Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eddig nem nagyon jártam...

Eddig nem nagyon jártam szavazni, de most mindenhol azt hallom el kell menni?

Figyelt kérdés

Eddig nem szavaztam, de most elmegyek mert mindenhol azt hallom hogy élni kell a demokrácia adta joggal. Viszont nekem a Fidesz a legszímpátikusabb, az ország gazdaságilag rendben van, alacsony munkanélküliség, rekord alacsony államháztartási hiány, családokat segítő intézkedések, stb.

Viszont a Fidesz úgyis nyerni fog, a 2/3 pedig túlzás lenne. Ha rájuk szavazok azzal a 2/3-ot erősítem? Viszont más nincs akikre szavaznék.



2018. ápr. 5. 11:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ha a Fideszre akarsz szavazni, akkor nem vagy elég tájékozott, nézz még kicsit utána a dolgoknak a hátralévő pár napban. (Illetve arra is van lehetőséged, hogy csak az egyik szavazatod ad rájuk, ha félsz a 2/3-tól.)
2018. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
11#, nyilván az ország kb fele nem tájékozott és a tájékozottság mértéke pedig egyenesen az hogy ki merre szavaz. 😂😂😂
2018. ápr. 5. 13:22
 13/26 anonim ***** válasza:
40%

Ennyire nem egyszerűsítem le, de a tájékozottság/intelligencia mértéke, hogy valaki szavaz e a Fideszre (kivéve ha csókos, és csurran cseppen neki valami a lopásokból).


Egyébként azt nem tudom elképzelni, hogy 10-ből 8 ember ne szavazna a Jobbikra, ha ismerné a programjuk, utána nézni, hogy mi igaz a sok lejáratásból és meghallgatta volna Vonát néhány alkalommal, de amikor tájékozatlannak hívom a fideszeseket (nem csak az előbbiekért, de a Fidesz ügyeink nem ismerése, vagy a szemellenzősségük miatt), mindig kikérik maguknak, de azt nem veszik észre, hogy ezzel mindenki másnak azt bizonygatják, hogy ők igenis hülyék.

2018. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként azt nem tudom elképzelni, hogy 10-ből 8 ember ne szavazna a Jobbikra, ha ismerné a programjuk"


Ez egy jó mondat, meg is jegyeztem magamnak. Azért különösen jó, mert bármelyik pártszimpatizáns el tudná mondani saját pártjáról.


Tegnap hallgatva az ellenzéki vezetők beszélgetését, szinte bármelyik programmal könnyen tudna azonosulni a lakosság nagy része.


De lássuk be, mindenki egyéni szimpátia alapján szavaz, te sem a jobbik programmja miatt vagy jobbikos, ahogy a fideszesek sem a program miatt döntöttek a fidesz mellett.

2018. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

13#, bérúnió, mi? És ti ezt így el is hittétek tokkal-vonóval hogy itt nyugati bérek lesznek és én vagyok a tájékozatlan!


Amúgy meg nem program miatt szavazok, hanem konkrét megvalósult intézkedések miatt. Családi adókedvezmény, Csok, visszafizetett IMF hitel, alacsony munkanélküliség, stb. De ezt is leírtam.

2018. ápr. 5. 14:15
 16/26 anonim ***** válasza:

Hát én a 14-es program miatt (és mert meggyőződtem róla, hogy Vona normális és törődik az országgal) lettem Jobbikos, azóta volt hogy elbizonytalanodtam, de újra meggyőztek. (Illetve a Fidesz is volt másodlagos preferenciám, de elintézte, hogy ne legyen.)


Amúgy szerintem a többi ellenzéki párt programja megosztóbb a Jobbikénál (pl. női kvóta, alapjövedelem, liberális gazdaságpolitika,stb.), szóval ott biztos rosszabb lenne ez az arány.

2018. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

#16


Miért? Például a magasabb bérekkel, az alacsony nyugdíjak felzárkóztatásával, a nyugdíjplafonnal, a több kulcsos adóval, a nőkkel stb... mi a bajod?


Igazából minden párt közel ugyan azt akarja, sok lényeges különbség nincs. Hozzászólásod alapján te egy erősen jobb oldali érzelmű szavazó vagy, tehát értelemszerűen a két említett párt közül voksolsz az egyikre. De ha megnéznéd az MSZP vagy LMP programját, túl sok kivetnivalót abban sem találnál.


Egyébként nincs ezzel gondom, csak mint mondta, szimpátia alapján szavazunk elsősorban.

2018. ápr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"13#, bérúnió, mi? És ti ezt így el is hittétek tokkal-vonóval hogy itt nyugati bérek lesznek és én vagyok a tájékozatlan! "


Igen te vagy, mert nem néztél utána mit takar a béruniós kezdeményezés pontosan. (Segítek: A cél, hogy az Ez belefoglalja az alapszereződésbe, hogy "Egyenlő munkáért egyenlő béreket", hogy foglalkozzon ezzel a problémával és tegyen a megoldására politikai és gazdasági lépéseket, ami természetesen nem egyik napról a másikra eredményezne nyugati béreket.)


"Amúgy meg nem program miatt szavazok, hanem konkrét megvalósult intézkedések miatt. Családi adókedvezmény, Csok, visszafizetett IMF hitel, alacsony munkanélküliség, stb. De ezt is leírtam."


Az államadósság a GDp 80%-áról 75-re csökkent 8 év alatt (csak bűvészkedtek kicsit, hogy bizonyos dolgokat csak a választás után keljen beleszámolniuk, így papíron kevesebb) és még ezen túl van a paksi beruházás, szóval kb. rosszabbúl állunk, mint előtte. A munkanélküliség azért alacsony, mert akinek nem volt munkája és megtehette az már külföldre ment, illetve mert a közmunkásokat is beleszámolják pedig ők nem végeznek termelő munkát és nem kapnak rendes fizetést sem. E mellett az egészségügy az összeomlás szélén van, az oktatás elavult, 20. századi, eközben pedig a diákok túlterheltek, de ennek ellenére is rosszabbul teljesítünk a felméréseken. A közutak az ország nagy részén járhatatlanok, rekord méretű a korrupció, ugyan onnan indultunk a V4 országokkal, arányosan mi kaptuk a legtöbb uniós forrást, de ők (GDP-ben) 4x annyit fejlődtek, forint billiók (ezer milliárdok) tűnnek el az uniós forrásokból amit vissza kell majd fizetnünk, és ezért már az is felmerült, hogy a jövőben egyáltalán nem fogunk kapni semmit. Nem érvényesül a hatalmi ágak szétválasztása, a legfőbb ügyész korrupt és nem végzi a feladatát, a Fidesz nem tartja/tartatja be a saját törvényeit, ha az nem áll érdekében (pl. amikor illegálisan elszedték a Jobbik plakátjait), e mellett az egyetlen dolog amiről Orbán beszél az a migráció és hogy nem engedünk be senkit, de befogadtak 1300 embert és HITELÉRT (mert azt vissza kell majd kamatostul fizetnünk) még 20000-et, köztük fegyverkereskedőket és terroristaként nyilvántartott embereket.

2018. ápr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
" Például a magasabb bérekkel, az alacsony nyugdíjak felzárkóztatásával, a nyugdíjplafonnal, a több kulcsos adóval" A nyugdíjplafont leszámítva ez mind benne van a Jobbik programjában, a nőkkel meg semmi bajom, de ne keljen valakinek kevesebbet teljesíteni ugyan azért az eredményért (már ha nem testnevelésről beszélünk) csak azért mert nőnek született. Most is vannak női politikusok, cégvezetők, stb., aki elég jó volt hozzá, eddig is tudott érvényesülni, ráadásul a szavazók több mint a fele nő, tehát az, hogy nincs annyi női képviselő azért van, mert a nők többsége is inkább a férfiakra szavaz.
2018. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Hozzászólásod alapján te egy erősen jobb oldali érzelmű szavazó vagy, tehát értelemszerűen a két említett párt közül voksolsz az egyikre"


Valójában személyi szinten liberális, de nemzeti érzelmű, a szociális hálót tekintve baloldali, gazdasági és az egyéb területeken pedig racionális vagyok.

2018. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!