Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek Lázár Jánossal:...

Egyetértetek Lázár Jánossal: "Akinek nincs semmije, annyit is ér"?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok Fideszes, rühellem őket, de annak ellenére hogy ebből "botrány" lett, én teljes mértékben egyet értek vele.


Az a család, akitől semmit nem tud örökölni a gyerek az tényleg semmit nem ér, ha nincs ház/tömbház, föld, telek szülőknél, nagyszülőknél, az azt jelenti hogy az a család semmit nem alkotott kezdve a szép szülőktől, vagy ha alkotott is, mindent elherdált.


És az az ember, aki az életbe nem tud 1-ről kettőre lépni, nem tud ezen a családi helyzeten változtatni, gyerekeket szül, de nem tud nekik otthont adni, és emberi körülményeket, az szerintem sem ér semmit. Én büszke vagyok arra hogy a családom hagyott valamit az utódokra is, és én is úgy szeretnék sírba kerülni, hogy a gyerekeimre legalább akkora örökséget tudjak hagyni.


Mindenki azzal jön hogy háá de Magyarország így meg úgy. Viszont mi tartja itt ezeket az embereket? Félnek elmenni? Ha ez szükséges ahhoz hogy ne legyünk nincstelenek, mert itthon nem tudjuk ezt végbevinni, akkor ki kell menni.


Persze vannak egyedi esetek, nem erről van szó. Szerintem leginkább ez a mondat a roma társadalom és a magyar társadalom leglezüllöttebb rétegeit kritizálja. Falumban is vannak nincstelenek, akik lopnak, koldulnak és akiknek a munka büdös, nehogy már szégyen legyen kimondani hogy ezek az emberek semmit sem érnek, semmit sem alkotnak, semmit nem kezdenek az életükkel. Lehet ha ez nem az ő hibájuk, de attól még ez a kijelentés szerintem igaz.



2018. márc. 14. 05:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Örülök ha segíthettem
2018. márc. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem. Lehet, hogy valaki elbukta a vagyonát és emiatt "nincs semmije" pedig addig sokat szerzett becsületes munkával. De ezen kívül sem értek egyet vele. Bár van benne igazság szerintem, de maga a kijelentés szerintem nem helytálló.
2018. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Aki egy kiragadott mondata alapján ítél meg valakit az annyit is ér én meg ezt gondolom!

De a válasza kérdésre IGEN! És itt el kéne gondolkodni egy kicsit fikázás helyett! Mert lehet ezt így is érteni meg úgy is... Én azt gondolom mindenki a saját sorsának kovácsa, és lehet valaki gazdag vagyon nélkül is!

2018. márc. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Részben egyetértek vele.
2018. márc. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!