Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eddig nem nagyon jártam...

Eddig nem nagyon jártam szavazni, de most mindenhol azt hallom el kell menni?

Figyelt kérdés

Eddig nem szavaztam, de most elmegyek mert mindenhol azt hallom hogy élni kell a demokrácia adta joggal. Viszont nekem a Fidesz a legszímpátikusabb, az ország gazdaságilag rendben van, alacsony munkanélküliség, rekord alacsony államháztartási hiány, családokat segítő intézkedések, stb.

Viszont a Fidesz úgyis nyerni fog, a 2/3 pedig túlzás lenne. Ha rájuk szavazok azzal a 2/3-ot erősítem? Viszont más nincs akikre szavaznék.



2018. ápr. 5. 11:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"A nyugdíjplafont leszámítva ez mind benne van a Jobbik programjában"


Igen, pont erről írtam. A programok közt nincs lényegi különbség. Tehát az egyéni szimpátia a döntő, nem pedig a program. Ami külön érdekes esetedben, hiszen megemlítetted korábbi preferenciaként a fideszt is, akiknek jó ideje nincs programjuk.


"ráadásul a szavazók több mint a fele nő, tehát az, hogy nincs annyi női képviselő azért van, mert a nők többsége is inkább a férfiakra szavaz"


Ez nagyon hibás következtetés. Sokkal pontosabb az, hogy a szavazók közel fele fideszes, a fidesz jellemzően nem indít női jelölteket, így a női képviselők száma alacsony marad.


"Valójában személyi szinten liberális, de nemzeti érzelmű, a szociális hálót tekintve baloldali, gazdasági és az egyéb területeken pedig racionális vagyok."


Igen, én is tisztában vagyok azzal, hogy jelenleg a pártokat már nem lehet hagyományos értelemben felosztani jobb- és baloldalinak. Ezért természetesen nem is erre gondoltam.

2018. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
69%
Ha mindenki otthon marad, aki a fideszt szeretné,de kétharmadot nem, akkor elmarad a fidesz győzelem.
2018. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ez nem valószínű, mert a fideszesek jelentős többsége kétharmadot szeretne, ezért elmegy szavazni. Legalább is tágabb környezetemben ezt látom.
2018. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Igen, pont erről írtam. A programok közt nincs lényegi különbség.


De van különbség többek között a migrációs kérdésben, a határon túliak, az euro, Paks, és még sok egyéb kérdésben amiket egy tudatos választó igenis figyelembe vesz, és persze az is számít, hogy valaki kit tart megbízhatónak, kinek hiszi el, hogy amit ígér azt meg is teszi, vagy legalábbis komolyan megpróbálja, ezt nem tagadom, de nem ez az egyetlen szempont, illetve nem kéne annak lennie (főleg ha valaki tudja használni az internetet).

2018. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Ez nagyon hibás következtetés. Sokkal pontosabb az, hogy a szavazók közel fele fideszes, a fidesz jellemzően nem indít női jelölteket, így a női képviselők száma alacsony marad. "


A többi pártban sincsenek túlsúlyban vagy akár egyenlő arányban a nők, valamint ha a női jelölt több szavazatot hozna biztos lehetsz benne, hogy a fidesz rengeteg női jelöltet indítana. + Én nem értek egyet azzal, hogy nőkre bízunk stratégiai kérdéseket, ahol nem az érzelmeknek és az együttérzésnek, hanem a hideg racionalitásnak kéne előnyt élveznie, és egy kvótával pl. nekem ez a véleményem kevesebbet érne, mint a tiéd, aki meg gondolom támogatja ezt.

2018. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen, ez így szr ügy. Sok választásod nincs; el kell döntened, hogy mi a rosszabb szerinted. A Fidesz 2/3-a, vagy ha nem lesz meg a sima többsége sem(bar utóbbira, minimalis esély van).
2018. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!