Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene megvonni a szavazó...

Nem kellene megvonni a szavazójogot azoktól az emberektől, akik minden neten terjedő hülyeséget azonnal elhisznek?

Figyelt kérdés
Jó, tudom, demokrácia, meg egyenlő jogok, meg ilyenek. De akkor is. Aki sorozatosan elhiszi a neten terjedő, egyértelműen kamu híreket, az hogy tudna már felelősen dönteni bármiről is?

2013. dec. 2. 11:23
1 2
 1/13 tetro ***** válasza:
96%

Azt gondolom, egy csomó ember képtelen felmérni, hogy kire miért szavaz. De amúgy a színfalak mögé valójában egyikünk se lát be, szóval ha egyszer elkezdesz így szelektálni, akkor hol húzod meg a határt?

Miért nem csak a diplomások szavazhatnak? Miért nem csak a közgázt vagy politológiát végzettek? Miért nem csak azok akik adóznak? Vagy akik csak dolgoznak? Vagy akik évi 3 milliónál több szja-t fizetnek be... Szóval ez így végtelen. És igen, néha fura, hogy milyen emberek szavaznak, de ez a rendszer vagy így működik, vagy sehogy.

2013. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy így van. Hogyan kiviteleznéd? Hogyan döntenéd el ki mit hisz el és mit nem?
2013. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És hogy képzelted a lebonyolítást?
2013. dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

És ki fog téged (vagy bárkit) felhatalmazni a szelektálásra? ÉS ki fogja megmondani és mi alapján, hogy hogyan kell szelektálni? És ki nem fog ellene tiltakozni, különösen, ha a másik oldalra kerül?


Meg kellene érteni végre, hogy a szelektálás, a tilalmak sehová nem vezetnek, nincs aki kitalálja, nincs aki végrehajtja, nincs aki elfogadja őket. ha mégis, azt diktátornak és leigázottnak hívják. Fel kellene fogni, hogy mindenkinek, aki érti a dolgot, a hülyeséget hülyeségnek tekinti, az igazságot és lehetőséget igazságnak és lehetőségnek, nos annak joga és kötelessége minden "eltévelygőnek" türelmesen és pontosan, számára érthetően elmagyarázni, hogy "tévelyeg". Akkor majd az is kiderül, milyen nehéz a helyes utat megtalálni, ha túl nagy a gondolat-dzsungel.


Amíg a többség meg nem érti, hogy a tiltás a diktatúra eszköztára, a megbeszélés és felvilágosítás pedig a demokráciáé. addig a butaság diktatúrája uralkodik. És demokratikus változás csak ennek a többségnek az egyre fogyó kisebbséggé válásával lehetséges.

2013. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a legtöbb amit lehetne tenni az ügy érdekében, hogy érettségihez kötik a szavazati jogot amit én pártolnék.
2013. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tetro ***** válasza:

11.56

akkor miért nem diplomához?

2013. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A diploma azert mar túlzás lenne, lehet valaki attól okos, értelmes ember, hogy nincs diplomája, egy érettségi viszont egyre inkább a minimum.
2013. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bizony meg kellene vonni. Meg az 50 év fölöttiektöl, mert azok már mind begyöpösödött agyuak. Meg a 30 alattiaktol, mert azoknak nincs elég élettapasztalatuk. Meg a nöktöl, mert azok ugysem foglalkoznak politikával (vagy ha igen az elég nagy baj!) Meg akik olyan betegeskedök, nem sportolnak eleget (ép testben ép lélek!!). Na meg akik nem igazán magyarok (Majd én eldöntöm ki az!). Akik 170 cm alattiak, mert azok beteges kisebbségi érzéssel küzködnek. A 190 cm fölöttiektöl, mert azok kilognak a sorbol. A soványoktol meg az elhizottaktol. A dohányosoktol, a narkosoktol, az alkoholistáktol (remélem az okát magyaráznom sem kell!!)

Végre egy egészséges épitö ötlet.

2013. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tetro ***** válasza:

12.09

ezzel csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy így dönteni lehetetlen. azért az érettségi legyen a választóvonal, mert te úgy gondolod?

szerintem meg csak a diploma elég. vagy szerintem 8 általánossal is lehet valaki nagyon intelligens. érted? ez így sehová sem vezet.

2013. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy rövid "beugrót" íratnék az emberekkel, mint az egyetemi vizsgák előtt, ahol lenne pár X-elgetős kérdés, alapfogalmak, a magyar parlament felépítéséről, a választási rendszerről, melyik pártok vannak bent a Parlamentben, mi a programjuk, ki a miniszterelnök, ki a Közt. Elnök, esetleg a parlamenti pártok vezetőinek mi a neve, nagyon esetleg egy-két nagyobb horderejű belpolitikai történés az elmúlt 4 évből. Ha nem tudja fáradjon vissza 4 év múlva.


Mert az nem állapot, hogy szociális munkás ismerőstől tudom, kiviszik a mozgó urnát az öregek otthonába és a 200 éves anyókától megkérdezi, hogy "Kire tetszik szavazni?"

"Nekem mindegy aranyoskám, aki magának szimpatikus", szól a válasz. Meg még nyolc-tíz ilyen képtelen sztorit mesélt. Ha csak a fele igaz, már akkor szomorú a helyzet.


Az politizáljon aki ALAPSZINTEN ért hozzá. Nem azt mondom, hogy csak a politológusok kapjanak választójogot, de nézzétek meg ezt az embert:


http://www.youtube.com/watch?v=8JbHbpsnw-I&list=UU7li64uz4de..


Fel van háborodva, hogy nincs a neve az újságban a képviselőjelöltek között, és felszólít mindenkit, hogy "Csak akkor menjetek el szavazni, majd ha engem jelölnek!"


Ilyen embernek választójog? Komolyan?! Na, például a jelöltállítás menetéről egy-két ALAPFOKÚ kérdés nem ártana a voksolás előtt. És mit tudom én 10 kérdés, ha 55% helyes válasz nincs meg, akkor kézcsókolom.

2013. dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!