Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem megy el szavazni, az...

Aki nem megy el szavazni, az miért nem teszi?

Figyelt kérdés
Legutóbb is, többen voltak akik nem mentek le szavazni, mint akik elmentek.
2018. márc. 11. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Fáj a lába.
2018. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Szent László lovagkirályra szavaznék.

De lehet, hogy nem indul, akkor tartózkodom a szavazástól.

2018. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem látnak értelmes alternatívát.
2018. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
lusta
2018. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

1)

Én, amióta nem kötelező a részvétel (tudom, formálisan sosem volt az, de aki nem ment a délután derekáig szavazni, annál személyesen érdeklődtek, hogy nincs-e gond a kedves egészségével, nem kórosan feledékeny-e, nem fél-e egyedül elmenni, mert szívesen odakísérik, stb.), azóta országgyűlési szavazáson, EU választáson, népszavazáson nem vettem részt.

Az első szabad választáson nem tudhattam, hogy ki pontosan kicsoda, hogy mi pontosan micsoda? Na, mikorra kiderült, hogy miket mondanak, miket csinálnak, miket írnak, hogyan viselkednek, addigra volt a következő, majd következő választás. És nem tűntek fel jó, jobb színben előttem. Két szavazat nem sok, de én egyik egyéni jelöltre se, egyik pártlistára sem tudnék jó szívvel szavazni.

És megnyugodtam, mert semmi fennakadást nem okoztam, nélkülem is mindig lett országgyűlés, miniszterelnök, kormány, köztársasági elnök, és általuk kinevezett sokmindenki. És nemegyszer sokan megbánták, szégyellték és letagadták, hogy arra szavaztak, aki mellett hangosan kardoskodtak a választások környékén és nem győztek örülni annak, hogy az nyert. Na, én ebből jól ki tudtam maradni.


A helyi önkormányzati és polgármester választáson mindig részt vettem. Kis település lévén, tudom, kit tartok érdemesnek a szavazatomra. Ráadásul, itt nem kb. 5-milliomod részt ér a szavazatom, hanem kb. a 7-ezerszeresét.



2)

Nem tudhatom pontosan, hogy a „legutóbbin” mire gondolsz?


Mivel országos országgyűlési képviselő választás lesz, vélem, hogy a legutóbbin a 2014-es ilyenre gondolsz. Ott 61,73%-os volt a részvétel, ami nem kevesebb, hanem több mint a fele a szavazásra jogosultaknak. (19⁰⁰-ig lehetett szavazni, 17³⁰-kor már 56,77% volt a részvételi arány, ami már több volt 50%-tól.) → [link]


Ha a tényleges legutóbbi választásra gondolsz, ami két hete a hódmezővásárhelyi polgármester választás volt, ott is a választásra jogosultak több mint fele szavazott: 62,45%. → [link]

2018. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
azért, mert nem tudja ki lesz a befutó..csak arra érdemes szavazni, hogy évekig mondogathassa...de így, látatlanba, a bizonytalanra? nem éri meg a buszjegy árát sem a rizikó..
2018. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A kérdésben lévő állítás téves, a határon belül szavazásra jogosultak 60-70%-a szokott ált elmnenni, ez így volt az utolsó két választáson is. Szerintem most is ebben a sávban lesz.


Egy csomő embert hidegen hagy az egész, s ráhagyja azokra a döntést, akiket érdekel, és tájékozottak. Én ebben nem látok akkora problémát. (Franciáknál 50% körül volt utoljára a részvétel.)

2018. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8-as nagyon fiatal vagy - volt ám, aki nem ment a komcsikra szavazni, vagy a komcsikra, mert hogy 1 választási lehetőség volt.. - annál érdeklődtek, vagy csak némán elvágták
2018. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"a francia legalább nem olyan tróger faj még mint a német." - egy ilyen mondat után mindössze te vagy "tróger faj"
2018. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Országgyűlési választáson mindig többen voltak azok, akik elmentek, 4 éve is 60% fölött volt a részvételi arány. Legfőképpen azért nem mennek el, mert vagy nem érdekli őket a politika (ez főleg az alacsonyképzettségűeknél van) vagy egyszerűen nem találnak olyan pártot, melyre le tudnák tenni a voksukat. Például jelenleg is rengeteg ember van, akinek elege van Fidesz-KDNP-ből, de az ellenzéken nem lát megfelelő alternatívát.
2018. márc. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!