Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most mi lesz/van a friss...

Most mi lesz/van a friss diplomás álláskeresőkkel? Orbán 29 pontja.

Figyelt kérdés

Oké, hogy családi adózás, oké, hogy egy kulcs meg a többi, de az adójóváírást eltörlik? Baccus az egy éves szinten 150.000 Ft...Helyette meg családi adózás?! Kérdem én, friss diplomások mikor lesznek családosok? Hm, csak tán nem 5 év múlva (legjobb esetben...) Ráadásul a lakásos szoc polt is eltörölték.esélytelen hogy egy friss diplomás gyereket tudjon vállalni ilyen feltételekkel, max a túlpigmentált csoportok...jah, tényleg Orbán...na no comment


Ráadásul most láttam a híradóba: 140.000 Ft (diplomás minimálbéres csak 90.000 ft-ot visz majd haza, ráadásul akik már pályán vannak és több a keresetük azok még többet?


Kérlek nyugtassatok meg, hogy esetleg meggondolják magukat az adójóváírással kapcsolatosan...


2010. jún. 9. 19:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
Pajtás. Ez nem a 4 éves program ,ez csak az első pár intézkedés. Ez nem MSZP, hogy 8 év elején teljesítünk egy 100 lépéses programot, utána meg malmozunk 8 évig, hátha nem derül ki, hogy nem csinálunk semmit... Most hirtelen mindenki azt várja, hogy kolbászból legyen a kerítés. Eddig meg nem csináltak semmit. Maradjatok el egy kicsit feneketeken.
2010. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Az igazán pályakezdőkre kitalált rendszereket (pl. Start kártya) nem érintik a jelenlegi rendszerek.

És igen, akik már dolgoznak, azok többet visznek haza - ezen miért akadsz fel? Nehogymá azt gondold, hogy te, mint pályakezdő többet adsz a cégnek/gazdaságnak a több éves tapasztalattal rendelkező dolgozónál - miért kéne többet kapnod?

2010. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

oké, persze, több éves tapasztalat meg minden...de nekik már van lakásuk, vagy házuk, autójuk meg miegymás... ez meg olyan gáz..én meg fizethetem az albérletet, kocsira nem telik... az tuti,mire több éves tapasztalatom lesz, fordul a rendszer és megint én szívok... (tapasztalat) :)


Csak a sok fenéken maradásból, nehogy azt szűrjék le, hogy féktelenül mindent lehet nekik... :(

2010. jún. 9. 19:53
 4/22 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, erről még semmit sem tudni. Két évig még vegyes rendszer lesz, élek a gyanúval, hogy azért, hogy felmérjék, így mekkora költségek vannak. Orbán gondolom nyerni akar 2014-ben: ha olyan adórendszert hoz össze, amivel a szegények szívnak, akkor márpedig nem fog.
2010. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nekik sem adták a fenekük alá a kocsit és a lakást. Dolgozz te is több éven keresztül, hogy meg tud magadnak engedni! Nem várhatod el, hogy csak azért, mert elkezdesz munkába járni, máris mindent megkapj. Ezért dolgozni is kell!
2010. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%
hát ezért sehogy sem jó ez így, valóban helyre kéne már végre tenni ezt adiplomás minimál kérdését mindenhol, csak egyszer kell elhatározni, aztán már megy magától, persze a korábban végzettek szívnak akkor, de valahol kell lenni egy vonalnak, azaz pl a mostani évtől a diplomások netto 600 ezer, és ez amolyan kezdőnek jó, hogy kicsit méltóbb pénzt kapjon, és még nem is túloztam, ez csak kezdetnek!
2010. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ehhez viszont az kell, hogy ne kapjon minden jött-ment diplomát. Azért, mert valaki átbüfézett egy kommunikáció szakot, ne kapjon már többet, mint egy melós ember...
2010. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

63

Ha elmúltál 18, bajban az ország.

Na, lehiggadva: szerinted melyik cég lenne hajlandó ezt kigazdálkodni? Még a multik sem.

2010. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

76

Hallgattál kommunikációt?

2010. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de az exem oda járt, láttam, hogy milyen tananyaguk volt, mit is kértek tőlük vissza.


De a mondandóm lényege az akart lenni, hogy ha valaki egy hasznosíthatatlan diplomát szerzett, amivel semmi mást nem tud kezdeni, mint elmenni boltba árusítani, vagy titkárnősködni, amihez igazi diplomás képesítés nem kell, miért kellene több fizetést kapnia?

2010. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!