Orbán tényleg befogadott több ezer migránst?
#20
"Tehát az, hogy kit engedünk be, az a mi döntésünk - mert mi tartjuk be ezeket az egyezményeket a saját akaratunkból."
Tehát ugyanazt írod, mint én: már réges-rég lefeküdtünk az Brüsszelnek/ENSZnek.
Bár szerintem ezen hülyeség vitázni... azt amúgy miért nem írják ki a plakátokra, hogy az EU pénzzel és felszerelésekkel támogatja - többek közt - Líbiát, egyrészt a parti őrséget abban, hogy a menekülni akarókat visszatoloncolják, másrészt az embercsempészet felszámolását?
"Az eu sok országa pont, hogy nem tartja be ezeket az egyezményeket és ellenőrizetlenül engedtek át a schengeni határon embereket."
Na, erre mutass néhány példát légy szíves, pláne úgy, hogy Németország, Dánia, Svédország és Norvégia már 2015-ben visszaállította a belső határellenőrzést, és a Németek a schengeni övezet bővítését is ellenzik.
"A mostani kormány tesz ellene, az ellenzék azonban nem tenne ha kormányra kerülne. Ennyi. "
Ez így ebben a formában nem igaz. Nézd meg, mit nyilatkozott/mit tett az ellenzék eddig kerítésügyben. Gyurcsány nem bontaná le, Vona nem bontaná le (eleve az ő ötletük volt), Karácsony Gergelyék nem bontanák le, Együtték 2 éven belül lebontanák, az LMP valószínűleg nem bontaná le, Liberálisok lebontanák.
Nyugodt lehetsz abban, hogy egyik kormány sem bontaná le, mert ez egyrészt "politikai öngyilkosság" lenne (ahogy Gyurcsány mondta), másrészt a kerítés egy jó eszköze a határvédelemnek, ezt mára majd' mindegyik párt belátta.
"Az, hogy ha nem teszünk ellene, akkor további százezrek,milliók jönnek be ugyanúgy, mint 2015-ben."
Ez oké, de minek ehhez milliárdokat elszórni propagandára az adófizetők pénzéből? Minek ehhez Soros/Brüsszel/ENSZ-ellenes hangulatot teremteni, mikor az ő érdekük is pontosan az, hogy a migránsok kívül maradjanak? Ez egy globális probléma, az egy szál kerítés tényleg fontos része a határvédelemnek, de önmagában igencsak kevés a megoldáshoz. A problémát ott kell kezelni, ahol kialakult, az érintett országokban. Az EU épp ezt teszi, bár épp humánus módszerekkel.
2.
"A kötvényesek beengedése előtt a többi tagállam is tájékoztatva lett róluk és kikérték a véleményüket róluk. Ha nem tiltakoztak, mert nem tűnt fel nekik, hogy ők maguk körözik őket, az már hagy ne legyen a magyar kormányzat hibája."
Nézd, a kötvényprogram 2013 júniusában indult, 2017 márciusában ért véget. Közel 20 ezren kaptak kötvényt, az havonta nagyjából 512 ember. Remélem te sem gondolod komolyan, hogy havonta 500 embert teljeskörűen át lehet világítani?
Azt nem tudjuk, hogy a többi tagállam minden esetben nyilatkozott-e egyáltalán, vagy sem, vagy hogy a magyar hatóságok minden esetben figyelembe vették a tagállamok nyilatkozatait.
"Saccold meg mennyi pénzbe került volna egy olyan cég felépítése pár hónap alatt, amelyiknek ilyen kapcsolatai vannak szerte a világon!"
Az összes cég, akik kereskedtek a kötvényekkel, kivétel nélkül 2013-as alapításúak. Van köztük olyan, amelyik napokkal a kibocsájtás után alakult. Egy kivételével az összes kajmán-szigeteki, máltai, ciprusi, stb., tehát offshore cég.
Normális esetben ez úgy nézett volna ki, hogy az ÁKK Zrt. fennhatósága alatt felépített, állami cégek intézik a kötvények eladását.
"Akkor, abban a helyzetben a gazdasági csőd volt a veszély"
Ohh, hát ahogy a Manyup pénzeket le lehetett nyúlni, pont ugyanúgy tudtak volna forrást szerezni máshonnan is. Efelől nincs kétségem.
De mennyit is nyert az állam a kötvényeken? 516 milliárdot? És a közvetítők? Alaphangon is 155 milliárdot, plusz még a kamatok. Mennyit fog ebből az 516 milliárdból visszafizetni az állam a kötvényeseknek? Alaphangon 516 milliárdot, + a kamatkülönbözet, ami idén 17 milliárd körül lesz.
Nézd, a kötvény alapvetően egy jó dolog, de ahogy ezek kivitelezték, azt úgy hívják, hogy nyerészekedés, és ez nem az állam javára történt, hanem Fidesz-közeli cégek javára. Hosszútávon az állam igenis veszített a kötvényeken, pedig ha normálisan csinálják, akkor nyerhetett is volna.
Normális esetben úgy kellett volna történnie, hogy az alapnyereség+a kamatkülönbözet (ugye a kötvények fix 2%-osak) az államot gazdagítják, az állam pedig abból fizeti ki a (szintén állami) kötvénykezelő cégeket. Így mind rövid-, mind hosszútávon nyert volna az állam.
Ehelyett az van, hogy az állam, ha rövidtávon nyert is (ahogy állítod), hosszútávon veszített, viszont a tisztázatlan hátterű (nyilván Rogán és Habony körébe tartozó) kötvénykezelő cégek legalább 150 milliárdot nyertek a bizniszen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!