás megreformálása, akár teljesen új tanterv, szintén esetleg nyugati mintára.

- Egészségre nevelés, akár a bringázás támogatása, a cégek ösztönzése a bringázás támogatására, kedvezmények uszodákba, konditermekbe

- A tömegközlekedés finanszírozásának változtatása és jobban előnyben részesítése

- Közbiztonság jelentős javítása. Térfigyelő rendszerek támogatása (támogassák ebben az önkormányzatokat) és rendőrök ösztönzése. A VIII. kerület szerintem egész jó eredményeket ért el, kb ennek a mintájára.

- Roma kérdésben valami megoldás...


Stb-stb.


Fiatal vagyok, kb 2006 óta fogom fel nagyjából, mi történik körülöttem.

Azért vagyok elégedetlen, mert a fentiekben nem történik semmi előrelépés. Holott lehet, hogy elég lenne megnézni, nyugaton hogyan finanszíroznak egy-két dolgot? Mi a felépítése? Mitől jobb a közbiztonság?

Lehet, hogy nemcsak pénz kérdése, hanem szimplán egy modernebb rendszerrel jobb eredményeket érnénk el?


2018. ápr. 5. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha valami működik külföldön, mi azért is valami kitekert változatát használjuk. Ez ilyen magyar szokás.


A legtöbb politikus tojik az országra, csak a zsebét tömi, nem akarja, hogy az embereknek jó legyen.


A jobbik és a momentum ami talán mai párt, de inkább a Jobbikra szavazz, mert a momentum lehet be se jut.

2018. ápr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Most őszintén, hol éltél az elmúlt években????


1.az eü most van megreformálása alatt. VISSZAvásárolták az mszp-szdsz által eladott eü intézményeket. Kórház építések, felújítások voltak. Elektronikus úton válthatsz ki receptet, követheted a saját betegadataidat ha van ügyfélkapud és onnan letöltve otthon nyomtathatod ki a saját leleteidet, nem kell értük visszamenni elkérni.

500 új mentőautót adtak át nemrég a felújított mentőállomások mellé. Átszervezték a betegirányítási rendszert, a várólistákat harmadára, negyedére csökkentették. Már átadták az egészséges Budapest program első új kórházi részlegét és folyamatosan mennek majd a kórházépítések, felújítások, benne a hatalmas dél-budai kórházzal. Megemelték az orvosok és ápolószemélyzet fizetését és folytatják tovább. Bevezették a dohányzásellenes törvényeket, hogy az emberek egészsége javulhasson és ingyenes szűrőprogramokat csinálnak, hogy a már kialakult problémákat hamarabb fel lehessen fedezni.


2.Az oktatást megreformálták. Most minden iskola költségeit az állam fizeti, ezért nncs különbség a szegényebb vagy gazdagabb települések diákjai között. Ingyenesek a tankönyvek. Az állam fizeti az első nyelvvizsgád és a jogosítványod vizsgadíját. Átalakították a szakképzési rendszert, bevezették a közép és felsőoktatásban is a duális képzést, vagyis, hogy részben munkvégzéssel, egy adott cégnél szerzett valódi tapasztalatokkal szerezzenek képzettséget a diákok.

Szakgimnáziumi rendszert alakítottak ki. Megemelték a pedagógusok fizetését. Bevezették a mindennapos testnevelést, az egészségesebb étkezést az iskolákban, hogy a gyerekek fizikai állapota is jobb lehessen. Éppen most készítik az új tantervet.


3. Az egész országra kiterjedő biciklisút hálózatot kezdtek el kiépíteni még külön kormánymegbízott is van rá.


4. Több ezer rendőrt képeztek ki és alkalmaztak az elmúlt években, új rendőrörsöket éptenek és a kistelepülésekre is rendszeres rendőri ellenőrzés jár ki. A bűncselekmények száma 40%-kal csökkent az elmúlt években.


5. Ez a kormányzat dolgozta ki az eu első és eddig egyetlen roma-stratégiáját. Ösztöndíjakkal és képzési programokkal sikerült egyre több roma diákot elvezetni a felsőoktatásig. A családi pótlék csak az után a gyerek után jár, aki nem lóg az iskolából és ha szül, akkor saját maga után elveszíti a családi pótlékot. Emiatt rengeteg roma viszi az iskolába a gyerekét, hogy legyen családi és nem engedi annyira korán szülni.


És ez csak ebben a pár kérdésben.

EZ A VALÓSÁG, mert mindez megtörtént!

Ne a ballib ellenzék hazugságainak higgy!

2018. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyedül a Momentumban lévők azok, akik leszarják az ideológiákat és tényleg az a céljuk, hogy nyugati mintára modernizáljanak. Mondom ezt úgy, hogy párat közülük ismerek személyesen még egyetemről. Viszont nekik szerintem még korai, most ha kormányra kerülnének, akkor csak pislogni tudnának, hogy hol is kéne elkezdeni. Úgyhogy remélem bejutnak és a jövőben lesz esélyük még. A Jobbikról azt gondolom, hogy ők ilyen fidesz-stílusúan kormányoznának, azaz mindennél fontosabb lenne az, hogy milyen zászlók lógnak a parlamenten, kinek a szobra áll a Kossuth téren, ott van-e a nemzeti szó az utolsó kisbolt neve előtt is.
2018. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jobbik. Én rájuk szavazok.
2018. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Budapest vs vidém témában keresgéltem és egészen véletlenül találtam egy momentumos által írt véleményt. Lekezelő a vidékiekkel szemben, lenézi őket, csupa kisbetűvel (mondat elején is), rosszul megfogalmazva.

Fura volt, majd nagygépről megkeresem.


---


Az LMP lehet ilyesmi amúgy?

2018. ápr. 5. 21:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Magyar Kétfarkú Kutyapárt az. Fiatalos szellemes és hiteles is egyben
2018. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyugati egészségügyre ne vágyj :) sok Angliában élő ismerős panaszkodik+ osztrákok is inkább átjárnak hozzánk fogorvoshoz :D
2018. ápr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kerékpárútból elég sok épült a közelmúltban :) és még fog is, keress rá neten te is

[link]

2018. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#2 találjatok ki valamit a pártközpontban, mert röhejes amit összehoztál. Vagy ez a kúrmány paródiája?
2018. ápr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Momentum. Valószínűleg kicsit 5% felett lesznek, de így ezzel 5-7 helyet szereznek. Ha véletlen mégsem, az csak 1 helyet jelent a fidesznek. Tehát sokkal jobban megéri bevállalni.
2018. ápr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!