Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most mi lesz/van a friss...

Most mi lesz/van a friss diplomás álláskeresőkkel? Orbán 29 pontja.

Figyelt kérdés

Oké, hogy családi adózás, oké, hogy egy kulcs meg a többi, de az adójóváírást eltörlik? Baccus az egy éves szinten 150.000 Ft...Helyette meg családi adózás?! Kérdem én, friss diplomások mikor lesznek családosok? Hm, csak tán nem 5 év múlva (legjobb esetben...) Ráadásul a lakásos szoc polt is eltörölték.esélytelen hogy egy friss diplomás gyereket tudjon vállalni ilyen feltételekkel, max a túlpigmentált csoportok...jah, tényleg Orbán...na no comment


Ráadásul most láttam a híradóba: 140.000 Ft (diplomás minimálbéres csak 90.000 ft-ot visz majd haza, ráadásul akik már pályán vannak és több a keresetük azok még többet?


Kérlek nyugtassatok meg, hogy esetleg meggondolják magukat az adójóváírással kapcsolatosan...


2010. jún. 9. 19:40
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Én végigszívtam - a csoporttársaimmal a főiskolát!

Az előttem lévők megkapták a mérlegképest is, pont amikor kezdtünk mi nem, most meg megint megkapják... faca...pedig mi még szigóztunk is számvitelből, pénzügyből, módszertanból, közgázból..hadd ne soroljam... szánalom.. és most meg büféznek a mostani diplomások, hiszen semmi szigó nincs-ügye mert az több év anyagát öleli fel... szóval azért lassan azzal a "büfézéssel"!


Szóval én nem büféztem végig a szakomat, elég rendesen megdolgoztattak...

2010. jún. 9. 20:06
 12/22 anonim ***** válasza:
74%
Na nem kell ám eljulni az egyetemi diplomától. Nekem is van, de többre tartom azt a szakmai tudást, amit apámtól átvettem.
2010. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ki az aki mostanában átlagbér mellett gyereket akar?
2010. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha én leendő diplomás pályakezdőként nem aggódom, mert felfogtam mit jelent ez a rendszer, hogy semmivel nem lesz kevesebb a zsebemben, ellenben nem cseszünk ki azokkal, akik gyakorlatilag eltartják az országot, akkor más miért nem érti ezt és miért aggódik össze vissza rossz információk birtokában?
2010. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Nem értem, ha én leendő diplomás pályakezdőként nem aggódom, mert felfogtam mit jelent ez a rendszer, hogy semmivel nem lesz kevesebb a zsebemben, ellenben nem cseszünk ki azokkal, akik gyakorlatilag eltartják az országot, akkor más miért nem érti ezt és miért aggódik össze vissza rossz információk birtokában?"


Ha felvilágosítanál, azt rettentően megköszönném...

(ha tényleg pályakezdő vagy és diplomás minimálbért keresel, akkor nem értem, hogy miért nem aggódsz?) (tudod: most 140.000 ebből kb 115.000-öt kap egy f.diplomás, és ha megvonják az adójóváírást akkor 90.000 körül...) Légyszi magyarázd el, mert lehet hogy engem félreinformáltak, vagy esetleg nem tudok a sorok között olvasni, mert ezzel kb 150.000 Ft-ot vesznek ki a zsebünkből...

2010. jún. 10. 06:13
 16/22 anonim ***** válasza:
34%
Épp most vagyunk túl egy gazdasági válságon, az ország fülig el van adósodva, erre valaki már elkezd pattogni, hogy a friss diplomások zsebéből kihúznak nemtudomhány forintot. Nagy lehet a jólét ebben az országban, ha ennyi elkényeztetett mitugrász van benne.
2010. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hogy jött ki neked ez a 150e?

Amúgy meg olyan diplomát kell szerezni, olyan nyelvtudást és gyakorlatot, amivel nem minimálbéren alkalmaznak.

2010. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő a közszolgálati televízió reggeli műsorában a műsorvezető azon felvetésére, mi szerint, ha egy söralátéten elfér az adóbevallás, akkor nem szerepelhetnek benne a kedvezmények, azt mondta, egyrészt az átállás fokozatos lesz. A kedvezmények máshol jelennek meg, például a vér szerinti rokonok közti legtöbb pénzmozgás (öröklés, gyermekekről való gondoskodás) után nem kell majd adózni, másrészt az új adórendszer révén fellendül a gazdaság, így növekednek majd a bérek, ami kompenzálni fogja az adójóváírás megszűnését.



Megfelel?

2010. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kérdező! Elmondom, a kulcsa az, hogy nem most, tehát nem mostani számokkal kell számolni, mert ez 2 év múlva lesz. Érted már?
2010. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi 15:44-es


"másrészt az új adórendszer révén fellendül a gazdaság, így növekednek majd a bérek, ami kompenzálni fogja az adójóváírás megszűnését. "


Akkor ezek szerint nem terveznek ""semmit"", csak várják hogy a gazdaság fellendüljön (gondolom ezért van a Tao csökkentése is) és majd húzza maga után az összes többit??


Azért írtam a ""semmit"" mert akkor konkrétan közvetlenül ezzel nem fognak foglalkozni, csak közvetetten... Na jó akkor valamennyire megnyugodtam, majd meglátjuk...


A többieknek: Nem büfészakot végeztem, megbecsült diplomám van, csak egyszerűen nincs egy normális munkahely... és a 3 műszakos flexes, meg gyártósoros melót alapból elutasítom, eleget dolgoztam ilyen helyeken miközben párhuzamosan a nappalit végeztem, éhbérért, diákmunkásként...

2010. jún. 10. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!