Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti kötnétek valamihez a...

Ti kötnétek valamihez a szavazójogot, és ha igen, mihez?

Figyelt kérdés

Jelenleg ugye magyar állampolgárság és betöltött 18. életév szükséges ahhoz, hogy valaki a magyar választásokon szavazhasson.


Változtatnátok-e valamit ezen? Pl. iskolai végzettséghez, vagyonhoz, gyermekek számához, nemhez stb.


2018. ápr. 1. 21:54
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

"Milyen teszt? Milyen típusú kérdésekkel?"


Alapműveltség és politikai ismeretek. Pl. Magyarországon ki az államfő jelenleg, vagy mennyi egy 5 cm oldalú négyzet területe. Amit könnyű megválaszolni, ha nem vagy dilettáns. Nem az a cél, hogy csak az MTA tagok szavazzanak, hanem hogy akit nem érdekel, csak kapott egy zsák krumplit, vagy lepukkant alkesz és azt se tudja hol van, vagy analfabéta, csak alakról ismeri fel Vitya nevét, azokat kizárjuk.


"Ki állítaná össze a tesztet?"


Lenne rá egy bizottság. Annyit kell csak garantálni, hogy semleges legyen, és a választás előtt kikerülne, tehát ha nagyon rossz kérdések lennének, akkor felháborodás lenne meg minden.


"Hogy akadályoznád meg azt, hogy olyanok körében is elterjedjenek a helyes válaszok, akik amúgy nem tudnak rá válaszolni?"


Egyrészt a kérdések számával. Pár száz kérdést át lehet futni, és utána lehet nézni annak a párnak, amiben nem vagy biztos. De bemagolni igen nehéz.

Másrészt meg sehogy. Ha valaki annyira akar szavazni, hogy utánanéz, akkor hadd szavazzon. Gondolom a Fidesz nyomtatná a kérdések-válaszok lapokat, és osztogatnák ezerrel bizonyos szavazóiknak :D De hát ilyen az élet, ha mindenki átmegy rajta, akkor csak ott tartunk, mint most, és max tanultak valamit.

2018. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Pillanatok alatt felkerülne minden létező fórumra a tesztek megoldókulcsa.:-) Akit érdekel, megszerzi, akit nem, az úgyse megy szavazni, nem léptünk előbbre.
2018. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

"Hogy akadályoznád meg azt, hogy olyanok körében is elterjedjenek a helyes válaszok, akik amúgy nem tudnak rá válaszolni?"


"Pillanatok alatt felkerülne minden létező fórumra a tesztek megoldókulcsa.:-) Akit érdekel, megszerzi, akit nem, az úgyse megy szavazni, nem léptünk előbbre."


Az én random kérdéses ötletem mindkettőre megoldás, senki sem látná és töltené ki az összeset, mindenki csak néhányat kapna belőlük + az intelligenciát célzó kérdésekből rengeteg olyat lehetne kitalálni, amiknél ugyan az az elv, de néhány változó, és így a helyes válasz is különbözik.

2018. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
És te el tudod képzelni, hogy az alkesz lepukkant Józsi bá részegen próbálja kibetűzni, hogy ez most melyik kérdés egy 100 (vagy 500, vagy 1000) kérdést+válaszokat tartalmazó lapról? :D Csak ezért megérné bevezetni. Hátrébb biztosan nem lennénk, és ha csak egy ici-picikét az értelmesebb irányokba mozdulna el a politikai diskurzus, akkor egy ici-picikét előrébb lennénk. Nem lehet egy nap alatt megváltani a világot, de szerintem összességében pozitív hatása lenne. Nem hatalmas pozitív hatása, de ugye nem hagyhatjuk, hogy a tökéletes a jó ellenségévé váljon. Aztán idővel lehetne csiszolni, ha már látjuk, hogy a gyakorlatban hogy működik.
2018. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
53%

Előre leszögezem, ez csak vágyálom, nem megvalósítható, de mégis jó eljátszani a gondolattal egy percre.

Én tájékozódottsághoz, felkészültséghez kötném. Hogy értsétek mire gondolok, pl szerintem akinek az elmúlt fél évben összesen annyi jutott el az agyáig, hogy "Stop Soros", az ne szavazhasson.

2018. ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

#26 Ez igaz de ez túl specifikus szerintem.


Őszintén szólva én néhány matematikai kérdést tennék fel. (pl Összeöntök 3 liter vizet és 1 liter 100% -os narancslét, akkor hány százalékos lett így a keletkezett narancslé (mondjuk erre ráfogható, hogy kémia) stb) Semmi köze a politikához. De aki egy ilyenre nem tud válaszolni rendesen, az hogy a búbánatos pit$ába látná át egy ország anyagi helyzetét is akár csak nagyon madár távlatból? Elvileg az országba 20% az írástudatlan, az ilyeneket kiszűrné (ember jogok ide vagy oda, de egy ilyen ember nem tudhat felelős döntést hozni ilyen dologról)


Ezekbe az lenne a jó, hogy a számértékek randomizálhatóak is szóval nincs előre betanulás.(lehetnének akár nagyon alap politikai kérdések is ezek mellé)



Szerintem egy közepes szűrőnek jó lenne. A sötéteket fenn akasztaná az biztos. Sőt az egész szavazás lehetne elektronikus nem ilyen úrnás hülyeség és akkor amikor rábök valaki a választottjára felugrik 3 ilyen kérdés. Ha kettőt nem talál el, akkor érvénytelen a szavazat. Lenne rá mondjuk 6 perc. Cserébe nem 2 fülke lenne, hanem mondjuk 2 tucat ilyen számítógépes terminál.


De akár lehetne teljesen máshogy is a lényeg, hogy kitalálni valami fair tesztes rendszert, hogy fennakadjon az, aki nagyon sötét.


IQ-hoz kötni abszolút hülyeség. Nem 2 fillér az IQ teszt pláne több millió embernek, de pláne a rengeteg idő. Iskolai végzettséghez is hülyeség. A teszt azért jó mert helybe teszteli az aktuális agyi szintet alapszinten.

2018. ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Mivel elég sok nehezen kivitelezhető és nehezen ellenőrizhető dolgot olvastam...

Én első körben a 8 osztály elvégzéséhez kötném, valamint a büntetlen előélethez.

2018. ápr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy valakinek magas az IQ-ja, nem biztos, hogy az EQ-ja is magas."

Azon túl, hogy nincs mérhető EQ vagy egységes koncepció az EQ-ról, minden érzelem és empátia a politikában kimondottan kontraproduktív. Pont az érzelmi hullámokat lovagolják meg az ügyes és manipulatív politikusok. Elég haldokló gyerekeket vagy éhező nyugdíjasokat mutogatni a tv-ben és mindenki eldobja a józan eszét. Azt kell nézni, hogy milyen gazdasági ösztönzőkkel lehet a legnagyobb általános jólétet garantálni! Ehhez logika kell meg száraz tények.

2018. ápr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
64%

Az értelmes ember tesztbe elég lenne tök egyszerű kérdéseket írni. A szavazók felét kiszűrné.


Pl.: Mi Magyarország államformája? Mi Magyarország fővárosa? Mi a kamat? Mennyi 123+294? Milyen atomokból áll a vízmolekula? Melyik a legnagyobb bolygó a Naprendszerben?


... aki ezekre nem tudja a választ az le van szakadva a valóságról és ha szavaz azzal csak kárt csinál.

2018. ápr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
A narancslés példával helyből kiszórnád a bölcsészek 90%-át.:D A komputerizált választást pedig teljes mellszélességgel támogatnám, ha nem lenne még sebezhetőbb manipuláció szempontjából, mint a papíralapú. Amúgy a Stop Fidesz!-jellegű választási szlogen pont annyira az IQ-bajnokoknak szól, aki kicsit is jártas a marketingben (mert ne tévedjünk, a választási kampány éppolyan marketing, mint a mosóporreklámok), az cseppet sem akad fenn ilyesmin.
2018. ápr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!