Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vagy fideszes?

Miért vagy fideszes?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy aki a Fideszt támogatja, az miért teszi ezt. Kérlek írjatok konkrét indokokat, konkrét okokat, hogy miért őket tartjátok a legjobb választásnak. Köszönöm!
2018. márc. 14. 02:22
1 2 3 4
 11/39 anonim válasza:
85%

#8-as!


Köztisztviselői bért 10!! éve nem emelték!

2018. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
37%
Mert nekik van a legjobb adócsomagjuk, a többiek mind el akarnak venni valamit azokból, amit a fidesz bevezetett. Amúgy leszarom, hogy mit csinálnak, nem is követem, nem is érdekel, csak most a választások előtt összehasonlítottam a számokat.
2018. márc. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
49%
Nekem az tetszik, hogy merész húzásaik vannak, és őszinték. Pl. bankok megadóztatása, olimpia megrendezésének terve, EU-val való különféle viták, kerítésépítés, Ukrajna uniós belépésének megvétózása, stb.
2018. márc. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
19%
Én pont ugyanúgy vagyok ezzel mint a hármas. Szinte a számból vette ki a szót.
2018. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
66%

A Fidesz intézkedéseiről pozitív/negatív oldal:


pozitívum: családi adókedvezmény, mely számunkra is nagyon hasznos. eltörölték az öröklési illetéket (szintén jó), eltörölték a kétkulcsos adót (szintén jó), felépítettek egy kerítést, amit mondjuk nem a rendőrséggel, hanem a határőrséggel kellene védeni, de ettől függetlenül ez pozitív lépés volt, és jól kezelik a migráns témát.

imf hitel visszafizetése.

csok, amit mi mondjuk még nem használtunk.



negatívum: manyup (amire mondjuk szüksége volt az államnak, hogy ne menjen csődbe az ország), stadionok, iskola rendszer (nem a kicsi átalakításra gondolok, hanem az első diaktüntetésnél elhangzottakat nem vette figyelembe).

különböző magyar cégek pályáztatása (m&m, elios). azonban ez csak félig negatív, mert inkább magyar cég kapjon megrendeléseket, mint külföldi, de ettől függetlenül nagyon látványos.

túl nagy hangsúly a soros/migrás propagandával kapcsolatban.



hirtelen ennyi. ettől függetlenül ha lenne olyan párt, amelyik a pozitívumokat meghagyná amit itt felsoroltam, akkor arra szavaznék, de egyelőre az összes párt programjában bevezetné a kétkulcsos adót valamilyen szinten, ami miatt biztos, hogy nem másra szavaznék.

esetleg az alternatíva még a jobbik lehetne, és erősen elgondolkoztam már azon, hogy inkább ők, hisz még nem bizonyítottak, csak átálltak egy néppártosodásra, de nem egy fegyelmezett párt, és senki nem tud úgy tárgyalni onnan, mint orbán. mert ezt azért mindenkinek illene elismerni, hogy orbán nagyon jó szónok(legalábbis retorikai értelemben), igaz a tárgyalási képességét nem ismerem. gyurcsány leginkább csak a nyugdíjasokat tudja megszólítani, és viccet csinál az öszödi beszédéből. karácsony meglepően jól tud beszélni, de az mszp programjában semmi olyan nincs, amit támogatni tudnék.

és itt hozzáteszem, hogy a sajtó mostanában nagyon hangos a rezsi csökkentéssel kapcsolatban (hogy ez msnnyire rossz, -58e ft, és hasonlók), de ha eltörölnék a fix árat, vagyis piaci áron kapná mindenki a gázt, majd 2 év múlva ez megemelkedik, akkor kire fognak haragudni az emberek? a 12e ft-ot csak kampánypénznek gondolom, de ettől függetlenül jól jött, de ez nem indok arra, hogy rájuk szavazzak.


lehet nem egyetérteni a fenti pozitív/negatívumokkal, de én azért megpróbálom nem vakon nézni a pártokat, ahogy a fideszre sem vakon szavazok, csak mert plakátol. és általában nem olvasok jobboldali újságot, mert fáj amit ott írnak ennyire elvakultan, ahogy tv-t sem nézek, így nem is tudom, hogy mi megy az m1-en. de van még + és - is bőven

2018. márc. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
34%

Határvédelem! Nemzeti érdekek képviselete, nemzetközi politikában! ( Új út a munkahelyem és a lakásom közt. )

Családbarát intézkedések. Flexibilis pártnak tartom a FIDESZ-t aki tud alkalmazkodni a polgárok igényeihez (lásd internetadó nem bevezetése , CEU nem bezárása, rezsicsökkentés) . Ha tudnék jobbat rájuk szavaznék.

2018. márc. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 felkelhetetle ***** válasza:
41%

Azok, akik azt állítják hogy Magyarországon milyen előnyös adócsomagok vannak, azok nézzenek már körül a többi országban, nem sok más országban vannak magasabb adók az Unióban, de megkockáztatom hogy a világon sem...

Szerintem aki ez miatt szavazz rájuk azok még egyszer nem jártak külföldön vagy primitív tájékozatlan idióták (vagy mindkettő), de a többi mellettük szóló érvet is ugyanúgy megtudom cáfolni de nincs kedvem több órákat gépelni.

SEMMI ismétlem SEMMI jót nem tett ez a kormány a magyar emberekért amíg kormányon volt csak a saját vagyonaikat gyarapították...

Cáfolja meg valaki azt amit leírtam, ha tudja, erről szívesen vitázok, de nem lesz könnyű dolga.

2018. márc. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
35%
Már bocs, de ha én minden hónapban tapasztalom, hogy több lett a fizetésem, és változatlan életvitel mellett egyre többet tudok megtakarítani, akkor ne akarjátok már belém sulykolni, hogy a több az igazából kevesebb, a Fidesz meg nem tett semmi jót. Mégis, kit néztek hülyének? Én a számoknak, a saját anyagi helyzetemnek hiszek, nem a leváltási lázban égő habzószájúaknak.
2018. márc. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Libers Pertz ***** válasza:
38%
#18-as a szívemből szóltál, de a habzópofájúak, mint az előtted fröcsögő is látod a saját válaszában kijelenti, hogy ő nem hajlandó érvelni a cáfolatát, végtelenül ostoba az ellenzékiek java része.
2018. márc. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 felkelhetetle ***** válasza:
54%

# 18 Ha te azt tapasztalod hogy egyre több a fizetésed akkor te nagyon szerencsésnek mondhatod magad, hidd el a többség ezt nem mondhatja el magáról.

U.I: Én csak a véleményemet ittam le (amit felmérések, statisztikák alapján alakítottam), igazán parasztság valaki a véleménye miatt lepontozni csak azért mert nem tetszik neki.

2018. márc. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!