Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek Lázár Jánossal:...

Egyetértetek Lázár Jánossal: "Akinek nincs semmije, annyit is ér"?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok Fideszes, rühellem őket, de annak ellenére hogy ebből "botrány" lett, én teljes mértékben egyet értek vele.


Az a család, akitől semmit nem tud örökölni a gyerek az tényleg semmit nem ér, ha nincs ház/tömbház, föld, telek szülőknél, nagyszülőknél, az azt jelenti hogy az a család semmit nem alkotott kezdve a szép szülőktől, vagy ha alkotott is, mindent elherdált.


És az az ember, aki az életbe nem tud 1-ről kettőre lépni, nem tud ezen a családi helyzeten változtatni, gyerekeket szül, de nem tud nekik otthont adni, és emberi körülményeket, az szerintem sem ér semmit. Én büszke vagyok arra hogy a családom hagyott valamit az utódokra is, és én is úgy szeretnék sírba kerülni, hogy a gyerekeimre legalább akkora örökséget tudjak hagyni.


Mindenki azzal jön hogy háá de Magyarország így meg úgy. Viszont mi tartja itt ezeket az embereket? Félnek elmenni? Ha ez szükséges ahhoz hogy ne legyünk nincstelenek, mert itthon nem tudjuk ezt végbevinni, akkor ki kell menni.


Persze vannak egyedi esetek, nem erről van szó. Szerintem leginkább ez a mondat a roma társadalom és a magyar társadalom leglezüllöttebb rétegeit kritizálja. Falumban is vannak nincstelenek, akik lopnak, koldulnak és akiknek a munka büdös, nehogy már szégyen legyen kimondani hogy ezek az emberek semmit sem érnek, semmit sem alkotnak, semmit nem kezdenek az életükkel. Lehet ha ez nem az ő hibájuk, de attól még ez a kijelentés szerintem igaz.



2018. márc. 14. 05:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Tőlem is távol áll a fidesz, és maga a kijelentés nem hangzik túl szerencsésen, de amire valójában célzott a miniszter úr, az helytálló, hogy aki egész életében semmit nem tett le az asztalra és gyakorlatilag semmit sem hagy az utódaira, az valóban annyit is ér, így kifejtve ennek a tartalmi mondanivalójával egyetértek. Csak hát ugye ezt a mondatot kiragadták a szövegből, majd sokan, sokféleképpen félremagyaráztak, hogy lejárassák Lázárt. Sajnálni mondjuk nem tudom, ő most pont ugyanezt csinálta Béccsel; kiragadott belőle egy részletet és azt is teljesen félremagyarázta. Holott jól tudjuk, hogy az egyik legélhetőbb városról van szó.
2018. márc. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek. Ne akarjon senki egyenlőségjelet tenni azok közé, akik rengeteg energiát és munkát befektetve tanultak, később dolgoztak, vagy vállalkoznak, hasznot termelve, adót fizetve, és azok közé, akik kényelem, igénytelenség, és lustaság miatt mindent másoktól várnak.
2018. márc. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

A lényeg az volt, hogy elég undorító volt egy embertől, aki mindenét csak lopta és a fiának is volt már nyaralója Budán, de mindegy is.

Teljesen igazad van, Lázár Úrnak mindenben igaza van!

2018. márc. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Nézd lényegében igaza van csak rosszul hangzik. Azért egy életen át legalább egy ingatlant szerezzen valaki még ha harminc évig is fizeti. Van olyan munkatársam akinek a 180 nettójából negyvenezer marad. Többi megy cofodis hiteltörlesztésre. Normális az ilyen?' Semmilye nincs nem is lesz. Ha kifizetné valaki az összes hitelét fél év múlva ugyan ilyen helyzetben lenne. Mit lehet az ilyennel kezdeni? Semmit.
2018. márc. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szántóvető ***** válasza:

már rengetegen elmentek.de a menekülést miért kell úgy beállítani mint lehetőséget?nem vagyunk mi bolgár cigányok hogy a menekülés jelentse a megoldást.egyébként még 30 év és megnézheted magad.majd kivernek az ingatlanodból családostul és rájössz hogy jobb lett volna neked is külföldön.

[link]

2018. márc. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem, mert az anyagi helyzet csak egyetlen dolog egy ember életében. Attól, hogy gazdag vagy, még lehetsz nagyon gonosz, buta, csúnya, stb. is. Inkább legyen az ember nagyon szegény, de ne ilyen legyen.
2018. márc. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Én inkább lennél szegény, de boldog, egészséges, a legszebb nővel feleségemként, mint a világ leggazdagabb embere, mint pl. Soros.
2018. márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 hollófernyiges ***** válasza:
73%
Szóval a Lézer János, aki arról volt nevezetes hogy az utolsó csöppig ki tudott facsarni minden pluszpénzt a képviselőknek járó térítésekből és mint köztudott, nincs kastélya, vagy "Mr. 20%" Kósa Lajos ezek szerint sokkal nagyobb ember és hasznosabb tagja a társadalomnak, mint mondjuk egy tanár vagy egy körzeti orvos, aki a pénzét nem nyaralóépítésbe hanem teszemazt gyereknevelésbe fektette? Vagy a Simicska vagy a Gyurcsány (hogy a másik oldalról is szemezgessünk csalással meggazdagodottakat) többet tett a hazáért, mint a mindig csóró maradt Petőfi, József Attila vagy a teljesen csődbe jutott Krúdy Gyula?
2018. márc. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

# 6/10 Időpont ma 07:57


Matematika óra logikai részét amikor leadták, nem nagyon figyelhettél. "Akinek nincs semmije" ennek az az ellentéte hogy "Akinek van valamije". Egy szóval sem állította senki, hogy akkor ez egy rangsort állít fel, hogy minél többed van, annál értékesebb vagy.


Szerintem a kormánytól megszokott módon burkolt cigányozás akart lenni ez a megszólalás is.


Elolvastam az ellenérveket, köszönöm a válaszokat, de nem győztetek meg afelől hogy a földönfutók értékes emberek lennének.

2018. márc. 14. 14:11
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen igaza van. Nincs semmim így sz@rt sem érek. Egy nulla vagyok hiába jártam iskolába és diplomáztam történelem szakon. :-(

Nem is tudom hogy miért élek még és van magyar állampolgárságom és miért nem vette el még azt is ez a kormány.

2018. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!